Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №07 (886)

ТЕХНОЛОГІЇ


Тонка капілярна трубка: причини поломки

Тонка капілярна трубка, по якій циркулює холодоагент, вважається однією з найуразливіших частин холодильної камери. Через невеликий внутрішній простір, що не перевищує 1,5-2 мм, попадання в неї дрібних сторонніх частинок може ускладнити прохід фреону або повністю перекрити його. Результат – серйозна несправність, пов'язана з неробочим станом морозильної або холодильної камери.

2/8/2022

Ремонт техніки потрібно довіряти лише професіоналам

Фахівцям, які виконують ремонт холодильників, доводиться часто стикатися з таким дефектом. Тому процедура його усунення добре відома та відпрацьована до дрібниць.

Причини засмічення капілярної трубки

Зазвичай засмічення капілярної трубки викликає попадання всередину дрібних частинок силікону, крапель олії або суспензії з компресора. Маючи досить щільну та в'язку структуру, вони легко осідають на внутрішні стінки, поступово збільшуючись у розмірах внаслідок попадання часток пилу або інших забруднень. Закупорена трубка перестає пропускати фреон у повному обсязі, що відразу позначається на робочих показниках холодильної камери. Температура всередині пристрою стає вищою, і забезпечити збереження продуктів не вдається.

Основна причина попадання дрібних суспензій у порожнину капілярної труби – засмічення або вихід з ладу фільтра-осушувача. До його основних «обов'язків» входить затримка сторонніх частинок на вході в трубопровід для холодоагенту. Тому усунення проблеми засмічення завжди пов'язане з оглядом та заміною несправного фільтра, що дозволяє звести до нуля ризик повторного виникнення несправності.

Впоратися з дефектом самостійно власнику техніки не вдасться, навіть якщо він має непогані знання в області будови холодильних установок. Крім того, некваліфіковане втручання може спричинити появу ще серйознішого дефекту, який поставить під сумнів можливість подальшої експлуатації холодильника. Тому при виявленні перших ознак несправності варто негайно запросити спеціаліста для діагностики та ремонтних робіт.

Симптоми засмічення капілярної трубки холодильника

Серед основних ознак несправності слід зазначити наступні:

  • Відчутне зниження продуктивності холодильної камери, коли температура всередині практично не відрізняється від температури навколишнього повітря;
  • Надмірне нагрівання компресора та інших робочих елементів холодильника. Це може бути викликано інтенсивною роботою техніки, яка намагається впоратися з несправністю, що виникла, і компенсувати ефект підвищення температури.

Перелічені ознаки варто відрізняти від інших симптомів поломок, наприклад, виходу з ладу фільтра або витоку фреону. Єдине правильне рішення – провести ретельну діагностику з використанням спеціального вимірювального обладнання та інструментів. Якщо попередня думка про причини поломки підтверджена, фахівець підбирає тактику подальших дій щодо усунення дефекту.

Способи очищення капілярних трубок

Маючи у своєму розпорядженні запас фреону та повний комплект інструментів, майстер може вибрати оптимальний спосіб прочищення труб від засмічення з урахуванням технічного стану, терміну експлуатації та конструктивних особливостей холодильного обладнання.

Порівняно простим методом вважається обрізання труби в місці її засмічення і встановлення на її місце нового фрагмента тих же розмірів. Зробити це можна протягом кількох хвилин. Однак найчастіше буває складно передбачити, в якому місці сталося засмічення, тому обрізка трубки на невелику відстань може виявитися неефективною й не допоможе у розв'язанні проблеми.

Другий варіант – механічне прочищення трубки із застосуванням розчинника. Для цього елемент обрізається на всю довжину і підключається до компресора через мідну трубку та гумовий шланг, всередину якого вводять розчинник в обсязі приблизно 10 куб. Після включення двигуна компресора рідина під тиском до 25 атмосфер подається в трубку, прочищаючи внутрішній діаметр. Якщо з першого разу це зробити не вдалося, процедуру повторюють до 5-10 разів, що гарантує прочищення трубки та її придатність для подальшої експлуатації.

Третій варіант усунення дефекту має на меті усунення забруднень за допомогою спеціального преса. Технічно даний спосіб практично ідентичний другому варіанту, дозволяючи досягти результату за кілька циклів очищення.

Якщо впоратися з проблемою не вдалося, фахівець може припустити, що засмічення має великі розміри та пластичну структуру, внаслідок якої сторонні включення надійно утримуються на внутрішніх стінках трубки. У цьому випадку приймається рішення про її повну заміну новим елементом, що має такий самий діаметр і пропускну здатність. Таким чином вдається повністю усунути дефект і забезпечити безвідмовну роботу капіляра на декілька років.

Можливі складності при очищенні капілярної трубки

Будь-які роботи, пов'язані з прочищенням капілярної трубки, потребують часу та певних зусиль. Це пов'язано з невеликим діаметром деталі та можливою щільністю забруднення, повне видалення якого механічним способом можливе лише після кількох спроб. Крім того, обов'язковою умовою проведення ремонтних робіт є заміна фільтра-осушувача. Якщо під час роботи виявляється несправність інших комплектуючих, їх також необхідно привести у справний стан або замінити. Однак за умови звернення до досвідчених майстрів упоратися з проблемою можна буде за кілька годин без необхідності надсилання обладнання до сервісної майстерні.

Оскільки прочищення капіляра пов'язане із зупинкою циркуляції фреону, після завершення робіт та герметизації контуру необхідно повторно заповнити систему певною кількістю газу. Для цього з неї вакуумним насосом викачується повітря, після чого на місце закачується холодоагент.

Довіривши ремонт холодильника професіоналам, ви збережете право на гарантійне обслуговування техніки та зможете бути впевнені у її працездатності протягом багатьох наступних років.ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2022)