ПОБАЧИТИ ВЕНЕЦІЮ – І ЗАПЛАТИТИДо початку наступного року на входах до Венеції з'являться турнікети, подолати які можна буде, лише заплативши за відвідини перлини Венеціанської лагуни. Слідкувати за потоком туристів буде спеціально організоване контрольне управління, завданням якого стане не тільки підрахунок візитерів, а й примус їх до дотримання правил відвідування. 8/7/2022
|
З нового року за вхід до Венеції туристам доведеться заплатити
|
Пропозиція брати гроші за вхід до Венеції обговорюється в Італії вже не перший рік, але тепер вона набула конкретних форм. Як повідомляє видання «Редакція Германія», влада планує зробити відвідування міста платним навіть для «одноденних» туристів, а не лише тих, хто залишається тут ночувати.
Потік туристів у місто не закінчувався ніколи – його короткочасно перервала пандемія, але вже цього літа відвідувачі знову заполонили вузькі набережні Венеції. На деяких каналах гондоли навіть вишиковуються в чергу, щоб висадити пасажирів і підібрати нових. Гості міста майже не мають шансів сфотографуватися на знаменитому мосту Ріальто, щоб до об'єктива в цей час не потрапили десятки інших відпочивальників.
Міська влада та локальний бізнес Венеції давно навчилися заробляти на туристах мільйони. Але місцеві жителі, особливо не зайняті у туристичній галузі, регулярно виступають проти переповнення рідного міста приїжджими. Довгі роки городяни протестували проти заходу до лагуни великих круїзних кораблів, їх наполегливі прохання, підтримані екологами, задоволені – тепер це заборонено.
Вже багато років з туристів, які зупиняються у готелях, стягують міський збір: залежно від рівня готелю він може складати від 1 до 5 євро за ніч з кожного дорослого гостя. Це звичайна практика для європейських міст та курортів, але Венеція стала одним із першопроходців починання, яке щороку приносить до скарбниці мільйони.
Нині завдання міської влади – спробувати не допустити того стовпотворіння туристів, яким відома Венеція, окрім своїх каналів та художніх скарбів. Чисельність місцевого населення скорочується з року в рік, але місто має залишатися привабливим для своїх жителів та зберегти свій унікальний вигляд для всього людства.
Введення плати за вхід планувалося і раніше, але цьому нововведенню завадила пандемія. Ті з гостей міста, хто забронював ночівлю в готелі, будуть звільнені від покупки вхідного квитка – вони вже роблять свій внесок у збереження Венеції оплатою курортного збору. Міське керівництво вважає за краще називати новинку не квитком, а внеском – адже він піде на підтримку культурної спадщини у належному вигляді.
Очільник міської ради з туризму Сімоне Вентуріні наголошує, що мета введення збору – не заробітки. Влада прагне таким чином контролювати туристичні потоки, щоб краще розподіляти їх по днях тижня і не допускати переповнення основних визначних пам'яток, що стало звичним в останні роки. Імовірно, для когось новий режим відвідування Венеції стане стимулом не просто заїхати в місто на півдня заради кількох фотографій, а залишитися в ньому на довше, щоб познайомитися з культурним надбанням.
Сума внеску не буде постійною – залежно від сезону одноденним гостям міста доведеться сплатити від 3 до 10 євро. Найвищими збори будуть під час карнавалу, на Великдень та влітку, а в осінні та зимові місяці сума знизиться. Для оплати з'явиться простий мобільний додаток, сплатити його можна буде також, зареєструвавшись на міському інтернет-сайті (ця функція ось-ось почне працювати в тестовому режимі). Вхід до міста поки що залишиться безоплатним, але за попередню реєстрацію будуть надаватися знижки на відвідування музеїв.
Призначене слідкувати за потоком туристів контрольне управління розташоване на заході міста на штучному острові Трончетто. Сюди збігаються кадри із 610 камер відеоспостереження, встановлених по всьому місту. Працівники управління можуть бачити, чим займаються гості міста майже в кожній точці історичного центру, щоб направляти до них патрульних, якщо знадобиться припинити порушення. Наприклад, у Венеції офіційно заборонено сидіти на сходах багатьох церков та мостів, їсти та розпивати спиртні напої на вулиці. За це можуть стягуватися суттєві штрафи.
Спостереження ведеться не тільки за туристами. Працівники управління стежать за рухом водного транспорту міськими каналами, чи не переповнені зупинки та якісь із вулиць – тоді за допомогою тих самих патрульних можна перенаправити потоки людей, щоб не створювалося заторів.
На входах у Венецію вже встановлені лічильники, які враховують кількість людей, що прибувають до міста й залишають його. Усю інфраструктуру було створено ще чотири роки тому, але введення в експлуатацію постійно відкладалося. Остаточне введення плати за вхід до Венеції заплановано на 16 січня 2023 року.
Петро ЛЕВСЬКИЙ.
|