Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №38 (91)

УЧЕБА


УКРАЇНА – США: ДЕСЯТИРІЧЧЯ ОСВІТНІХ ОБМІНІВ

12 вересня на спільній прес-конференції посольства США в Україні та координаторів програм обмінів було оголошено про початок конкурсів, що проводяться за підтримки уряду Сполучених Штатів та Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США. Але так сталося, що цей захід відбувся на наступний день після терористичної атаки на Америку, і саме через це ціль зібрання – освітні обміни – відійшла на другий план. Майже забулося і те, що 2001 рік – ювілейний: саме цього року ми відмічаємо десятиліття існування наукових обмінів між Україною та Сполученими Штатами Америки.

8/10/2001

Як висловився один з представників Американської ради, Україна зараз має можливість залучити до освітніх обмінів більше учнів, студентів та науковців, ніж весь Радянський Союз за весь час свого існування. Кількість програм освітніх обмінів зросла лише з декількох у 1992 році до 25 на даний момент. Минулого року до Сполучених Штатів на навчання та стажування поїхали 4.000 українців, а за всі десять років існування таких обмінів в освітніх програмах взяли участь 25.000 громадян України (тільки в останні тижні 850 українців відлетіли до Сполучених Штатів, щоб розпочати навчання). На 2002-2003 навчальні роки між Україною та США будуть проводитися наступні програми.

«АКТ НА ПІДТРИМКУ СВОБОДИ» (FREEDOM SUPPORT ACT – FSA)

1. Програма обміну майбутніх лідерів. Це перша українсько-американська програма обміну учнями загальноосвітніх шкіл, яка дає можливість школярам навчатися в США протягом одного навчального року. Спілкування з американцями, навчання у школі й позашкільна діяльність допоможуть школярам на власному досвіді довідатися про життя в Америці. Програма запрошує до участі у конкурсі учнів 9-11 класів, що народилися у період з 1 січня 1986 року по 15 липня 1987 року та не перебували в США більше 3-х місяців протягом останніх 5 років. Учасникам надається стипендія та сплачуються авіапереліт в обидва напрямки і медична страховка. Після навчання діти мають повернутися додому у травні-червні 2003 року (вірогідно, що учні не встигнуть повернутися на Україну до початку випускних іспитів у загальноосвітніх школах).

Конкурс складається з трьох турів. Перший та другий – письмові тести на знання англійської, третій – анкетування та співбесіда з американським представником програми. Відбір фіналістів здійснює незалежна міжнародна комісія. Перед початком програми фіналісти пройдуть орієнтацію, котра допоможе їм комфортно почуватися в Америці.

Тестування розпочинається у вересні 2001 та відбуватиметься до грудня (для участі у першому турі учасники повинні мати оригінал свідоцтва про народження та одне фото 3х4 см). У програмі також можуть брати участь учні з фізичними вадами.

2. Програма студентського обміну. Ця програма надає можливість студентам 1-3 курсів вищих навчальних закладів навчатися один академічний рік в американських коледжах та університетах (вікове обмеження – 17-23 роки). Студентам оплачується навчання, медичне страхування, проживання, харчування, транспортні витрати, а також надається місячна стипендія. Відбір учасників відбувається на відкритій конкурсній основі за академічною успішністю, знанням англійської мови та предмета спеціалізації, а також підготовленістю до навчання у США. Студентські програми розподіляються на програми для студентів 2-3 курсів та студентів 1-го курсу: студенти, які зараз навчаються на першому курсі, навчатимуться в дворічних коледжах та житимуть в американських сім'ях. Студенти 1-3 курсів навчатимуться у 4-річних коледжах або університетах та будуть забезпечені житлом у студентському містечку. Фіналісти програми мають можливість навчатися за такими напрямками: бізнес, економіка, освіта/методика викладання (тільки для студентів 2-3 курсів), інформаційні технології (тільки для студентів 1 курсу), журналістика/ЗМІ, політологія, соціологія, охорона природи, сільське господарство, американістика, міжнародні відносини (тільки для студентів 2-3 курсів).

Конкурсний відбір складається з двох турів. На першому (вересень-жовтень) заповнені анкети та документи розглядаються відбірковою комісією США, у другому (січень-лютий) півфіналісти складають тестування з англійської мови (institutional TOEFL) та проходять співбесіду з американськими спеціалістами. Останній день подання анкет – 2 листопада 2001 року.

