Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №12 (65)

ЗОНА ЗАКОНА


ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ДОКУМЕНТІВ В МЗС УКРАЇНИ

Консульське управління МЗС України, здійснює легалізацію документів, виданих офіційними установами України і призначених для використання за кордоном. Україна не є членом Гаазької конвенції про відмову від легалізації іноземних офіційних документів, тому на її території діє багатоступенева процедура легалізації.

0/3/2001

Консульське управління легалізує наступні документи: – оригінали офіційних документів нового українського зразка, видані органами реєстрації актів громадянського стану, засвідчені обласним управлінням юстиції в тій області, де вони видані, управлінням юстиції АР Крим, міським управлінням юстиції для міст Києва та Севастополя, Центральним та Лівобережним РАГС міста Києва; – оригінали документів про освіту міжнародного зразка легалізуються у супроводі листа-заявки вищого навчального закладу, що видав документи, засвідченого у міністерстві, яке курує відповідний навчальний заклад; – копії, переклади та інші документи, засвідчені або видані державними нотаріусами, засвідчені в Міністерстві юстиції України.

Після легалізації в Консульському управлінні, офіційні документи повинні бути засвідчені в дипломатичному представництві, тієї країни, де вони будуть використовуватись. Консульське управління не легалізує документи, складені на території іноземних держав. Такі документи повинні бути легалізовані в консульській установі України в державі походження документів. У разі відсутності в країні походження документів консульської установи України, іноземні документи можуть бути легалізовані Консульським управлінням МЗС України, за умови їх засвідчення в МЗС країни походження документів та в консульській установі цієї країни, що представляє її інтереси в Україні.

Документи від фізичних осіб приймаються на легалізацію при наявності паспорта або іншого документа, що засвідчує особу; при легалізації довідок про сімейний стан обов'язкова наявність загальногромадянського паспорта. В разі необхідності здати на легалізацію документи що належать або виписані на ім'я іншої особи, заявник повинен надати нотаріальне доручення від власника документів. Доручення, видане компетентними органами іноземної держави повинно бути засвідчене консульською установою України, яка діє в цій державі.

Документи від юридичних осіб приймаються на легалізацію у супроводі листа-заявки на бланку з реквізитами та печаткою, в якому зазначаються перелік документів, мета, з якою вони легалізуються, дані про особу, яка уповноважена здати документи. При необхідності підтвердити факти, викладені в документах, що легалізуються, КУ МЗС може вимагати пред'явлення додаткових документів.

Усі громадяни, які здають документи на легалізацію, заповнюють заявку-анкету. За легалізацію справляється консульський збір, який сплачується після здачі документів на легалізацію безпосередньо в ощадній касі, розташованій в будинку МЗС України. Документи оформлюються на наступний робочий день з дня прийому. За оформлення документів у терміновому порядку протягом одного робочого дня стягується подвійний тариф консульського збору.

Відділ легалізації документів Консульського управління МЗС України працює всі робочі дні; прийом документів – 9:30-13:00, видача легалізованих документів – 16:00-17:30 (п'ятниця – 16:00-16:45). Адреса: Київ, Михайлівська пл., 1. Телефон для довідок з питань легалізації: (044) 293-44-88, 212-83-92, факс: (044) 293-00-66.

_ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2024)