Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №26 (860)

ДЕНЬГИ


Прості правила обміну гривні на іноземну валюту

Гривня, що введена в обіг майже чверть століття тому, хоча девальвує не з такою швидкістю, як її попередники купоно-карбованці, проте скоріше, ніж іноземна валюта. Українці обмінюють гроші на долари чи євро не лише тоді, коли їдуть за кордон, але й для заощадження.

17/9/2020

Здійснювати обмін валют варто лише в офіційних закладах

Через високий попит на конвертовану валюту, спричинений нестабільним станом в українській економіці, появою можливості отримати престижну освіту у розвиненій державі, добре оплачувану роботу у Польщі, Чехії чи Італії, аби купити євро, часом доводиться відвідувати не одне, а декілька відділень банківських установ чи фінансових компаній. А перед студентами, що вперше їдуть на навчання до Англії, постає питання, де здійснюється обмін валют на фунти стерлінгів, та як не попасти на шахраїв.

Придбати американські долари, польський злотий чи євро можна, списавши з поточного рахунку кошти у гривнях та зарахувавши на валютний згідно з встановленим курсом. Для цього можна скористатися інтернет-банком, проте дозволена сума при обміні становить лише 150 тис. грн на день.

Якщо людина бажає покласти долари на депозит чи накопичувати валюту вдома для придбання квартири чи автомобіля, варто дочекатися кращого курсу для обміну. Наприклад, фахівці не радять купляти євро та долари у понеділок й п’ятницю, коли фінансовий ринок ще не відійшов після вихідних чи готується до наступних неробочих днів.

Зручно слідкувати за курсом купівлі та продажу не лише євро, а й турецьких лір, чеських крон, китайських юанів на сайтах-агрегаторах. Щоденно оновлює інформацію про обмін валют Bankchart.com ua.

Обмеження, встановлені Національним банком України, на чорному ринку не діють, а продаж доларів ще й приваблює ціною. Найчастіше обмін твердої валюти здійснюється через аукціони, через інтернет, за допомогою дошки оголошень. Люди користуються послугами чорного ринку, якщо євро та фунти у відділеннях банків відсутні, проте такій обмін незаконний й наражає на небезпеку.

Щоб не придати фальшиві долари, які дорожчі ніж гривня у 29 разів, не варто на вулиці зустрічатися з людиною, що пропонує обміняти валюту, а йти до каси банку або фінансової компанії, де можна перевірити, чи справжні купюри. А отримані гроші, варто ретельно їх перерахувати. Якщо сума обміну перевищує півтисячі доларів, радять взяти з собою до відділення родича чи приятеля, це допоможе уникнути неприємних сюрпризів.

Обміняти валюту за вигідним курсом можна також, користуючись спеціальними сервісами, одних з яких – https://obmenka.cn.ua/ua. Коли людина збирається на роботу чи у романтичну подорож до Італії, Словаччини, Франції, купити євро на необхідні витрати краще в Україні. Долари радять брати з собою у тури до екзотичних островів – на Сейшели, Балі, Мальдіви. У Туреччині, Єгипті гривню міняють на місцеву валюту, на долари та євро.

Також перед перетином кордону слід перерахувати кошти, що вивозяться. Якщо сума готівки сягає 10 тисяч євро, аби уникнути штрафу, потрібно заповнювати митну декларацію.







ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2023)