Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №06 (885)

АВТОТУР


ГРОМАДСЬКИЙ І БЕЗКОШТОВНИЙ

Щоб полегшити економічний стан громадян своєї країни, які змушені збільшити свої витрати на транспорт та продукти харчування, у Німеччині ввели спеціальний тариф. Місячний проїзний квиток на громадський транспорт по всій країні коштує тут у літні місяці всього 9 євро. Але у Європі є країни, які взагалі пропонують нульовий тариф.

14/6/2022

Громадський транспорт на вулицях Люксембургу

Замість автомобіля громадянам пропонують пересісти на громадський транспорт. Як повідомляє Deutsche Welle, зміна ситуації у Німеччині нині обговорюється не лише у зв'язку з глобальним потеплінням і зміною клімату, а й на тлі агресивної війни Росії проти України. У відповідь на зростання цін на пальне німецький уряд вжив низку заходів, щоб полегшити ситуацію жителів, які змушені збільшити свої витрати на транспорт та продукти харчування.

Одним із таких заходів став проїзний квиток за 9 євро. Він має полегшити фінансове навантаження на мешканців Німеччини та мотивувати їх пересісти з приватного на громадський транспорт. Як це працюватиме на практиці – покаже час. Втім, у деяких європейських країнах вже накопичено певний досвід роботи з популяризації громадського транспорту.

Люксембург

«Люксембург – перша країна у світі, яка зробила мобільність безкоштовною», – наголошує уряд Люксембургу на своєму сайті. Маленьке герцогство скасувало платні квитки на громадський транспорт із 1 березня 2020 року. Користуватися громадським транспортом безкоштовно можуть не лише місцеві жителі, а й гості та туристи. Люксембург має рекордну кількість пасажирів, які приїжджають на роботу із сусідніх країн.

Міністр транспорту Люксембургу Франсуа Бауш назвав перехід на безкоштовне користування громадським транспортом важливим соціальним заходом. Уряд хоче перетворити країну, населення якої за 20 років збільшилося на 40 відсотків, на так звану «лабораторію мобільності».

Щодо динаміки пасажиропотоку з моменту запровадження безкоштовного громадського транспорту, то офіційної статистики поки що немає. Обмежувальні заходи під час пандемії коронавірусу, запроваджені одразу після того, як користування громадським транспортом було оголошено безплатним, спотворюють статистику перших місяців. Безкоштовний проїзд громадським транспортом фінансується в Люксембурзі з держбюджету.

Мальта

Мальта хоче запровадити безкоштовний громадський транспорт з 1 жовтня 2022 року. Таким чином вона стане другою європейською країною, яка скасує продаж квитків. Уряд оголосив про свої плани ще у жовтні 2021 року, під час обговорення бюджету. Одна з цілей – зменшити залежність людей від автомобілів, пояснив редактор відомої мальтійської газети Times of Malta Бертран Борг.

Безкоштовний транспорт на Мальті фінансується за рахунок податків. Усі мешканці, які оформили спеціальні проїзні квитки, надалі зможуть користуватися громадським транспортом безкоштовно. Якщо туристи захочуть скористатися такою пропозицією, їм потрібно буде оформити квитки заздалегідь, до прибуття в країну.

Бельгія, Гасселт

До скасування оплати громадського транспорту вдаються не лише країни, а й окремі міста та громади. Бельгійське місто Гасселт здобуло міжнародну популярність головно після скасування ще 1997 року плати за проїзд на громадському транспорті.

Ця акція проіснувала кілька років, але у 2013 році міській адміністрації довелося визнати, що в довгостроковій перспективі фінансові витрати на безкоштовне користування громадським транспортом виявилися занадто високими.

Люксембург

Естонія, Таллінн

У Таллінні, столиці Естонії, всі мешканці, зареєстровані в місті, з 2013 року можуть безкоштовно користуватися автобусами та електричками. Адміністрація міста зважилася на цей крок ще й тому, що під час фінансової кризи багато людей вже не могли дозволити собі оплату квитків. Втім, проєкт довелося субсидувати за рахунок додаткових податкових надходжень.

До цього часу модель працювала в естонській столиці без особливих проблем. Але питання про безкоштовний громадський транспорт в країні залишається спірним, каже естонський журналіст Евелін Калдоя: «Люди скаржаться на те, що поменшало маршрутів та стикувань для пересадок на інші лінії та види транспорту». Це означає, що ця безкоштовна система не дуже корисна для людей, які користуються нею для поїздок на роботу та додому, вважає Калдоя.

Журналіст Калдоя наголошує, що проєкт не зменшив кількість автомобілів на дорогах. «Попри безкоштовний громадський транспорт, люди, які раніше їздили машиною, продовжують робити це і далі», – констатує Калдоя. Якщо автомобільний трафік і скоротився, це пов'язано насамперед із підвищенням цін на паливо. Автобуси та електрички тепер безкоштовні не лише у столиці, а й у більшості регіонів Естонії.

Франція, Дюнкерк

В іншому європейському місті безплатний громадський транспорт посприяв скороченню автомобільного руху: це французьке місто Дюнкерк на Нормандському узбережжі. Тут безкоштовно користуватись громадським транспортом можна вже з 2018 року. Головним завданням проєкту було пересадити людей на громадський транспорт.

Здається, місто досягло своєї мети. Згідно з дослідженням, проведеним кілька місяців після запровадження безкоштовного громадського транспорту, проєкт призвів до скорочення кількості поїздок на приватних автомобілях: половина опитаних заявили, що вони тепер користуються автобусами набагато частіше, ніж раніше. Близько п'яти відсотків опитаних навіть продали свою машину або відмовилися від придбання другої машини для інших членів сім'ї через безкоштовний проїзд автобусами.

Данія, острови

На деяких островах Данії можна було тимчасово користуватися безкоштовним місцевим транспортом, переважно з економічних причин. Як розповіла координаторка зв'язків з громадськістю та маркетингу Visit Denmark Ліна Холм-Якобсен, це було частиною програми підтримки уряду Данії з розвитку туризму під час обмежувальних заходів через пандемію коронавірусу.

Влітку 2020-го та 2021 років проїзд на поромах на данські острови був безкоштовним для пасажирів без автомобіля. Крім того, під час літнього сезону ціни на громадський транспорт у Данії були значно знижені. Безкоштовний пором цього року більше не доступний, але пасажири все ще можуть скористатися зниженими цінами на місцевий громадський транспорт.

Бурак УНФЕРЕН, Віктор ВАЙЦ.ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2023)