Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №44 (406)

РАБОТА


Трудові мігранти не довіряють посередникам

За кордоном нині працює до 3 млн громадян України. Серед них є такі, хто самостійно знайшов роботу, когось з фахівців запросила безпосередньо іноземна сторона, але здебільшого, за неофіційними даними, 85% - це люди, які легально, як туристи, потрапляють до інших країн і залишаються там нелегально у пошуках роботи (звісно, без усіляких прав і соціальної захищеності). І лише до 2% від загальної чисельності трудових мігрантів користуються послугами суб’єктів господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном.

16/11/2007

Про це повідомила заступник міністра праці та соціальної політики України Наталія Іванова на розширеному засіданні комісії Мінпраці з питань ліцензування посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном і надання іноземцям дозволів на працевлаштування в Україні та Українського координаційного комітету сприяння зайнятості населення.

«Сьогодні трудові міграції є складовою нашого ринку праці, а боротьба з нелегальною міграцією та торгівлею людьми – актуальним завданням уряду, - наголосила Наталія Іванова. – Адже міграційні процеси розвиватимуться і надалі – це аксіома глобального світу, аксіома ринкової економіки. Кожна людина має право обирати, в якій країні і ким їй працювати. Однак коли це її закономірне право стає приводом нажитися для різного роду шахраїв, коли воно стає причиною скоєння злочинів, як то торгівля людьми, держава не може не вживати запобіжних заходів. У сьомій щорічній доповіді Державного департаменту США з питань торгівлі людьми, на жаль, діяльність уряду України в цій сфері визнана недостатньо ефективною. У сьогоднішньому засіданні беруть участь, крім членів комісії та Українського координаційного комітету сприяння зайнятості населення, представники силових структур, громадських організацій, профспілкових об’єднань, зарубіжні фахівці з єдиною метою – об’єднати свої зусилля й виробити спільну тактику дій для подолання негативних наслідків нелегальної трудової міграції».

А наслідки, справді, можуть бути серйозними: Україна втрачає трудовий потенціал (що становить загрозу національній безпеці), роботодавці – кваліфіковану робочу силу, а нелегальний трудовий мігрант наражає своє життя на небезпеку. Тому, на думку фахівців Мінпраці, у нашій державі повинна активніше застосовуватися політика зворотної міграції. Тобто політика повернення людей до України після тимчасового перебування за кордоном. Цьому сприятиме зростання заробітної плати і взагалі доходів, розвиток соціального діалогу, зниження рівня безробіття та підвищення рівня зайнятості. Міністерство праці та соціальної політики наполегливо, в межах своїх повноважень, працює в цьому напрямі.

А що ж сьогодні робиться для захисту тих, кого поки що не влаштовує вітчизняний ринок праці і хто вирішив все-таки стати трудовим мігрантом? За словами заступника міністра, Україна вже є стороною 12 двосторонніх угод про працевлаштування громадян - з урядами Республіки Польща, Литовської Республіки, Російської Федерації, Республіки Білорусь, Латвійської Республіки, Словацької Республіки, Республіки Вірменія, Соціалістичної Республіки В’єтнам, Республіки Молдова, Португальської Республіки, Великої Соціалістичної Народної Лівійської Арабської Джамагирії, Азербайджанської Республіки. Триває робота щодо укладення міжнародних договорів з Грузією – про працевлаштування, з Італійською Республікою – про взаємне працевлаштування громадян та їх соціальний захист, з Іспанією – щодо врегулювання та упорядкування трудових міграційних потоків між двома державами.

Крім того, активне регулювання в сфері трудової міграції держава здійснює через розвиток інституту ліцензування посередницької діяльності із працевлаштування на роботу за кордоном. Станом на 1 листопада 2007 року в Україні вже зареєстровано 593 суб’єкти господарської діяльності, яким видано відповідну ліцензію Міністерства праці. У першому півріччі 2007 року їх послугами вже скористалися 35,9 тис. осіб. Слід зазначити, що комісія Мінпраці з питань ліцензування посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном і надання іноземцям дозволів на працевлаштування в Україні постійно перевіряє ліцензіатів. Протягом 2006 року та 10 місяців поточного року було проведено 399 перевірок, в їх результаті – анульовано 78 та визнано недійсними 69 ліцензій, видано 141 розпорядження суб’єктам господарювання щодо усунення порушень у встановлений термін.

«Я хочу підкреслити, що через структури з посередництва у працевлаштуванні за кордоном громадяни України отримують можливість мати легальну роботу за межами країни і надійний соціальний захист з боку іноземного роботодавця, який регламентує свої права на працевлаштування громадян України в рамках законодавства країни працевлаштування. Але одне з найголовніших завдань України при цьому залишається створення місткого, мобільного і сучасного внутрішнього ринку праці, аби люди не були змушені шукати щастя деінде. Адже привабливість ринку праці є одним із найвагоміших чинників регулювання трудової міграції, оскільки безпосередньо пов’язана із формуванням причин гіпертрофованості міграційних процесів», - підкреслила заступник міністра.

Заслухавши та обговоривши питання трудової міграції в Україні і функціонування системи посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном, а також матеріали сьомої щорічної доповіді Державного департаменту США з питань торгівлі людьми, комісія Мінпраці та Український координаційний комітет сприяння зайнятості населення визначили шляхи подальших дій як Міністерства праці та соціальної політики України, так і інших центральних і місцевих органів виконавчої влади у тісній співпраці із громадськими організаціями, соціальними партнерами, іноземними дипломатичними представництвами в Україні. Зокрема, як повідомляє прес-служба профільного міністерства, буде розширено інформацію, що розміщається на сайтах Мінпраці та Державної служби зайнятості для роз’яснення норм законодавства з питань трудової міграції, зокрема, ліцензування з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном та заснування зворотного зв’язку про роботу ліцензіатів.ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2024)