Зниження вологості повітря у приміщенніСирість у приміщенні – це проблема багатьох приватних будинків, заміських будиночків і квартир. Особливо дошкуляє вона в прохолодну частину року або у міжсезоння, коли багато опадів і знижується температура повітря, а опалення ще не увімкнули. 16/12/2020
|
Вологість впливає не тільки на стан приміщення, але і на здоров’я людей
|
Вимоги до вологості повітря в житлових приміщеннях
Для організму людини оптимальна вологість повітря складає від 40 до 60%. Все, що вище – це вже вогкість, яка шкодить здоров’ю, а також може стати причиною псування речей та появою грибку. Нижча вологість в квартирі спричинить сухість у горлі та очах, може пересихати і грубіти шкіра.
А от санітарні норми та правила, які регулюють вологість у приміщенні, дають дещо інші цифри. Згідно з ними влітку вологість має бути 30-60%, а взимку – 30-45%. Крім того, діти потребують більш вологого мікроклімату.
Як зменшити вологість в приміщенні
Найбільш оптимальним рішенням при високій вологості повітря стане покращення вентиляції будинку. Самостійно це зробити складно, тому краще звернутись до професіоналів. Наприклад, на сайті ventbazar.ua можна підібрати обладнання, яке допоможе вирішити проблему комплексно.
Позбутися зайвої вологи у повітрі можна просто спекавшись цього повітря, через вентиляційні канали у кухні чи у ванній кімнаті. Якщо проблема локальна (підвищена вологість в одній кімнаті), то можна встановити осушувач повітря.
Загалом можна виокремити три великі варіанти вирішення проблеми:
1. Грамотна організація природної вентиляції, яка буде подавати свіже повітря, і забирати забруднене і перезволожене. Втім, така система не регулюється. Крім того, відкрити вікно не завжди можливо, адже на вулиці може бути забрудненість чи задимленість, або дошкуляють комахи.
2. Осушувачі повітря, які будуть позбавляти кімнату вологи. Є невеликі мобільні побутові моделі. А в приміщеннях, де постійно висока волога (поблизу басейнів чи саун), можна встановити стаціонарні осушувачі.
3. Системи контролю мікроклімату. Вони забезпечать приток і витяжку, осушення, нагрів, охолодження та очищення повітря в будинку.
Крім того зменшенню вологості сприятимуть деякі менш затратні та глобальні заходи. Наприклад, можна відривати штори, коли на вулиці яскраво світить сонце. Також у міжсезоння не варто економити на приладах обігріву. Використання природних матеріалів в оздобленні помешкання також буде сприяти правильному мікроклімату в приміщенні. Мало хто знає, але навіть деякі звичайні хатні рослини здатні зменшити вологість в оселі.
Багато людей роками борються з цією проблемою і не досягають успіху лише через неправильний підхід до справи. Тому до вирішення питання підвищеної вологості у приміщеннях треба підходити комплексно.

|