Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №17 (811) Германия

РАБОТА


НІМЕЧЧИНА МАНИТЬ «БЛАКИТНОЮ КАРТОЮ»

Понад 27 тисяч іноземців минулого року отримали «блакитну карту» (Blue Card) ЄС у Німеччині, що є рекордним показником за усі роки існування цієї програми. Це на 25,4 відсотка більше, ніж було зафіксовано за підсумками попереднього, 2017 року. Такими є дані Федерального відомства з питань міграції та біженців Німеччини (BAMF).

5/6/2019

Торік рекордні 27 тисяч іноземців отримали у Німеччині «блакитну карту» ЄС, з них майже тисячу – українці

«Блакитна карта» є посвідченням, яке підтверджує право на проживання та роботу в одній з країн ЄС (за винятком Данії, Великобританії та Ірландії) і, по суті, є програмою ЄС з працевлаштування кваліфікованих кадрів з третіх країн. Як нагадує Deutsche Welle, ця програма була запроваджена у ЄС у 2012 році. З того часу левова частка «блакитних карт» у ЄС видається Німеччиною: у 2017 році Німеччина видала майже 85 відсотків усіх Blue Card у ЄС (понад 21,7 тисяч). Загалом з 2012 року ФРН видала понад 100 тисяч таких посвідчень.

Претенденти на отримання «блакитної карти» повинні мати вищу освіту та контракт на роботу з німецьким роботодавцем, який гарантує оплату праці із зарплатою щонайменше 53,6 тисячі євро на рік (до вирахування податків). Для лікарів, інженерів та науковців з-за кордону умови щодо рівня доходів є нижчими – 41,8 тисячі євро на рік.

Згідно з даними BAMF, найбільшу кількість «блакитних карт» у 2018 році отримали громадяни Індії – понад 7,5 тисячі осіб або 27,7%. На другому місці – Китай (майже 2,2 тисячі осіб, або 8%), на третьому – Росія (1,6 тисячі, або 5,9%). Українці – на дев'ятому місці: торік вони отримали 971 «блакитну карту» у ФРН, що становить 3,6% від загальної кількості. До першої десятки також входять Туреччина, Бразилія, Єгипет, США, Іран, та Сирія.

«Блакитні карти» надають право своїм власникам на тимчасове проживання у країнах ЄС для того, щоб покрити дефіцит кваліфікованої робочої сили. Але більшість власників таких посвідок у Німеччині вирішили обрати цю країну як постійне місце проживання. Згідно з даними BAMF, з понад 51 тисячі власників «блакитних карт», які станом на кінець 2018 року мешкали у ФРН, 28,2 тисячі вже отримали право на постійне проживання в країні. Серед власників «блакитних карт» у ФРН майже 2,2 тисячі є громадянами України.

«Ці цифри чітко вказують на те, що Німеччина стає все більш привабливою для висококваліфікованих мігрантів з-поза меж ЄС. І ми впевнені, що популярність «блакитної карти» ЄС у майбутньому й надалі залишатиметься високою», – підсумовує віце-президент BAMF Андреа Шумахер.

Максим СИДОРЖЕВСЬКИЙ, Джон ШЕЛТОН.ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2023)