Бюджет та спосіб оплати можуть стати вагомими у відборі пропозицій вторинного та первинного ринку нерухомості. Визначитися з перевагами та перспективами допоможе вивчення плюсів та мінусів придбання житла в нових житлових комплексах або на вторинному ринку.
Плюси та мінуси вторинної нерухомості
Плюси покупки вторинного житла:
- перспектива швидкого переїзду;
- відсутність людей по сусідству, які займаються ремонтом;
- прозорі розцінки послуг ЖКГ.
Мінуси покупки вторинного житла:
- найвища ринкова вартість квартири без інвестиційних перспектив;
- істотні ризики наявності обтяжень на нерухомість;
- зношене оснащення дому;
- необхідність проведення ремонту;
- різнорідне соціальне оточення;
- часто вторинний фонд не має відповідної інфраструктури поблизу.
Якщо вам потрібно купити 1-кімнатну квартиру у Львові, зайдіть на сайт dom.ria, де зібрана значна база пропозицій. Скориставшись фільтрами, позбудьтеся від оголошень, не придатних по району, вартості та кількості житлових приміщень. Це дозволить не читати зайву інформацію.
Пам'ятайте, що оголошення на сайті може розміщувати як власник нерухомості, так і посередник. В останньому випадку вам доведеться оплатити послуги ріелтора. Якщо в оголошенні не зазначено, хто продає житло, зв'яжіться з продавцем телефоном, щоб зрозуміти, з ким ви маєте справу.
Як перевірити вторинну квартиру на чистоту документів перед покупкою?
По-перше, слід дізнатися історію квартири, яка обрана для покупки. Це можна зробити, надіславши запит до єдиного державного реєстру прав на нерухоме майно та угод з ним. У даній виписці вказуються випадки накладення арешту, існуючі обмеження в розпорядженні майном та інше. Згідно українського законодавства встановлено загальний строк позовної давності три роки, тому потрібно простежити, чи не відбувалося в цей період конфліктних ситуацій, пов'язаних з даною житлоплощею. Серйозним фактором ризику є те, що квартира неодноразово змінювала господарів, особливо якщо угоди відбувалися за дорученням.
По-друге, необхідно дізнатися, який документ підтверджує право власності продавця. Є кілька варіантів:
- договір купівлі-продажу;
- договір міни;
- договір дарування;
- свідоцтво про право на спадщину;
- договір ренти;
- рішення суду, яке набрало законної сили.
Необхідно також уважно вивчити договір, на підставі якого була проведена державна реєстрація права власності. У договорі можуть бути вказані умови, при недотриманні яких він підлягає розірванню. Відповідно, потрібно перевірити, чи були виконані ці умови.
Наприклад, покупець повинен був виплатити повну вартість квартири через якийсь час після покупки. При невиконанні цієї умови, договір повинен бути розірваний, а це означає що Ви ризикуєте опинитися втягнутим у тривалі судові тяжби з непередбачуваним результатом.
Переваги та недоліки первинного ринку
Плюси покупки житла в новобудові:
- юридична чистота угоди;
- страхування інтересів інвесторів;
- в більшості випадків інвестиційно приваблива вартість та менший бюджет покупки, як наслідок – більш високий клас житла або велика площа за ту ж вартість;
- спеціальні іпотечні програми з більш низькою ставкою;
- в ряді проектів – можливість придбати квартиру з сучасним ремонтом;
- однорідне соціальне середовище;
- новітні технологічні рішення та обладнання;
- в проектах новобудов - нова інфраструктура;
- можливість скористатися акційними пропозиціями, знижками та програмою лояльності.
Мінуси покупки житла в новобудові:
- необхідність чекати, завершення будівництва новобудови;
- шум від ремонту, який проводять сусіди перші два роки після введення будинку в експлуатацію;
- невизначена вартість послуг ЖКГ.
Обов’язково вивчайте варіанти в районі, який вас влаштовує. Вважайте на наявність поблизу зупинок громадського транспортну та соціальної інфраструктури. Пам'ятайте, що це впливає не тільки на умови життя вашої сім’ї, але і надає можливість вигідно продати або здати квартиру в оренду в майбутньому.
Підбиваємо підсумки
Існує багато ризиків, пов'язаних з купівлею квартири. На кожному етапі потрібно враховувати безліч чинників, перевіряти факти, дати та документи. Щоб полегшити завдання та зробити покупку нерухомості справою менш клопіткою, краще звернутися до професіоналів у сфері нерухомості. Це допоможе не тільки швидко та надійно вкласти кошти в нерухомість, а й убезпечити себе від шахраїв.