ПРОЦЕДУРА ОТРИМАННЯ НЕІММІГРАЦІЙНОЇ ВІЗИ США
15/9/2001 Аплікант може розпочинати процес подачі заяви на отримання неімміграційної візи США в будь-який час з тим, щоб визначити, чи може він (вона) отримати неімміграційну візу. Процедурою, описаною нижче, може скористатися кожен аплікант, який:
- ніколи не подавав заяви у консульський відділ США в Києві;
- подавав заяву на отримання неімміграційної візи і йому було відмовлено, але з часу останнього подання заяви минув один рік;
- подавав заяву на отримання неімміграційної візи США і йому була видана віза, але він (вона) не хоче скористатися спрощеною процедурою.
Консульський відділ розглядає заяви на отримання недипломатичних, неімміграційних віз з понеділка по четвер (за винятком свят), з 9:30 до 10:15, лише за призначенням співбесіди. Щоб отримати запрошення на співбесіду, апліканти надсилають лист, телеграму, повідомлення по факсу чи електронною поштою з проханням призначити візову співбесіду. Крім цього, апліканти можуть надіслати заявку про призначення співбесіди в режимі on-line. Заявка повинна містити:
- повне ім'я апліканта;
- дату та місце народження;
- повну зворотню адресу апліканта, включаючи новий п'ятизначний поштовий індекс;
- бажану дату подорожі до США;
- тип візи, за якою звертатиметься аплікант.
Аплікантам робочих віз слід вказати у своїх заявках на співбесіду тип візи, яку вони хочуть отримати з тим, щоб консульський відділ міг призначити їм співбесіду на відповідний час.
Про призначення дати співбесіди апліканта повідомляють звичайною поштою. Між отриманням запитів і призначенням дати співбесіди, як правило, проходить 10 робочих днів (не включаючи часу, потрібного на доставку звичайної пошти). Запит про призначення співбесіди потрібно надсилати за сім тижнів до бажаної дати співбесіди.
Для того, щоб записатися на співбесіду, не потрібно надсилати запрошень та інших супроводжувальних документів. Той факт, що аплікант отримав повідомлення про призначення йому співбесіди, не гарантує, що співбесіда з ним відбудеться того ж самого дня.
Аплікантам, яким було відмовлено в отриманні візи протягом останніх дванадцяти місяців, не буде дозволено заходити до консульського відділу – аплікантам дозволено заходити на територію консульського відділу тільки під час їх візової співбесіди. Візова співбесіда – це дослідження фактів, пов'язаних із біографією апліканта з метою підтвердження та доповнення інформації, поданої в анкеті. Всі апліканти сплачують 45 доларів США за подання заяви, і ця сума не підлягає поверненню. Прохачам також видається анкета, що містить 60 питань і яку вони повинні заповнити перед тим, як прийти до консульського відділу. Кожен аплікант повинен бути готовим до обговорення своїх зв'язків поза межами США та обставин подорожі.
В інтересах кожного апліканта правдиво відповідати на запитання анкети і продемонструвати міцні зв'язки з країною постійного проживання. Всі документи, котрі стосуються справи і можуть бути корисними, мають бути принесені на візову співбесіду, але документи не є вирішальним фактором при відкритті візи. Супроводжувальні документи запрошуючою стороною повинні бути надіслані аплікантові безпосередньо, оскільки в консульського відділу немає можливості їх зберігати.
Під час проходження візової співбесіди потрібно мати такі документи для прохачів усіх типів віз:
- дійсний закордонний паспорт (термін дії паспорта повинен на 6 місяців перевищувати термін запланованої подорожі);
- 1 фотографію паспортного розміру на світлому фоні (чорно-білу або кольорову) для кожного апліканта, включаючи дітей;
- $45 на кожного апліканта, включаючи дітей (готівкою, чеки, грошові перекази та кредитні картки не приймаються).
Діти віком до 16 років можуть не бути присутніми на інтерв'ю, якщо вони не їдуть на навчання до США. Однак у будь-якому іншому випадку обоє батьків повинні бути присутніми і мати при собі паспорти, а також свідоцтво про народження дитини. Виключенням з цих правил є: 1) коли обоє чи один з батьків знаходиться в США (представити докази); 2) обоє чи один з батьків помер (представити докази); 3) обох чи одного з батьків було позбавлено батьківських прав (представити докази). Ніяких інших винятків не робиться.
Закон США вимагає, щоб особи, які подорожують до США, довели те, що мета їхньої подорожі є легітимною та підпадає під вимоги до даного типу візи. Вони також повинні довести, що вони не є потенційними іммігрантами. Під час співбесіди потрібно представити наступні супроводжувальні документи:
Для студентської візи (F):
- форму I-20, оригінал;
- довідку про те, що оплату за навчання та проживання здійснено.
Для візи по обміну (J):
- форму IAP-66, оригінал;
- запрошення, яке пояснює суть програми і як аплікант був обраний для участі в ній.
Для бізнес візи (B-1 або B-1/B-2):
- ґрунтовний лист, який пояснює суть та мету бізнесу апліканта в США та відносини між аплікантом та запрошуючою стороною;
- будь-які документи, що засвідчують міцні сімейні, економічні та сoціальні зв'язки з країною постійного проживання.
