Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №06 (885) Франція

ЗОНА ЗАКОНУ


ФРАНЦІЯ КАТЕГОРИЧНО ПРОТИ БУРКІНІ

Французький суд залишив у силі заборону на буркіні, що діє в країні. Міська рада Ґренобля намагалася оскаржити заборону на носіння буркіні – купальників, які повністю закривають тіло, але вищий адміністративний суд відхилив апеляцію.

21/6/2022

Буркіні – це купальник, у якому мусульманські жінки можуть не порушувати релігійні вимоги

Як повідомляє BBC, у травні Ґренобль дозволив носити в басейнах будь-які купальники, включаючи буркіні, що призвело до судової тяганини з урядом. Суперечка дійшла до Державної ради Франції (вищого адміністративного суду, в якому можна оскаржити рішення органів виконавчої влади) після того, як місцевий суд у Ґреноблі припинив дію заборони на тій підставі, що вона серйозно підриває принцип неупередженості у наданні громадських послуг.

У результаті Державна рада залишила в силі заборону носіння купальників-буркіні у громадських басейнах, відхиливши апеляцію міста Ґренобль. Виносячи вердикт, суд зазначив, що не може допустити вибіркових винятків із правил для задоволення релігійних потреб. Міністр внутрішніх справ Франції також висловив свою думку, назвавши політику потурання релігійним інтересам «неприйнятною провокацією, яка суперечить світським цінностям Франції».

У Франції діють суворі закони щодо того, які купальні костюми можна носити у громадських місцях. Окрім того, питання, пов'язані з релігійним самовираженням, викликають великі розбіжності у суспільстві.

Заборона на буркіні у громадських басейнах пояснюється також міркуваннями гігієни. Так, чоловіки у французьких басейнах повинні носити облягаючі плавки, – це ще одне правило, яке Ґренобль безрезультатно намагався скасувати, дозволивши плавати в довгих шортах.

Французька кампанія проти буркіні розпочалася ще у 2016 році, коли кілька місцевих муніципалітетів спробували заборонити цей предмет одягу на пляжах – мовляв, він порушує закони Франції як світської держави. Державним службовцям давно не дозволяється носити релігійні символи одягу на роботі, але мер Ґренобля Ерік Піолле стверджував, що це не повинно заважати користувачам громадських послуг (наприклад, в басейнах), одягатись так, як вони хочуть. Дії його адміністрації щодо пом'якшення правил носіння купальних костюмів зустріли опір з боку національного уряду, який послався на ухвалений торік закон про боротьбу з ісламістським сепаратизмом.

Критики буркіні вбачають у ньому ознаку прагнення створювати закриті релігійні анклави всередині французького суспільства і стверджують, що якщо дозволити це вбрання, то середовище, в якому живуть мусульманки, змушуватиме їх носити його, навіть якщо вони самі не проти звичайних купальників. Французький лідер вкрай правих Марін Ле Пен називала буркіні «одягом ісламістської пропаганди».

Однак ті, хто виступає за дозвіл буркіні, кажуть, що у жінок має бути вибір прикривати своє тіло, якщо вони того хочуть, і що це не має відношення до релігійного екстремізму.

Що таке буркіні?

Буркіні – це купальник, який закриває все тіло, крім обличчя, рук та ніг. Назва є комбінацією слів «бурка» і «бікіні». На відміну від бурки, буркіні залишає обличчя відкритим. Буркіні носять жінки-мусульманки, щоб плавати в громадських місцях, дотримуючись суворих релігійних норм скромності.ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2024)