Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №16 (633) Польша

СОБЫТИЯ


Вийшов довідник для іноземців в Польщі

Незнання засад польського права це один із найбільших бар'єрів, з яким стикаються іноземці, розпочинаючи працю на території Польщі. Тонкощі правових процедур та цінні підказки для іноземців, котрі працевлаштовуються, пропонують організатори суспільного проекту «Безпечна робота в Польщі». У співпраці з Центром вивчення торгівлі людьми Варшавського університету, ними був підготовлений «Довідник для іноземців на польському ринку праці».

25/5/2015

Іноземців в Польщі стає щодалі більше. Внаслідок збройного конфлікту в сусідній з Польщею Україні, число мігрантів у країні над Віслою досягла рекордного рівня. Серед 387 тисяч зареєстрованих заяв про намір найняти на роботу іноземців, майже 373 тисячі припадає на громадян України. Одночасно зі зростанням напливу мігрантів зі сходу можна спостерігати підвищення показників нелегального працевлаштування та інших зловживань зі сторони роботодавців. З метою обмеження цих явищ, організатор суспільного проекту «Безпечна робота в Польщі», Агентство зайнятості EWL у співпраці з Центром вивчення торгівлі людьми Варшавського університету, видали «Довідник для іноземців на польському ринку праці».

«Щоб скористатись всіма благами демократії, необхідно багато знати. З точки зору іноземця, важливо знати традиції та звичаї країни, в якій живете. Інша важлива річ – це знання власних прав у цій країні. Перетинаючи кордон, ми символічно беремо на себе обов'язок поважати місцеві закони, – пояснює керівник Центру вивчення торгівлі людьми Варшавського університету. – Мету таких довідників як наш, можна звести до тези: світ належить кожному з нас і ми можемо брати з нього щось для себе, за умови, що поважатимемо місцеві закони, знаємо свої права і виконуємо наші обов'язки».

В довіднику представлені відповіді на найважливіші питання, що турбують іноземців: легальне проживання, праця та інші проблеми пов'язані з безпекою перебування на території іншої країни. Автори довідника в доступний спосіб пояснюють, де шукати роботу, як правильно укладати договір з працедавцем, які права та обов'язки мають працівники. Довідник збагатили нововведення в законодавстві, ілюстративні приклади торгівлі людьми, примусової праці, дискримінації на роботі, і що найголовніше, – способи боротьби з ними. Доповнюють видання поради щодо основ страхування та податкових обов'язків для іноземців.

Електронну версію довідника можна безкоштовно завантажити на сайті проекту «Безпечна робота в Польщі», або отримати його друковану версію в консультаційному пункті на Західному вокзалі в Варшаві, де він буде доступний в обмеженому накладі. Довідник вийде українською та польською мовами.

«В червні буде доступний, знову ж таки безкоштовно, другий довідник, підготований експертами нашого проекту. База знань цього довідника буде орієнтована на працедавців, що приймають на роботу іноземців, – говорить координатор проекту «Безпечна робота в Польщі» Збігнєв Ваффлард. – Ми хочемо, щоб як іноземці, так і працедавці, котрі приймають їх на роботу, отримали комплексну інформацію в цій галузі, ти самим роблячи черговий крок до зменшення негативних явищ на польському ринку праці».ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2023)