Для туристичної візи (B-2):
- ґрунтовний лист, який пояснює суть та мету подорожі та відносини між аплікантом та запрошуючою стороною;
- будь-які документи, що засвідчують міцні сімейні, економічні та сoціальні зв'язки з країною постійного проживання.
Для тимчасової робочої візи (H):
- запрошення, що описує зайнятість апліканта в США та документи, що демонструють фінансову спроможність прохача;
- петицію по формі H, затверджену СІН;
- копію петиції, поданої до СІН для затвердження.
Для тимчасової робочої візи (L):
- запрошення, що описує зайнятість апліканта в США та документи, що демонструють фінансову спроможність прохача;
- петицію по формі L, затверджену СІН, разом із листом завірення;
- копію петиції, поданої до СІН для затвердження;
- доказ працевлаштування за останні два роки.
Для тимчасової візи релігійного працівника (R):
- ґрунтовний лист, який пояснює суть та мету бізнесу апліканта в США;
- докази того, що аплікант є кваліфікованим для позиції, котру він (вона) збирається зайняти;
- підтвердження членства в релігійній організації протягом щонайменше останніх двох років.
Для тимчасової робочої візи (P):
- ґрунтовний лист, який пояснює суть та мету бізнесу апліканта в США, та відносини між аплікантом та запрошуючою стороною;
- петицію по формі P, затверджену СІН, разом із листом завірення;
- копію петиції, поданої до СІН для затвердження.
Апліканти, котрі виїжджають до США з метою проходження медичного лікування:
- діагноз від українського лікаря, котрий засвідчує фізичний стан апліканта і причину, з якої цю хворобу не можна вилікувати (не можна продовжувати лікувати) в Україні;
- лист від американського лікаря, котрий стверджує, що він буде лікувати хворого апліканта, і скільки це буде коштувати;
- докази наявності коштів на проведення лікування.
Аплікантам, які їдуть до США з метою проходження термінового медичного лікування, НЕ потрібно призначати співбесіду, однак вони повинні заздалегідь повідомити про це консульський відділ, з тим, щоб їх ім'я внесли до списку осіб, призначених на співбесіду.
Апліканти, котрі подорожуватимуть як утриманці власників візи, повинні представити докази своїх зв'язків з аплікантом або власником візи, а також прибутків власника візи.
Вартість візи: стандартна гостьова та бізнес-віза (B) – $30 для одноразового в'їзду (дійсна протягом шести місяців); $60 для дворазового в'їзду (дійсна протягом шести місяців); $120 для багаторазового в'їзду (дійсна протягом трьох років); для усіх інших категорій віз, котрі стосуються українських громадян, оплата не передбачена.
Імміграційні візи та візи нареченої (нареченого), а також заяви біженців для отримання статусу постійного проживання в США, в Києві не розглядаються. Регіональне відділення, що займається розглядом заяв на отримання імміграційних віз, знаходиться при посольстві США у Варшаві (Польща).
Усі апліканти та їх утриманці, крім тих, котрі звертаються за візами типу H1-B, L, O-1 та R, повинні подолати презумпцію потенційного іммігранта, котру автоматично накладає на них Стаття 214 (b), Закону США про Імміграцію та Національність (1952 р.). Згідно з цим законом, аплікант може отримати візу лише в тому випадку, коли консульського офіцера переконано у тому, що:
- аплікант постійно проживає поза межами США;
- аплікант не має наміру назавжди залишати місце свого постійного проживання;
- мета подорожі відповідає даному типу візи, встановленому Законом США про Імміграцію та Національність.
Довести те, що аплікант не має наміру назавжди залишати країну постійного проживання, можна шляхом демонстрації міцних сімейних, економічних та соціальних зв'язків з країною проживання. Навіть у випадку, коли аплікант надає докази існування таких зв'язків, офіцер консульського відділу зобов'язаний відмовити у наданні візи, якщо існує підозра, що аплікант має намір розірвати ці зв'язки, вони є недостовірними, зв'язки в США є сильнішими, ніж в Україні, або мета поїздки не відповідає даній категорії неімміграційних віз. Відповідальність за доведення цього покладено лише на самого апліканта, і віза не може бути видана, спираючись на завірення, гарантії або застави третьої сторони на користь апліканта.
Апліканти, котрим відкрили візу, можуть забрати свої паспорти в консульському відділі з 16:45 до 17:15 того ж самого дня.
Спрощеною процедурою отримання візи США (без інтерв'ю) може скористатися:
- особа, в дійсному закордонному паспорті якої стоїть хоча б одна американська неімміграційна віза, видана раніше в Києві. Чоловік (дружина) та утриманці власника візи багаторазового в'їзду;
- особа, яка має дійсну форму IAP-66 для академічного навчання або проведення дослідницької діяльності;
- утриманці, вказані у цій формі (IAP-66);
- особи, старші 70 років.
Апліканти робочих віз не можуть користуватися спрощеною процедурою отримання візи.
_
|