МІЛЬЙОНИ УКРАЇНЦІВ СТАЛИ БІЖЕНЦЯМИПонад 4,8 мільйона українців було зареєстровано в статусі біженців по всій Європі після повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року. Про це повідомляється у заяві Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), оприлюдненій на початку червня. 9/6/2022
|
Майже 5 мільйонів українців стали біженцями у країнах Європи
|
«Війна в Україні викликала одну з найбільших міграційних криз у світі», – говориться в заяві УВКБ (агентство системи Організації Об'єднаних Націй, що займається захистом та підтримкою біженців, сприяє їх місцевій інтеграції, добровільному поверненню на батьківщину чи переселенню до третьої країни). Всього 4 816 923 українців було зареєстровано як біженців у 44 європейських країнах з 24 лютого 2022 року, згідно з останніми даними, опублікованими оонівським комісаріатом.
Загалом, як акцентує видання RFI, країну залишили набагато більше людей. Станом на 7 червня було зафіксовано понад 7,3 мільйона перетинів кордонів України на виїзд, без подальшої реєстрації повернень до країни.
2,3 мільйона українців повернулися на батьківщину після того, як залишили її після початку війни, повідомили в УВКБ. За словами представників ООН, вони повертаються, щоб відвідати родичів, перевірити своє майно, повернутися на роботу чи допомогти іншим виїхати.
За даними ООН, 90% українців, які втекли за кордон, становлять жінки та діти, тоді як чоловіки віком від 18 до 60 років змушені залишатися, оскільки можуть бути мобілізовані для служби в армії.
За оцінками Міжнародної організації з міграції (МОМ) ООН, понад 8 мільйонів українців стали переміщеними особами всередині країни внаслідок війни.
За даними УВКБ, більш ніж половина зафіксованих перетинів українського кордону припало на Польщу: 3,8 млн осіб прибули на польську територію, з них 1,15 млн було зареєстровано на місці як біженці. Сотні тисяч українців знайшли притулок в інших сусідніх країнах, як-от Угорщина, Румунія, Словаччина чи Молдова, кожна з яких офіційно зареєструвала десятки тисяч біженців.
Але більшість зареєстрованих біженців перебувають в інших європейських країнах: близько 780 000 – у Німеччині, майже 367 000 – у Чеській Республіці, понад 118 000 – в Іспанії та десятки тисяч в інших державах.
«Рівень солідарності з біженцями в (європейських) країнах залишається винятковим», – зазначають в УВКБ, нагадуючи про особливий режим тимчасового захисту, який швидко надають українським біженцям країни Європейського Союзу.
За даними УВКБ ООН, з початку вторгнення понад 1,1 мільйона людей виїхали з України до Росії та майже 17 000 – до Білорусі. Дані про кількість повернень до України із цих двох країн зі зрозумілих причин відсутні.
|