3. Програма стипендій ім. Едмунда Маскі. Ця програма розрахована на осіб до 40 років, що бажають навчатися на рівні магістратури від одного до двох років у провідних американських університетах. Програми призначені для підвищення кваліфікації українських фахівців у вищих навчальних закладах США з отриманням або без отримання ступеня магістра за такими напрямками: бібліотечна справа та інформатика, освіта, суспільна політика, громадське керівництво, охорона здоров'я, керування у бізнесі, економіка, право, журналістика/ЗМІ, охорона природи та політика. За рахунок програми покриваються всі витрати, пов'язані із поїздкою.

Конкурсний відбір складається з двох турів. На першому (вересень-жовтень) апліканти подають анкету та необхідні документи, на другому (січень-лютий) півфіналісти складають тестування з англійської TOEFL і проходять співбесіду. Півфіналісти з бібліотечної справи та інформатики, охорони здоров'я, економіки, журналістики та охорони природи додатково складають тест Graduate Record Exam (GRE). Півфіналісти за напрямком керування в бізнесі складають Graduate Management Admission Test (GMAT). Останній день подання анкет – 26 жовтня 2001 року. Адміністратор – Американська рада.

УКРАЇНСЬКО-АМЕРИКАНСЬКІ ПРЕМІЇ ЗА ДОСЯГНЕННЯ У ВИКЛАДАННІ (TEA)

У цьому конкурсі може взяти участь будь-який учитель англійської мови, що викладає в середній школі в класах з 5 по 11 та має 3-річний досвід викладання. Не існує ніяких вікових обмежень.

Починаючи з 1996 року 75 вчителів англійської мови брали участь у 6-тижневих тренінгах з викладання англійської мови як іноземної, а 345 вчителів виграли комп'ютери, іншу техніку та методичні посібники для своїх шкіл та для себе особисто. Участь у програмі здійснюється шляхом відкритого конкурсу на базі заповнених анкет. Переможці отримують призи і запрошуються на співбесіду, за результатами якої відбирають тих, хто поїде на стажування до США. Крім цієї програми Американською радою адмініструється ще одна програма обміну для вчителів та директорів шкіл – Partners in Education (PiE).

ПРОГРАМА СТАЖУВАННЯ МОЛОДИХ ВИКЛАДАЧІВ ВУЗІВ

У конкурсі можуть взяти викладачі вузів, що мають не менше 2 років професійного досвіду. Пріоритетними галузями в конкурсі на 2002-2003 роки є такі: американознавство (література, мистецтво, історія), управління бізнесом, економіка, управління освітою, охорона навколишнього середовища, правознавство, журналістика, бібліотечна справа та інформаційні науки, політичні науки, психологія, громадська політика та управління, соціологія, архітектура та планування міста, адміністрування в галузі мистецтва, культурна антропологія, історія, лінгвістика, філософія та література. Програма передбачає відвідування наукових курсів, проведення дослідницької роботи, участь у наукових конференціях, читання лекцій в університетах США. Адміністратори – офіс програми ім. Фулбрайта та Американська рада.

СТИПЕНДІЇ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ АБО ЧИТАННЯ ЛЕКЦІЙ В УНІВЕРСИТЕТАХ США

В цій програмі взяли участь більш ніж 140 українських науковців. У 2002-2003 академічному році буде надано щонайменше 20 стипендій, розрахованих на один або два семестри. При відборі кандидатів особлива увага приділятиметься проектам, що сприятимуть побудові в Україні демократичного суспільства з ринковою економікою. Перевага надається особам, які ще не мали нагоди вчитися або працювати в США. Переможців конкурсу буде забезпечено стипендіями, авіаквитками та медичною страховкою. Адміністратор – офіс програми ім. Фулбрайта.

ПРОГРАМА ОБМІНУ НАУКОВЦЯМИ

Ця програма надає можливість університетським викладачам, науковцям та аспірантам проводити дослідження в США для подальшого удосконалення вищої освіти та наукових знань в їхніх країнах. Взяти участь у конкурсі можуть особи від 24 до 60 років на кінцевий момент подачі анкет, що мають диплом кандидата чи доктора наук або працювають над кандидатською дисертацією. Прийнятні теми: адміністрування бізнесу, американські студії, антропологія, бібліотечна справа, військові науки, географія, громадське управління, громадянська освіта, демографія, економіка, етика, журналістика, інформаційні технології, історія, конфліктологія, кримінальне право, менеджмент, міжнародні відносини, міське планування, освіта, політичні науки, право, психологія, соціальна робота, соціологія, трудові відносини, управління, філософія. Фіналістам оплачується дорога до США, надається стипендія на оплату житла, повсякденні витрати і кошти на професійний розвиток, а також медична страховка. Відбір проводиться на базі анкетування.

