Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №29 (82)

ЗОНА ЗАКОНА


Українських сутенерів затримали в Болгарії

Як повідомляють інформаційні агентства, нещодавно болгарська поліція знешкодила міжнародну банду, що постачала у нелегальні розважальні заклади Болгарії українських дівчат. Прес-служба Міністерства внутрішніх справ Болгарії заявила, що під час спеціальної операції було заарештовано громадянина України, який заманював молодих співвітчизниць обіцянками надати роботу у болгарських готелях та ресторанах. Далі – за звичним сценарієм: відбір паспортів, примусова проституція.

8/8/2001

Під час оперативних заходів заарештовано також 3 болгарських громадянина – членів угруповання. На нього у Софії «працювало» 10 українок та 4 болгарки. Сутенери вимагали з клієнтів дівчат по 50 левів (25 доларів) за годину.

Також за повідомленням агентств частина дівчат зусиллями Міжнародної організації з міграції (МОМ) відправлено на батьківщину.

Представники міжнародної правозахисної організації «Ла Страда» вважають, що операція болгарської поліції з знешкодження злочинного угруповання є унікальною. «Через Болгарію їдуть багато українських жінок, які вивозяться через цю країну до Туреччини, Греції, Італії, – говорить представник «Ла Страда – Україна» Катерина Левченко. – Ми маємо чимало звернень від їхніх родичів, де йдеться про те, що багато жінок зникли в Болгарії чи знаходяться там у нелегкій ситуації».

Нещодавно заступник директора Консульського департаменту МЗС України Олександр Міщенко на засіданні Координаційної ради з питань боротьби із торгівлею людьми розповідав про найбільш «гарячі точки», звідки вивозять за кордон жінок: «Херсонський регіон потребує сьогодні найбільшої уваги поруч з Кримом, тому що найбільша кількість людей опинилася за кордоном з цього регіону. Все це базується на кількості матеріалів, які поступають до нас. Чому Херсон? Давайте згадаємо, які виробництва були там. Жіночі. Куди ділися ці люди? Вони виїжджають, тому що немає роботи».

Отже, Олександр Міщенко називає саме Херсон. Злочинне угруповання, діяльність якого припинила болгарська поліція, теж походить з Херсона. Мова йде про сімейний бізнес подружжя з цього південного міста. Однак прекрасну половину цього дуету схопити не встигли. За даними МВС Болгарії жінка знаходиться у Румунії. І її арешт – лише питання часу.

Про подробиці цієї справи мені повідомила співробітниця представництва МОМ в Україні, яка з причин безпеки не змогла назвати себе. Інформація цієї пані заслуговує на увагу, оскільки саме вона 4 липня на українсько-румунському кордоні (прикордонний пункт Сірет) зустрічала чотирьох жінок 21-22-річного віку, також уродженок Херсона, жертв діяльності злочинного угруповання. Дві жінки були зі своїми паспортами, паспорти двох інших так і не було знайдено, а тому вони повернулися в Україну із проїзними документами, що їх видало посольство України у Болгарії.

Я запитала свою співрозмовницю з МОМ: чи правда, що, як повідомляють інформаційні агенції, усі жінки були ошуканими, тобто вони не знали чим реально займатимуться у Болгарії. Представниця МОМ в Україні відповіла: «Це так, навіть одна з жінок, будучи ще в Херсоні, запідозрила щось недобре. Хоча всі документи були оформлені, вона відмовилася їхати. Але її насильно посадили в машину і повезли до Болгарії».

Жінки повернулися, як свідчить моя співрозмовниця, у нормальному психологічному стані. Єдине, що їм потрібне, це негайне медичне обстеження. Повернення в Україну для цих жінок – щасливий випадок долі, оскільки їхнє пересування у Болгарії було суворо обмежене. Декотрі з них перебували під таким пресом протягом 8 місяців, а декотрі – ще з 1999-го року.

«Взагалі, як сказали дівчата, та людина, яка їх вивозила, змогла вивезти з Херсона 25 жінок», – розповіла моя співрозмовниця.

Як повідомляє Радіо «Свобода», судитимуть українського торговця жінками у Болгарії, де проти нього вже дали свідчення його колишні заручниці.

Юлія ЖМАКІНА.ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2024)