Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №14 (720)

ШОПИНГ


Вибираємо взуття для подорожі

Взуття для туризму – одна з найважливіших умов комфортної подорожі. Неправильно підібране взуття може розчарувати у дорозі – можна натерти мозолі, травмувати ногу або навіть обморозити кінцівки (якщо подорожуєте взимку). Щоб такого не сталося, необхідно правильно підібрати взуття і тоді навіть важка експедиція здасться легкою прогулянкою.

12/4/2017

Вибираючи туристичне похідне взуття, необхідно обов'язково звернути увагу на ряд вимог. По-перше, таке взуття повинне бути міцним, щоб воно не розклеїлось або не розповзлося в найвідповідальніший момент. Адже ви можете бути в багатьох кілометрах від цивілізації, і порваний черевик може зіпсувати увесь похід. По-друге, воно повинне бути вологостійким, адже від цього залежить ваше здоров'я і комфорт. Промоклі чоботи можуть сильніше натирати ноги, що викличе дискомфорт. А приказка «тримай ноги в теплі» має певний сенс: якщо ноги замерзнуть, то застуда практично неминуча.

По-третє, взуття повинно бути комфортним і не спричиняти незручностей, щоб добре сиділо на нозі (але не тісно, тому бажано розносити його перед першою подорожжю). Нарешті, взуття має добре захищати ногу від травм. Бажано мати гумовий захист на носок та міцну підошву, що не ковзає.

Взуття для походів можна умовно розділити на три сегменти: зимове, літнє та осінньо-весняне.

Наприклад, найчастіше мандрівники зупиняють свій вибір на сандалях або кросівках в літню пору, також їх можна брати в осінні або весняні походи. Таке взуття відмінно підходить як для природи, так і для прогулянок містом. Його носять в нескладних подорожах, де немає потреби постійно пересуватися по гірській місцевості. Воно прекрасно підходять для трас, стежок, нескладної пересіченій місцевості. Як і у всьому взутті для туризму, підошва у нього повинна бути з хорошим протектором і амортизацією.

Також туристи полюбляють трекінгові кросівки або черевики. Літні моделі більше схожі на потужні кросівки, ніж на черевики, що нагадують військові берці. У такому взутті добре опрацьована система вентиляції, тому навіть в жарку пору ноги майже не пріють. Літні туристичні кросівки можуть мати укріплену основу та легкі за вагою, навіть попри потужну підошву. У нових моделях похідного взуття широко використовуються різні мембранні технології для відводу вологи від ніг. Властивості мембранних тканин такі, що вони дозволяють пару від ніг вийти назовні, а ось вологу із зовнішнього середовища пропускають неохоче.

На сьогодні цей сегмент найпопулярніший серед всього різноманіття туристичного взуття і вибрати можна з великої кількості моделей.

Черевики для міжсезонних прогулянок підходять для використання в період з середини осені і початку весни. Тобто в той час, коли псується погода, можлива підвищена вологість і бруд, температура вночі опускається до нуля, а вдень ще більш-менш тепло. У похідних черевиках, призначених для такої погоди, використовується мембранна тканина, що має властивість водонепроникності, але водночас пропускає крізь себе пару. Для підошви часто використовують міцну гуму, що має відмінне зчепленням з дорожнім покриттям.

У цих моделях можна ходити в походи і влітку, особливо в помірному поясі, коли температура вдень не перевищує 25-30 градусів. Вибираючи в магазині міжсезонне взуття, насамперед звертайте увагу на підошву та якість матеріалу.

Якщо ваша екскурсія обмежується декількома днями в місті або передбачає вилазку в яку-небудь не дуже складну місцевість, то можна брати взагалі будь-яке взуття: кеди, кросівки, сандалі. Для походу в гори треба знайти міцніші кросівки. Найголовніше – повинен бути каблук, щоб при тривалій ходьбі у вас не розболілися стопи.

Ольга ТИЩУК.







ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2024)