Кінцевий термін подання анкет – 15 листопада 2001 року. Адміністратор – IREX.

«СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ» (CONTEMPORARY ISSUES FELLOWSHIP PROGRAM)

Програма «Сучасні проблеми» надає можливість проводити чотиримісячні дослідження в США. Дослідницькі проекти повинні стосуватися однієї з таких тем: поступове зростання і розвиток економіки; демократизація, права людини і верховенство права; політичні, військові, громадські проблеми та проблеми безпеки; зміцнення громадянського суспільства; Інтернет, революція у сфері зв'язку. Претенденти на момент подачі анкет повинні бути у віці 24-55 років, мати вищу освіту і як мінімум три роки професійного досвіду. Фіналістам оплачується дорога до США, надається стипендія на оплату житла, повсякденні витрати і кошти на професійний розвиток, а також медична страховка. Відбір проводиться на базі анкетування.

Кінцевий термін подання анкет – 23 листопада 2001 року. Адміністратор – IREX.

ПРОГРАМА ОБМІНУ НАУКОВЦІВ ІНСТИТУТУ ім. КЕННАНА

Інститут ім. Кеннана надає гранти та стипендії визначним науковцям, викладачам, громадським діячам та журналістам та забезпечує умови для наукової роботи і підготовки публікацій. Інститут пропонує стипендії для проведення наукових досліджень у сфері гуманітарних і суспільних наук на його базі у м. Вашингтоні, округ Колумбія, де фіналісти можуть користатися найкращими в США бібліотеками, архівами та спілкуватися з визначними фахівцями. Стипендії надаються особам, які мають ступень кандидата або доктора наук. Перевага надається молодим науковцям, а також тим, хто працює над проектами, що стосуються проблем сучасності.

Інститут ім. Кеннана надає щомісячну стипендію, забезпечує проживання, транспортування до США, страховку, допомогу в проведенні досліджень, включаючи комп'ютерне забезпечення і доступ до Інтернет, а також певну фінансову підтримку професійного розвитку. Стипендіати проходять стажування протягом 6 місяців, здійснюючи незалежне дослідження відповідно до запропонованого проекту, та беруть участь у всіх публічних заходах Центру. Кінцевий термін подання анкет – 15 листопада 2001 року.

Обов'язкові вимоги для учасників всіх програм: українське громадянство, вільне володіння англійською мовою, відсутність перешкод для отримання студентської візи (J-1) для в'їзду до США. Учасники програм не можуть брати участь в обмінах між Україною та США протягом наступних двох років.

Більш детальна інформація щодо всіх програм – на сайті посольства Сполучених Штатів в Україні: www.usinfo.usemb.kiev.ua

Американська рада (www.actr.org)
Київ: (044) 221-31-92, 224-85-49, 235-71-82, 224-31-92, 224-73-56, факс (044) 235-22-51;
Дніпропетровськ: т/ф (0562) 45-23-40;
Харків: (0572) 45-62-78, факс (0572) 17-56-06;
Львів: т/ф (0322) 97-11-25;
Одеса: (0482) 22-90-77, факс (048) 732-15-16.

Офіс програми ім. Фулбрайта (www.fulbright.kiev.ua).
Київ: (044) 229-18-50, 229-23-24, факс (044) 228-81-85;
Львів: (0322) 97-12-06;
Одесса: (0482) 23-64-27;
Донецьк: (062) 335-98-66, 92-40-97;
Дніпропетровськ: т/ф (056) 744-62-42;
Харків: (0572) 30-21-65;
Сімферополь: osvita@pop.cris.net

IREX (www.irex.kiev.ua)
Київ: т/ф (044) 229-34-79, 228-86-37.

Інститут ім. Кеннана (www.visti.net/kpki)
Київ: тел./факс: (044) 290-77-56.

Підготувала Євгенія ЗВЄРЄВА.







ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2024)