Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №15 (849)

ТЕХНОЛОГИИ


Як вибрати блок з газобетону

Зовсім недавно в будівництві почали застосовувати легкий бетон, який був відомий в нашій країні ще в далекі післявоєнні роки. Але заслужену популярність він отримав в останні роки, коли почали з'являтися сучасні заводи з випуску дрібних бетонних блоків для зведення стін.

21/5/2020

Легкі або пористі бетони, наприклад, газобетон, пінобетон і інші, добре використовуються в будівництві, як і традиційні матеріали – цегла та дерево.

Багато експертів в галузі будівництва кажуть про газобетон, як про матеріал, випуск якого на сьогодні непогано розвивається. Газобетон в Україні відомий давно, але не отримав широкого розповсюдження. Однак в тих регіонах, де відкривалися виробництва, даний матеріал популярний і використовується, в малоповерховому будівництві.

Тип газоблоку

Існує три основних типи блоків: стіновий, перегородковий, U-блок. Стіновий газоблок використовується для зведення несучих стін, а перегородковий – для викладки стін без навантажень або міжкімнатних перегородок. U-блок використовується при монтажі монолітних поясів жорсткості незнімної опалубки, а також як перемички над віконними та дверними отворами. Сайт https://www.ria.com/uk/c-home/betonnyye-bloki/ пропонує вибрати бетонні блоки всіх типів.

Відрізнити їх можна візуально:

  • стінові по ширині від 200 мм;
  • перегородкові – до 200 мм;
  • U-блок має геометрію виду букви U.

Щільність матеріалу

Чим вище щільність матеріалу газоблоку, тим вище міцність і показник теплопровідності. Відповідно для блоків з високою щільністю, наприклад, D600, необхідно передбачити додаткову теплоізоляцію. Газоблок з щільністю D500 – це оптимальне поєднання міцності та теплопровідності, тому блоки з такою щільністю є найпопулярнішими.

Розміри блоків більшості виробників однакові: 625 на 300 мм. При розрахунку кількості газоблоку враховуйте те, що він легко пиляється. Правильний розрахунок дозволить значно знизити відходи блоку і відповідно заощадити на вартості матеріалу.

Виробник

Є думка, що для виробництва газоблоку використовується одне і теж обладнання, тому якість приблизно однакова у всіх, а ціна залежить тільки від вартості самого бренду. Але це не так, тому що на якість кінцевого продукту впливає технологія, сировина, налаштування обладнання. Єдине з чим можна погодиться – вплив вартості бренду на кінцеву ціну блоку.

Сорт блоку по ГОСТу

газобетон

В стандарті закріплено поняття перший і другий сорт. Основна відмінність між сортами газоблоку – це кількість допустимих відколів на поверхні: перший – не більше 5%, другий – 10%. Сорт блоку вплине тільки на витрату оздоблювального матеріалу і час виконання робіт.

Наприклад, для кладки насухо відхилення по висоті, довжині та товщині повинно бути не більше 1,5 мм, відхилення від форми не більше 2 мм, відбиті кути та ребра не глибше 5 мм. Для кладки на клей відхилення в розмірах не повинно перевищувати 2 мм, у формі – 3 мм, глибина відколів – не більше 5 мм. Для розчину (не рекомендується) ці показники дорівнюють 3, 2 і 10 мм відповідно.

Зручність роботи з блоками

Деякі виробники використовують систему паз-гребінь і ручки захоплення. По-перше, це спрощує процес укладання газоблоку, по-друге, при додатковій промазці клеєм, повністю усуваються містки холоду.

При виборі газоблоку для майбутньої будови варто враховувати багато факторів і характеристики даного стінового матеріалу. Правильний вибір і розрахунок дозволять не тільки заощадити на етапі будівництва (вартість блоку, доставка, ціну послуг будівельної бригади), а й економити на всьому протязі експлуатації будівлі.

Переваги блоків з газобетону

Великі розміри блоків і їх ідеальна геометрія, забезпечують високі темпи будівництва. Завдяки тонкому клейовому шару в 1 мм, блоки стають один до одного «стик в стик», забезпечуючи стійкість конструкції.

Основні переваги:

  • дихаючі стіни забезпечують відмінний мікроклімат в будинку;

  • відмінні теплоакумулюючі властивості виключають різкі температурні коливання взимку і влітку;

  • хороша звукоізоляція гарантує тишу і спокій;

  • порівняно низькі витрати на опалення і кондиціонування завдяки низькій теплопровідності конструкції та теплоакумулюючим властивостям;

  • легко робити ремонт, перепланування, внутрішнє оздоблення та інтер'єрні роботи – особливо актуально, якщо будинок продається без обробки;

  • не вимагає спеціального догляду, тому що матеріал не гниє, не боїться цвілі, не схильний до дії комах і гризунів, як дерево, а також не іржавіє, як залізо.

Продукція з автоклавного газобетону широко затребувана в індивідуальному житловому будівництві для зведення одно-триповерхових кам'яних, теплих і комфортабельних для проживання будинків. Завдяки своїй структурі, дана продукція гарантує мінімальні втрати тепла, забезпечуючи комфортний мікроклімат всередині приміщення і дозволяє значно знизити витрати на опалення будинку.

PR







ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2024)