На якому етапі будівництва краще купувати житло?Для більшості українців купівля житлоплощі є одним з найважливіших рішень, яке визначатиме якість життя сім'ї на довгі роки. Цей важливий крок вимагає розважливого осмислення та оцінки переваг і недоліків. 27/4/2018
|
Купівля квартири на початковому етапі зведення будинку несе значні ризики
|
Спорудження будівлі може тривати на протязі декількох років. Це важкий та коштовний процес, до якого залучена безліч людей та компаній. Спрогнозувати всі труднощі, з якими може зіткнутися будівельна компанія, майже неможливо, особливо коли мова заходить про українські дійсності.
Старт продажів на етапі риття котловану
Перш ніж почати будівництво, забудовнику доведеться пройти три основних етапи:
Оформлення правовстановлюючого документу на ділянку землі для будівництва дому. Будівельна компанія купує її або бере в оренду у міської влади.
Потім потрібно підготувати проект та одержати схвалення експертів.
Тільки потому займаються оформленням дозволу на будівництво та подають документацію в Державний нагляд, яким здійснюється контроль процесу зведення капітального об'єкта.
Українське законодавство дозволяє будівельним компаніям починати продаж житлоплощі на початковому етапі будівництва. Продажі починаються, ледве на місці запланованого будинку з'являється фундамент. На цій стадії ціна щонайменша, але височенний ризик інвестувати у довгобуд. Звичайно, що інвестори розриваються між жагою купувати кватиру дешевше та сумнівами потрапити в халепу.
Коли купувати – імовірні варіанти
Вибір того чи іншого варіанту покупки залежить від різних факторів. Якщо інвестор розпоряджається невеликим коштом, але не має обмежень у часі, можна неспішно підібрати безпечний варіант на початковому етапі будівництва та спостерігати протягом кількох років, як ростуть стіни майбутнього житла. Якщо ж житлоплоща потрібна негайно, то доводиться інвестувати повну вартість за готовий об'єкт. Сьогодні знайти оптимальний варіант на будь-якій стадії будівництва можна на сайті DOM.RIA.COM. Тут зібрана солідна база новобудов, серед яких нескладно вибрати квартиру своєї мрії.
Переваги та недоліки покупки квартири на ранніх термінах будівництва
Одною з основних переваг покупки житла на етапі котловану є можливість вибирати серед великої кількості квартир різної площі та планування. Покупці мають можливість також підібрати поверх, на якому їм хотілося б жити. На більш пізніх етапах будівництва кількість вільних квартир буде скорочуватися, та ті з українців, хто приходять пізніше, змушені задовольнятися не найбільш вигідними варіантами, причому за найвищою ціною.
Однак покупка квартири на початкових етапах має свої недоліки:
Ймовірність того, що будинок не буде побудований, а вкладені грошенята пропадуть або знеціняться.
Будівництво також може затягнутися на великий термін.
Багатьом покупцям доводиться очікувати переїзду у власну квартиру не два-три роки, як передбачається спочатку, а п'ять та більше років.
Але це ще не найгірший варіант. Жахливий сон інвестора – це перетворення новобудови в довгобуд. Шанси такого розвитку події неможливо уникнути повністю, але звести їх до нулю можна, добросовісно вибираючи будівельну компанію. Щоб запобігти гіркої долі обманутих покупців, перед укладанням ДДУ потрібно ретельно вивчити історію забудовника, відвідати його офіс, зайти на форуми інвесторів, де можна отримати будь-яку потрібну інформацію, та навіть поговорити з мешканцями вже готових будинків.
ДДУ на більш пізніх термінах будівництва
Через невпевненість частина покупців воліє підписувати договори із будівельною компанією на більш пізніх етапах будівництва, коли контури майбутньої будівлі цілком помітні, та можна особисто спостерігати за процесом будівництва. Коли пройдені найскладніші та найдорожчі етапи, ймовірність того, що будівництво завмре, стає меншою, але її ніколи не можна виключати повністю, поки будинок не здано в експлуатацію.
Але, високий ступінь готовності підвищує ймовірність того, що пайовикам за рішенням суду санкціонуватимуть доручити добудову будинку іншому девелоперу. Їм все одно доведеться доплачувати для того, щоб завершити будівництво, але суми будуть відносно невеликі, а шанс, що будинок все-таки буде зданий, досить високий. Якщо ж будівництво зупиниться на ранніх етапах, це робить перспективи проекту вельми туманними. Крім того, державні інстанції можуть не видати дозвіл на введення в експлуатацію вже готового будинку через наявність недоробок та порушень.
Як бачимо, квартиру можна купити на різних етапах зведення будинку, все залежить від того, чого хоче потенційний покупець – ризикнути та купити квартиру за мінімальну вартість або заплатити більше, але спати спокійно, знаючи, що не сьогодні-завтра отримає бажану квартиру. Об'єднати низьку ціну з високим ступенем готовності будинку не вийде – доведеться вибирати щось одне або шукати золоту середину.
На правах реклами.
|