Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №22 (384)

РАБОТА


Пам’ятка для тих, хто бажає працевлаштуватися за кордоном

Громадянам, які бажають працевлаштуватися за кордоном за сприянням комерційних фірм, слід пересвідчитись щодо наявності та дійсності ліцензії на працевлаштування українських громадян за кордоном, яка видається Міністерством праці та соціальної політики України, зовнішньоекономічного контракту із закордонним партнером та дозволу на працевлаштування громадян України, виданого роботодавцю уповноваженим органом країни працевлаштування.

8/6/2007

Якщо ви їдете на роботу за кордон – вимагайте оформлення спеціальної робочої візи, оскільки туристична або гостьова не надають права на роботу. Майте на увазі, що згідно з чинним законодавством України оплата послуг посередника (у будь-якій формі) до фактичного працевлаштування громадянина в іноземного роботодавця заборонена. У тому випадку, коли у вас виникли сумніви щодо діяльності комерційної фірми, за роз’ясненням можна звернутися до Міністерства праці та соціальної політики України.

Захист прав громадян, тимчасово працюючих в іноземних країнах, регулюються шляхом укладання двосторонніх договорів між нашою державою та іншими. Так, на даний час урядом України укладені угоди про взаємне працевлаштування громадян з урядами Польщі, Литви, Росії, Молдови, Білорусі, Латвії, Словаччини, Вірменії, В’єтнаму, Лівії, Португалії. Дія цих угод поширюється лише на тих громадян, які працюють на законних підставах, тобто в’їхали на територію країни на підставі робочої візи, а не туристичної або гостьової, отримали дозволи на працевлаштування і перебування.

Ознайомтесь з інформацією щодо країни, що до якої ви їдете: основні характеристики, суспільні норми, основні закони, звичаї та норми суспільного життя. Отримайте контактну інформацію найближчих до вас консульських установ України. Також в нагоді може стати інформація щодо громадських організацій, які надають допомогу мігрантам.

Перед від'їздом за кордон зробіть копії важливих документів (внутрішній і закордонний паспорти тощо). Залишіть одну копію рідним, а іншу візьміть з собою. Ніколи і нікому не віддавайте свій паспорт! Залиште вдома або своїм друзям детальну інформацію про своє місце перебування за кордоном з адресою та телефонами, копію свого паспорта, трудового контракту та своє фото.

Неухильно дотримуйтесь законодавства країни, в якій ви перебуваєте. Іноземне громадянство не звільняє вас від підпорядкування законам.

Неухильно дотримуйтесь умов перебування в країні, визначених вашою візою. Якщо ви приїхали за туристичною візою, не намагайтесь залишитись в країні на постійне проживання або працювати. Ви повинні залишити країну в термін, зазначений візою. Якщо з поважних причин вам це не вдається, завчасно зверніться до компетентних органів з проханням про подовження терміну дії візи.

Після прибуття до місця тимчасового (понад три місяці) чи постійного проживання за кордоном зареєструйтесь у консульському відділі посольства або в консульстві України. Ставання на консульський облік (реєстрація) є бажаним. Необхідно зазначити, що ця процедура є добровільною і в разі тимчасового обліку – безкоштовною.

Не забувайте, що елементарні знання іноземної мови значно полегшать перебування за кордоном. Вивчіть хоча б кілька найбільш поширених фраз мовою країни, куди ви їдете.

Підготовлено за матеріалами
Державної служба зайнятості України.ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2023)