Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №35 (88)

РАБОТА


Політичний притулок у Чехії

Все частіше Чеська Республіка стає притулком для біженців. Одне з перших місць серед прохачів посідають громадяни України.

21/9/2001

Не таємниця: з отриманням статусу країни-кандидата на вступ до Європейського Союзу притягальна сила Чеської Республіки в очах біженців з усіх країн зростає. І чим ближчим стає термін вступу, а востаннє в Брюсселі була названа дата 2002-ий рік, тим більше чужинців намагаються тут осісти. І це зрозуміло: вже незабаром чеська віза в кишені може стати перепусткою чи не до всіх європейських країн. А це вже сильний магніт. Врешті, правильність тенденції підтверджують і цифри. Станом на кінець травня цього року майже 5 тисяч іноземців подало в Чехії прохання про політичний притулок. Це число, за статистикою, зростає щорічно на дві тисячі осіб. Перевагу складають вихідці зі східноєвропейських країн та держав мусульманського Сходу. Серед них по кількості перше місце посідають громадяни України. За чотири місяці цього року політичного притулку попросили тут 1.375 осіб, це майже чверть від загального числа.

Не є таємницею і таке: серед головних причин, які штовхають багатьох громадян покидати рідні домівки, є складний вузол економічних причин. Нестатки, безробіття, нескінченнні злидні виганяють багатьох у пошуках хліба. Однак у Чеській Республіці за нині чинним законодавством тільки економічні причини не можуть бути підставою для надання статусу політичного біженця. Його можуть отримати тільки особи, які зазнали переслідувань з політичних чи релігійний причин, за приналежність до певної раси, національності, соціальної групи. В окремих випадках його дають особам без громадянства чи біженцям з третіх країн. Тому тільки одиниці отримують статус біженця в Чехії – цього року такими стали семеро українців.

Очевидно, що Чеська Республіка намагається своїм законодавством захищатись від нерегульованих хвиль еміграції, звідкіля вони б не були. Як свідчать останні опитування громадської думки, самі чехи на проблему біженців дивляться більш лояльно. Зокрема, 80% опитаних вважають, що статус біженця повинні отримати всі іноземці, кого вигнала з дому війна. Ще 70% чеських громадян гадають, що потрібно давати притулок і тим, хто покинув батьківщину через політичні, релігійні, расові чи інші переслідування. А половина схильна прийняти і тих, кого виштовхнули з власної хати злидні. Зрозуміло, що правова база розвиватиметься з оглядом на державні інтереси та їхній захист. Однак незабаром ймовірно відбудеться і корекція цих дій. Оскільки Чеська Республіка стане членом ЄС, саме чехи будуть контролювати вхідні двері на його східному кордоні.

Оксана ПЕЛЕНСЬКА,
радіо «Свобода».







ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2024)