Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №07 (886)

АВТОТУР


Європарламент дозволив українські права

Європарламент дозволив українським біженцям у Євросоюзі і надалі користуватися українськими водійськими правами. Під час пленарного засідання в четвер, 7 липня, євродепутати підтримали спрощення процедури збереження українцями своїх прав водія в ЄС. Таким чином вони схвалили внесену раніше відповідну пропозицію Європейської Комісії.

7/7/2022

Українці зможуть і надалі користуватися своїми водійськими правами на час дії дозволу на перебування у країнах ЄС

Як повідомляється на сайті Європарламенту, українці, які втекли до ЄС унаслідок вторгнення Росії в Україну й отримали статус тимчасового захисту, що гарантує їм право на притулок і перебування, зможуть і надалі користуватися своїми українськими водійськими правами. На ввесь час дії дозволу на перебування не буде жодної необхідності обмінювати отриманні в Україні водійські права на права відповідних країн-членів ЄС або складати новий іспит з водіння, йдеться в повідомленні.

У разі втрати або крадіжки водійського посвідчення країни ЄС зможуть видавати українцям нові посвідчення водія вже стандартів ЄС, але за умови, що органи української влади підтвердять, що особа мала чинні права водія в Україні, а сама особа надасть довідку про те, що вона фізично та психічно придатна до водіння транспортного засобу.

За певних умов українські біженці, які працювали водіями вантажівок та автобусів, зможуть отримати в ЄС визнання своїх виданих українською владою сертифікатів професійної кваліфікації після короткого курсу навчання та тесту. Це дозволить їм працювати в ЄС протягом дії дозволу на перебування, йдеться в повідомленні на сайті Європарламенту.

Тепер ці нововведення ще має схвалити Рада ЄС. Нові правила набудуть чинності за п'ять днів після опублікування в Офіційному віснику ЄС.

Як зазначає Deutsche Welle, наразі в ЄС не існує єдиної системи обміну посвідчень водія або сертифікатів водійської кваліфікації, виданих третіми країнами, такими як Україна. Можливість обміну посвідчень водіїв може бути закріплена або в національному законодавстві, або в рамках наявних двосторонніх угод між країнами-членами ЄС та Україною.

На даний час деякі країни вимагають від водіїв мати при собі офіційний переклад українського посвідчення водія, що супроводжується міжнародним посвідченням, і обмінювати його на відповідний документ країни ЄС після шести місяців проживання.

Валерій СААКОВ.ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2024)