Ліквідація представництва іноземної компаніїНе секрет, що отримати акредитацію представництва чи філії іноземної компанії, а також зареєструвати компанію, сьогодні набагато простіше, ніж закрити її у подальшому. Адже поняття іноземного представництва відноситься в деяких країнах до термінів податкового законодавства. 11/3/2015
В якості іноземного представництва виступає юридична особа, яка утворена за діючими законами в якій-небудь іноземній державі на її території. До них належать компанії, фірми, корпоративні освіти, міжнародні організації, їх філії, представництва, що мають цивільну правоздатність.
Будь-яка іноземна компанія має право зареєструватися та вести економічну діяльність на території України, створюючи філію або представництво. В її обов'язки по цивільному праву входить виплата податків поряд з вітчизняними компаніями. При цьому її реєстрація та ліквідація представництва іноземної компанії проводиться на підставах існуючої в Україні законодавчої бази.
Закриття представництва або філії іноземної організації відбувається на підставі рішення, прийнятого головною організацією. Чіткого шаблону даного рішення не існує, він складається в довільній формі із зазначенням основних пунктів про припинення діяльності на території України і призначення виконавця (з видачею йому довіреності). Щоб припинити господарську діяльність іноземного представництва, необхідно керуватися нормативними актами, що регулюють дане питання.
Іноземне представництво – зареєстрована іноземна компанія, яка веде свою діяльність в Україні шляхом створення філії або структурного підрозділу, правовим обов'язком якого є погашення відповідних податкових зборів. Ліквідація представництва – комплекс юридичних та бухгалтерських заходів, спрямований на законне припинення діяльності філії іноземної організації з проведенням всіх необхідних процедур. Закриття філії або представництва іноземної юридичної особи проводиться шляхом позбавлення його акредитації та виключення з відповідного зведеного державного реєстру.
Ліквідація представництва іноземного підприємства являє собою процедуру, схожу з аналогічною процедурою вітчизняних організацій. Однак сам факт, що засновником такого представництва є інвестор, який не є резидентом країни, вносить свої корективи. Хоча б тому, що причини, що спонукали засновника згорнути діяльність, можуть носити не тільки економічний, а й політичний характер.
PR
|