Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №40 (93)

УЧЕБА


В ефірі – радіоуроки іноземних мов

Радіостанція «Німецька хвиля» (www.dwelle.de/ukrainian) пропонує слухачам і користувачам Інтернету безплатний курс німецької мови.

8/10/2001

Мовний курс «Говоримо німецькою. Чому ні?» підготували Інститут імені Ґете та організація «Інтер Націонес». Цей курс призначено для початківців та слухачів, що вже оволоділи базовими знаннями німецької мови.

«Говоримо німецькою. Чому ні?» розраховано передусім на молодь. У ньому йдеться про студента-журналіста, який підробляє портьє в готелі «Європа». І все в нього було б гаразд, якби не одна фантастична істота...

Курс складається з 4 серій, кожна з яких має по 26 лекцій. Кожен урок триває по 5 хвилин. У підручниках до курсу містяться подальші роз'яснення, вправи, граматика.

Радіокурс німецької бізнес-мови «Ринкова площа» розраховано на слухачів, які вже мають добрі базові знання німецької. Він включає повсякденну лексику в галузях досліджень, планування, виробництва та торгівлі. Ця серія має пробудити інтерес до подальшого знайомства із структурами ринкової економіки, підприємницькою стратегією, а також до ділових відносин з німецькими бізнес-партнерами.

Курс, що складається з 26 лекцій по 15 хвилин, підготовлено «Німецькою хвилею», Спілкою торговельно-промислових палат Німеччини (DIHT) та Центром Карла Дуйсберга (CDC).

Окремі лекції курсів «Німецької хвилі» можна завантажити в форматі MPEG. Навчальні лекції радіостанція пропонує також у форматі PDF «Adobe Acrobat Reader».Курс англійської мови для початківців «Так говорять в Америці» (English USA) – , підготовлений співробітниками «Голосу Америки» (www.voa.gov/russian).

Курс складається з двох частин, у кожній з яких по 52 уроків. Ціль курсу – практичне оволодіння американським варіантом англійської мови.

Кожний урок представляє собою діалог, у якому слухачі слідують за головним героєм – радіожурналістом Мартіном Лернером, супроводжуючи його в поїздках по різних містах Сполучених Штатів. Мартін Лернер готує репортажі для «Голосу Америки». Під час поїздок він зустрічається з американцями – представниками різних професій. Розмовляючи з ними, Мартін уживає вислови і фрази з повсякденної англійської мови.

У кожному уроці ведуча запрошує радіослухачів брати участь в бесідах у різних ситуаціях і вправлятися у вживанні найбільш часто використовуваних ідіоматичних висловів. Головний методичний прийом уроків – повторення фраз і висловів розмовної мови для найкращого засвоєння та практичного оволодіння.Канадське Міжнародне Радіо (www.rcinet.ca) пропонує курси відразу двох іноземних мов – англійської та французької.

Everyday English (розмовна англійська мова) включає 40 15-хвилинних програм, як навчального так і розважального характеру. Кожний урок висвітлює окремий аспект життя у Канаді й надає слухачам можливість вивчити ключові слова. Всі діалоги ведуться живою мовою, так, як канадці розмовляють удома й на роботі. Кожний з 40 уроків можна слухати в будь-якому порядку, тобто вони не пов'язані за змістом. Кожний урок призначений як для початківця, так і для тих, хто хоче вдосконалити свої знання мови, а також вправляти вимову.

Курс Everyday Business (ділова мова) складається з 40 15-хвилинних програм, зосереджених на бізнесовій практиці в Канаді. В уроках подані звичайні ділові ситуації, які допомагають ознайомитися з канадським бізнесом і діловою термінологією. Уроки ведуться розмовною мовою, типовою для даної ситуації. Ці уроки надають слухачам можливість вивчити ключові слова й фрази, корисні як для ділових так і для повсякденних ситуацій у Канаді.

Francais parle (французька для усіх) – це нова серія уроків французької мови, на якій говорять у Канаді. Ці пізнавально-розважальні програми підготовлені у вигляді радіопередач. Кожний урок тривалістю в 15 хвилин знайомить слухачів з тим або іншим аспектом життя в Канаді. Текст діалогів звучить чітко і ясно, а їхній темп цілком відповідає повсякденної мові канадців. Кожний з 30 уроків являє собою окрему програму, тобто його розуміння не обумовлене іншими уроками. Вони будуть корисні як тим, хто починає вивчати основи мови, так і тим, хто вже говорить і хоче поліпшити темп мови і вимову.

Le monde des affaires (французька у світі бізнесу) являє собою серію з 30 15-хвилинних радіопрограм, у яких основна увага приділяється практиці ділових відносин у Канаді. У кожній програмі розглядається один з епізодів в області ділових відносин і наводиться відповідна термінологія. Мова діалогів цілком відповідає нормальній повсякденній мові канадців. Фразеологізми і ключові слова, включені в діалоги, допомагають краще зрозуміти, як французька мова використовується в області комерційної діяльності в Канаді.Бі-Бі-Сі (www.bbc.co.uk/ukrainian) пропонує уроки англійської мови (окремі цикли – з поясненнями українською).

Проблемні слова – вибір вірного слова чи виразу – без проблем! Цикл із 48-ми коротких радіозанять допоможе розібратися з уживанням багатьох «проблемних» слів і поуправлятися самим. Рівень – від початкового до середнього.

Розкажи мені казочку – вивчайте англійську у світі казки. Цей цикл надає можливість вдосконалити сприйняття оповідного жанру англійською мовою. Цикл побудовано на кращих взірцях казок народів, що населяють Британію. Ірландські, англійські, шотландські та валійські казки дають чудову нагоду познайомитися з героями усної народної творчості, принагідно карбуючи в пам'яті деякі усталені мовні звороти. Цикл припаде до вподоби слухачам будь-яких вікових категорій та різного ступеня підготовки. Супроводжується брошурою-посібником. Рівень – від початкового до середнього.

Музичний путівник – вчіть музичну англійську з допомогою музикантів та їхніх поціновувачів. Радіопутівник по 12-ти жанрах сучасної музики: Гараж, Хіп-Хоп, Інді, Афробіт, Банґра, Раї, Кислий Джаз, Північний Соул, Драм-н-Бейс, Сальса, Сукус і Сока. Слухайте фахівців, музикантів і любителів музики, насолоджуйтеся мелодіями та ритмами – а водночас опановуйте гарні слова та вирази музичної англійської. Кожна програма гарантує засвоєння від 6-ти до 10-ти широковживаних слів і дає нагоду повправлятися у розумінні різних варіантів англійської, що існують у світі. Рівень – від початкового до середнього.

Ринок (The Market) – цикл спрямований на найширше коло слухачів, бо навчає як загальної, так і ділової англійської мови через захоплюючу радіоісторію, дія якої розгортається на найсправжнісінькому лондонському вуличному ринку.

Крім власне сюжетної лінії, тих, хто вивчає англійську, приваблять також дві регулярні рубрики. Мовна хвилинка – незамінний посібник у вивченні повсякденних виразів та граматичних правил. У центрі уваги бізнес – радіопутівник з історії, правил та мови сучасного бізнесу. Рівень – від початкового до середнього.

Відділ освіти ВВС пропонує слухачам, які прагнуть ліпше засвоїти вивчене під час радіозанять, спеціально розроблені брошури-посібники.

_ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2024)