Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №32 (85)

СОБЫТИЯ


Всесвітній форум українців

На Третій всесвітній форум українців, який відбудеться 17-18 серпня цього року, до Києва має прибути 600 делегатів – 300 від України та 300 від західної та східної діаспори. Очікують близько 1.200 гостей та 25 почесних гостей з-за кордону. Понад 30 громадських організацій з 20 країн є членами Світового конгресу українців (СКУ).

1/9/2001

Згідно з даними СКУ, українське населення в діаспорі нараховує понад 20 мільйонів, більшість з яких народжені поза межами України. У посланні президії секретаріату Світового конгресу українців з нагоди 10-річчя проголошення незалежності, серед іншого, є таке: «Нехай наступні десятиліття принесуть Україні багато благ, а головне – мир і провідників, які дбатимуть про її зріст та утвердження її як великої, багатої, демократичної, правової європейської держави! Закликаємо всіх українців по цілому світі докласти всіх зусиль, щоб гасло «Українці – для України» здійснилося. Нехай не буде в наступному десятилітті жодного українця чи українки, які б бажали повернути Україну в залежний чи колоніальний стан, або створювали неспокій у державі».

Які очікування з приводу Форуму українців? Відповідає президент Світового конгресу українців доктор Аскольд ЛОЗИНСЬКИЙ:

- Мабуть, треба відмежувати мої сподівання від моїх бажань. Я бажав би, щоб Форум був діловий, щоб обговорив співпрацю і взаємну допомогу між Україною і діаспорою. Зокрема, маю на думці допомогу західної діаспори Україні і водночас допомогу України східній діаспорі, уможливлення для українців східної діаспори навчатися в Україні. Це є мої бажання, але не знаю, чи Форум буде настільки діловий. Я хотів би, щоб він не обмежився тільки таким гучним відзначенням річниці.

- Чи, на вашу думку, керівництво України має намір справді надати цьому Форуму лише значення епізоду, підпорядкованого владним святкуванням незалежності?

- Думаю, що з боку влади є такий намір. І це було висловлено самим президентом, який говорив, що він не хоче, щоб діаспора приїжджала і «критикувала». Найбільше його бажання є, щоб віддзеркаленням і Форуму, і десятої річниці був військовий парад, який призначено на 24 серпня.

- Які досягнення і які слабкі сторони ви визначили б за 10 років незалежності?

- У площині закордонної політики Україна зробила великий поступ. З огляду на економіку, натомість, думаю, що Україна працювала неадекватно, також неадекватно працювала у площині демократизації суспільства. Але все є відносно. Порівняно з 11 іншими республіками (крім Прибалтики), включаючи Росію, то Україна зробила великі позитивні кроки. Тут немає внутрішніх конфліктів, які могли би бути. Я думаю, що це позитивне явище. У кожному випадку – найбільшим віддзеркаленням цього десятиріччя є те, що фактично в суспільстві існує мир.

- Які пріоритети розвитку України?

- Найважливішими є економічний розвиток країни, тобто, щоб життя пересічного українця, а не тільки верхівки було на відповідному рівні, та демократизація суспільства, щоб фактично владою в державі був народ, а не номенклатура чи оліґархія.

Михайло МИГАЛИСЬКО,
радіо «Свобода»ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2024)