Проектна діяльність в школі
Суть проектної діяльності школярів полягає в тому, що учень може самостійно сформулювати проблему, проаналізувати її, знайти інформацію про кожен з її аспектів і відповіді на всі питання. Проектна діяльність – це один з методів самоосвіти. Крім того, в проектах школярі вчаться командній роботі, що, безсумнівно, стане в нагоді їм у дорослому житті.
Інтернет-портал naurok.com.ua відходить від звичної системи освіти і пропонує великий вибір тем для шкільних проектів з можливістю їх онлайн-виконання та здачі на перевірку. На цьому сайті зібрані проекти з усіх шкільних предметів – географії, фізики, математики, літератури т.i.
Усi проекти, представлені на сторінці https://naurok.com.ua/project, діляться на індивідуальні та групові, а також кожен з них включає наступні етапи:
- Підготовчий етап – постанова проблеми.
- Пошук інформації та її аналіз.
- Застосування отриманої інформації на практиці.
- Презентація виконаної роботи викладача і аудиторії.
- Рефлексивний або післяпроектний етап.
Наприклад, індивідуальний проект з інформатики та економіки «Створюємо власний бренд» створений для старшокласників. Основне питання цього проекту полягає в усвідомленні важливості наявності якісного брендбуку для успішного ведення бізнесу.
А для учнів початкової і середньої школи існують такі проекти як: «Куди ростуть овочі?», «Математика на нашому столі», «Які загрози приховує інтернет», «Дружне стадо і вовків не боїться» і т.д.
Особливості та вигоди проектної діяльності
Для вчителів
Проектна діяльність допомагає вчителям якісно давати дітям нову інформацію і виявляти різні таланти у кожного з учнів. Більш того, завдяки наявності готових проектів, час підготовки викладача до уроку значно скорочується.
Для учнів
Для учнів проектна діяльність – це можливість реалізувати себе в новій ролі, наприклад, дослідника або доповідача, навчитися створювати повноцінні проекти – від формулювання проблеми до її логічного рішення, проходячи усі етапи. Проектна діяльність дозволяє зробити навчання якісним, простим, цікавим і захоплюючим.
Таким чином, проектна діяльність – це не тільки шлях до самоосвіти та зацікавленості учнів в отриманні знань, а й потужна підготовка до дорослого життя, отримання подальшої освіти і побудови кар'єри.