Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №43 (749) Германия

ДЕНЬГИ


ЗА НІМЕЦЬКИМ РАХУНКОМ

У німецькому банку, на відміну від українського, майже неможливо відкрити рахунок, прийшовши просто з вулиці – для цього треба заздалегідь призначити зустріч з менеджером. Чекати доведеться декілька днів, а то і тиждень. А якщо потенційний клієнт іноземець і ще не володіє німецькою на достатньому рівні, проблемою може стати саме обслуговування.

22/11/2017

Відкриття банківського рахунку в Німеччині – справа не проста

«Уся комунікація з банком відбувається німецькою. У випадку якихось непередбачуваних обставин ви не зможете зв'язатися з нами, що створює небезпеку для ваших грошей», – пояснює Deutsche Welle менеджерка одного з філіалів німецького Commerzbank. Але цю проблему можна вирішити, взявши з собою на зустріч друга, який попрацює перекладачем.

Під час відкриття рахунку банк просить стандартний пакет документів: паспорт, а також документ про реєстрацію місця проживання, отриманий у муніципалітеті. У іноземців можуть попросити додаткові документи. «Якщо документ, що посвідчує особу, написаний не німецькою мовою, потрібен завірений переклад», – говорять у Postbank. Але більшість банків приймає від іноземців звичайний закордонний паспорт, у якому дані написані латинкою. Також в іноземців можуть попросити контракт з роботодавцем та дозвіл на проживання в країні.

Детальні перевірки

Німецькі банки багато уваги приділяють перевірці походження статків громадян, які ті хочуть покласти на новий рахунок. «Потенційні клієнти повинні надати інформацію про джерела походження коштів та, якщо необхідно, додаткові документи про фінансову операцію. Ми перевіряємо кожний запит на відкриття рахунку індивідуально і приймаємо рішення в кожному окремому випадку», – розповіли в Deutsche Bank.

Документами, які підтверджують легальність отриманих доходів, може бути також контракт з роботодавцем, щомісячна виписка про отриману зарплату, або будь-які інші документи, які доводять, що гроші були отримані законно і з усіх доходів сплачено податки.

«Уся інформація про клієнтів повинна бути правдоподібною. Це означає, що вона повинна збігатися з економічним станом замовника та бути підтверджена. Наприклад, мають бути надані виписки з рахунку, перерахування коштів з чинних кредитних рахунків інших банків та дані про цінні папери у власності», – пояснюють в Commerzbank.

У банку зазначили, що якщо немає доказів правдивості наданої інформації або якщо є якась інша невизначеність, банк не має права укладати договір з клієнтом і виконувати будь-які операції.

Не кожна картка для всього

Німці, як і українці, найчастіше відкривають поточні рахунки, головним чином, для того, аби на них переказувалася зарплата. Для цього можна обрати будь-який банк, а не лише той, у якому рахунок має роботодавець. Із цього рахунку можна отримувати та відправляти грошові перекази.

Користування рахунком, залежно від банку і статусу чи доходів клієнта, може бути і платним, і безкоштовним. Але стандартна банківська картка для користування поточним рахунком зазвичай має обмежений функціонал. За її допомогою знімають кошти в банкоматах, розплачуються в більшості магазинів, ресторанів чи інших закладах, утім, таку картку не завжди можна використати для миттєвих онлайн-розрахунків.

Для полегшення онлайн-платежів, особливо за кордоном, в банках пропонують додатково відкрити дебітну або кредитну картку найбільших міжнародних систем на кшталт Visa чи Masterсard, на які можна переказувати гроші з основної. Умови отримання такої картки так само різняться від банку до банку. Приміром, у Postbank кажуть: «І та, і інша буде безкоштовною. За кредиткою не потрібно платити ніяких відсотків, якщо вкладетеся в пільговий період». Якщо ж рахунок піде в мінус, банку треба буде заплатити відсотки. Але й тут умови у різних банків різні.

Для захисту переказів грошей онлайн, залежно від банку, використовують QR-коди, коди підтвердження, що приходять як СМС на мобільний, заздалегідь надіслані поштою номери або ж інші методи. «Перший варіант є більш надійним, але другий – простіший», – каже співробітник Commerzbank.

Олена ГУБАР.ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2024)