Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №08 (61)

ЗОНА ЗАКОНА


ХТО ЗАХИСТИТЬ УКРАЇНЦЯ ЗА КОРДОНОМ

Перебуваючи за кордоном, кожен громадянин України має знати, що у будь-якому випадку він може розраховувати на допомогу консульських установ нашої держави. Згідно з Консульським статутом України, консул вживає заходів, щоб громадяни України дійсно користувалися тими правами, які належать їм за законами держави перебування і міжнародними договорами, а також для відновлення порушених прав.

28/2/2001

ПОРЯДОК ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ ДО КОНСУЛЬСЬКИХ УСТАНОВ УКРАЇНИ ЗА КОРДОНОМ ПО ДОПОМОГУ

Кожний громадянин України, який перебуває за кордоном, може звернутися до консульської установи України по допомогу. Це можна зробити таким чином:

– зателефонувати до консула або будь-якого співробітника консульської установи України особисто, чи передати інформацію через третю особу або через гуманітарну організацію;

– особисто прийти на консульський прийом;

– звернутися факсом чи поштою;

– направити своє звернення електронним зв'язком на адресу консульства;

– звернутись до будь-якої офіційної установи або ж до неурядової правозахисної організації з проханням передати відповідну інформацію консулу України.

Звернення може мати вільну форму (це може бути навіть клаптик паперу). Необхідно лише описати ситуацію, в якій опинився громадянин, викласти своє прохання та вказати контактні адресу чи телефон (факс), а також прізвище, ім'я, по батькові, рік народження та громадянство.

ЯКУ ДОПОМОГУ МОЖЕ НАДАВАТИ КОНСУЛЬСЬКА УСТАНОВА УКРАЇНИ ЗА КОРДОНОМ

В країні перебування консул вживає заходів, щоб відносно громадян України, заарештованих, ув'язнених, затриманих за підозрою у вчиненні злочину чи підданих іншим заходам судового або адміністративного впливу, взятих під варту, було дотримано законодавства держави перебування та щоб їх утримували в умовах, які відповідають вимогам гігієни та санітарії.

На прохання громадянина консул може також зв'язатися з його родиною.

Консул може поінформувати про особливості законодавства країни перебування, надати консультативну допомогу з питань зносин з офіційними установами консульського округу.

В разі захворювання консул може надати громадянину України адреси та номери телефонів місцевих лікарів та, за бажанням громадянина, повідомити про це його рідних.

На даний час запроваджено спрощений порядок повернення в Україну громадян, які стали жертвами злочинів, пов'язаних з торгівлею людьми, сексуальною та іншою експлуатацією. У разі втрати паспортів консульські установи України у стислі терміни вирішують безпосередньо з відділами паспортної та міграційної роботи МВС України питання підтвердження особи громадянина та його належності до громадянства України для подальшого документування його в закордонній установі.

Досягнуто домовленості з Міжнародною організацією з міграції про взаємодію у допомозі жертвам торгівлі людьми і сексуальної експлуатації та у поверненні українських громадян до батьківщини.

У разі смерті громадянина України за кордоном, посольство повідомляє про це рідних померлого та надає їм необхідне сприяння. Витрати на ритуальні послуги несе родина померлого або сторона, що запросила українського громадянина. Консул сприяє в оформленні всіх необхідних документів.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЕПАРТАМЕНТУ КОНСУЛЬСЬКОЇ СЛУЖБИ

В разі затримання чи обмеження вашої свободи у будь-якій формі, вимагайте невідкладної зустрічі з консулом України.

При виїзді за кордон беріть з собою також копію внутрішнього паспорту, що в разі вашого звернення до консула з приводу втрати закордонного паспорта значно прискорить оформлення необхідних документів для повернення в Україну.

Після прибуття до місця вашого перебування за кордоном, зареєструйтесь в консульському відділі посольства або в консульстві України в країні перебування. Це допоможе консулу: знайти вас у випадку, якщо вас терміново будуть розшукувати члени вашої сім'ї в Україні, передати вам будь-яке повідомлення тощо; допомогти вам у випадку надзвичайних подій в країні перебування (землетрус, пожежа тощо); значно спростити процедуру видачі вам, в разі необхідності, документів на повернення в Україну.

В разі погроз на вашу адресу чи виникнення інших подібних ситуацій, повідомляйте, що в разі вашого неповернення у певні строки чи зникнення, про це стане негайно відомо вашим родичам, знайомим або консульському співробітнику дипломатичного представництва України, де ви зареєструвались.

Інформація, яку ви надаєте консулу, є конфіденційною. Вона може бути оприлюднена тільки з вашої згоди і тільки особам, яких ви на це уповноважили.

Злочин проти вас легше попереджати ніж виправляти. Якщо вам пропонують «привабливу» роботу за кордоном (танцюристкою, офіціанткою в барі чи ресторані, гувернанткою тощо), ви можете стати об'єктом уваги злочинців, які займаються торгівлею людьми. Відсутність знань про країну, умови перебування та працевлаштування в ній не повинна спонукати вас довіряти свою долю сумнівним посередницьким структурам, які заробляють на перепродажу робочої сили закордонним замовникам.

Завжди пам'ятайте: правовий захист за кордоном вам як громадянину України може забезпечити тільки консульська установа України.

Матеріал надано Департаментом консульської служби
Міністерства закордонних справ України.







ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2024)