Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №01 (880)

ТЕХНОЛОГИИ


Крипторинок: Solana захоплює частку ринку Ethereum

17/1/2022

Платформа для створення децентралізованих онлайн-сервісів на базі блокчейна Ethereum була першим проектом, який повністю реалізував підтримку смарт-контрактів. Це зумовило зростання його популярності та дало поштовх до розвитку таких секторів криптоекономіки, як децентралізовані фінанси (DeFi) та невзаємозамінні токени (NFT). Ще рік тому Ethereum був абсолютом з 97% часток за обсягом заблокованих коштів у DeFi, тоді як зараз його частка скоротилася до 62%.

Проблема навантаження та поява швидких блокчейнів

Разом зі зростанням попиту прийшло й значне навантаження на мережу, до якої Ethereum виявився не готовим. Для забезпечення безпеки та максимальної децентралізації блокчейн був побудований на протоколі proof-of-work, зворотним боком якого стала низька пропускна здатність. Ethereum не може обробляти понад 20 транзакцій за секунду (TPS), через що користувачі змушені платити підвищену комісію, щоб їхню операцію включили до блоку. Якщо подивитись на стан справ сьогодні, конкуренція між користувачами призвела до рекордних комісій, які нерідко перевищують $50.

Низька швидкість та високі витрати Ethereum дали поштовх розвитку швидших блокчейнів. Одним з перспективних є Solana, яка за швидкості вище 50 000 TPS стягує комісію менше цента. Solana базується на протоколі proof-of-stake й має менший ступінь стійкості та децентралізації, ніж Ethereum. Однак це не завадило Bank of America назвати її «потенційною VISA цифровою екосистемою».

Так, минулого фінансового року VISA опрацювала 165 млрд транзакцій, за цей же час Solana – понад 50 млрд. На ринок NFT Solana вийшла лише у серпні, проте зараз налічується понад 6 млн цифрових об'єктів на її базі.

Перспективи Solana

Solana – молодий проект, який продовжує боротися з дитячими хворобами. Минулого року мережа падала кілька разів через ddos-атаки на одну з децентралізованих бірж, а керівництво Solana Labs не відразу визнало наявність проблеми. Багато в чому від уміння розробників вирішувати проблеми в короткий час залежить здатність Solana й далі підминати під себе частку ринку Ethereum.

Тим не менш, кількість проектів, які використовує блокчейн Solana, продовжує зростати. При цьому він не так часто застосовується на практиці, тому багато міркувань про нього носять суб’єктивний характер.

Зрозуміти, наскільки ефективно Solana зможе вирішити проблему масштабованості, можна буде тільки після того, як мережа запрацює в основному режимі та пройде перевірку часом.

Враховуючи успішну історію залучення інвесторів, перспективи Solana цікаві. Зокрема, в середині вересня було оголошено, що емітент цифрових активів Valor запустив ETH на торговому майданчику Nordic Growth Market на Solana. Крім того, зовсім недавно Deutsche Boerse заявила про запуск exchange traded notes (ETN) на Solana. Купувати монету не пізно, але варто ретельно зважувати ризики, оскільки крипторинку властива висока волатильність.

PR







ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2024)