Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №42 (704) Польша

РАБОТА


ПОЛЬША ЧЕКАЄ ОСВІДЧЕНИХ

До Польщі все частіше приїжджають з України освічені працівники і шукають роботу у торгівельній, менеджментській та фінансовій сферах. Пропозиції роботи все цікавіші. Як повідомляє Polskie Radio, про це розповів засновник порталу pracadlaukrainy.pl Даніель Дзєвіт.

11/12/2016

У Польщі стає все більше українських працівників з вищою освітою, котрі шукають нефізичну роботу

Він підкреслив, що цей портал – це віртуальне управління праці, а не агентство зайнятості. «Даємо можливість громадянам України, котрі шукають роботу в Польщі, показати себе. Вони можуть розповісти про свої здобутки у професійному житті. На даний час маємо вже 2,5 тис. зареєстрованих працівників у різних сферах», – повідомив він.

Даніель Дзєвіт звернув увагу, що на порталі, доступному польською та українською мовами, можна знайти також поради та публікації про польський ринок праці. «Пишемо, аби працівники зі сходу були уважні, аби не дозволили ошукати себе, тобто ми пишемо на тему юридичних питань», – сказав він.

На думку засновника порталу, до Польщі все частіше приїжджають з України працівники з вищою освітою, які шукають нефізичну і розумову роботу. «Є економісти, фінансисти, програмісти, особи, котрі працювали у мережах магазинів та управляли ними. Є також працівники сфери управління нерухомості. Є навіть учені», – відзначив він.

Дзєвіт нагадав, що на сторінці pracadlaukrainy.pl свої пропозиції можуть розмістити також працедавці. Він зазначив, що ці оголошення достовірні. «Працедавець повинен зареєструватися. Тобто це не може бути хтось, хто шукає дешевої робочої сили, хтось без імені. Мусить вказати свої дані», – пояснює він.

На думку Даніеля Дзєвіта, у Польщі постійно дуже потрібні працівники з України. «Мене постійно запитують про 15 швачок, про працівника до бійні тварин, до будівельної галузі, садівництва», – перерахував він. За його словами, працівники зі Сходу можуть заповнити деякі прогалини на польському ринку праці. «Можуть бути підтримкою, але усіх проблем вони не вирішать», – вважає Дзєвіт.

Він теж звернув увагу, що нерідко працівники зі Сходу працюють у Польщі «на чорно» (нелегально). «Вони підписують трудові угоди польською мовою, а повинні і польською, і українською мовами. Насправді часто не знають, що підписують. Тоді телефонують до нас із проханням допомоги», – сказав він.

На запитання про те, чи спостерігаються негативні наслідки у зв’язку з приїздом працівників зі Сходу він відповів, що «негативним є те, що так багато поляків виїхали з країни і тому на польському ринку парці утворився великий дефіцит робочих рук».

Нагадаємо, що віднедавна працівники з України можуть бути працевлаштовані в Польщі відповідно до так званої «спрощеної процедури». Спрощена процедура, інша її назва – «процедура на підставі заяви», дозволяє громадянину однієї з 6 держав (Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова, Росія та Україна) працювати в Польщі протягом 6 місяців впродовж кожних послідовних 12 місяців без необхідності отримання дозволу на працевлаштування.

Скористатися спрощеною процедурою можна за умови, якщо у повітовому центрі зайнятості буде зареєстровано заяву про намір доручити виконання роботи іноземцеві, а також за умови наявності у іноземця документа, який підтверджує його статус перебування у Республіці Польща, що може надавати право на виконання роботи на території Польщі.

Беручи до уваги мінімальну кількість формальних вимог та невеликі затрати (реєстрація заяви є безкоштовною), дана процедура є дуже популярною у Польщі як серед роботодавців, так і серед іноземців, які приймаються на роботу.ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2023)