Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №17 (379)

ЗДОРОВЬЕ


МЕДИЧНІ ПОСЛУГИ ЗА КОРДОНОМ

27/4/2007

АВСТРАЛІЯ

Невідкладна медична допомога як австралійським, так і іноземним громадянам надається на платній основі. При цьому, оцінка можливості надання безкоштовної медичної допомоги проводиться по кожному конкретному випадку.

АВСТРІЯ

Законодавство країни передбачає наявність угоди про медичне страхування для іноземців на період перебування на території Австрії. Це правило не розповсюджується на членів офіційних делегацій та власників дипломатичних та службових паспортів. Медичними закладами Австрії відповідні послуги надаються іноземним громадянам також без наявності страхового полісу за умови оплати їх вартості (або гарантії оплати) до моменту залишення клініки. Невідкладна медична допомога громадянам України, які перебувають на території Австрії у службовому відрядженні, надається на платній основі.

АРГЕНТИНА

Законодавство не передбачає обов’язкову наявність страхового полісу, що гарантує оплату вартості медичної допомоги іноземним громадянам. В разі відсутності договору медичного страхування, іноземцям надаються будь-які медичні послуги медичними закладами Аргентини на платній основі.

БЕЛЬГІЯ

У Королівстві Бельгія та Великому Герцогстві Люксембург невідкладна медична допомога громадянам України, які перебувають на території зазначених країн у відрядженнях, на безоплатній основі не надається.

ВЕЛИКОБРИТАНІЯ

Громадяни України та Великобританії на основі принципу взаємності мають право на надання їм невідкладної медичної допомоги безкоштовно (кошти мають відшкодовуватися країною, на території якої виникають витрати на обслуговування). На безкоштовне обслуговування у громадських медичних закладах Великобританії (National Health Service) право мають лише ті іноземці, які постійно перебувають на території країни та приписані до закладів за місцем проживання. Решта закладів (окрім благодійних) надає послуги на платній основі.

В’ЄТНАМ

Специфіка країни змушує іноземців, у тому числі громадян України, у разі потреби користуватися послугами медичних закладів так званого змішаного типу. Це такі медичні установи, де переважну більшість лікарського персоналу складають іноземці. Відповідно їхні послуги є для всіх платними. Істотний брак медичних установ, звичних для європейської людини за якістю обслуговування, робить надзвичайно дорогими послуги лікарів у зазначених медичних закладах. Лише надання консультації іноземцям у таких закладах у середньому коштує від $50 до $100, а використання машини швидкої допомоги – від $25 (вказані не найвищі розцінки). При цьому місцеві державні медичні установи не надають послуг іноземцям. Виключення може становити надання невідкладної медичної допомоги за умови наявності у іноземця полісу медичного страхування, або (частіше) за рахунок оплати особисто іноземцем. Приватні в’єтнамські лікарні можуть надавати медичні послуги іноземцям, однак їхня вартість значно вища, ніж для в’єтнамських громадян. У той же час законодавством В’єтнаму не передбачено обов’язкової наявності у іноземця, який перебуває у країні тимчасово або постійно, полісу медичного страхування.

ГРЕЦІЯ

Іноземцям, в тому числі громадянам України, необхідно мати відповідний страховий поліс. Це є однією з основних вимог грецьких дипломатичних установ за кордоном при розгляді клопотання на оформлення віз для в’їзду до Греції. Невідкладна медична допомога іноземцям на безкоштовній основі не надається. Платна медична допомога іноземцям в країні надається як приватними, так і державними медичними закладами. При цьому вартість медичного обслуговування в грецьких державних медичних закладах значно нижча, ніж у приватних.

ДАНІЯ

У разі звернення громадянина України до медичного закладу Данії у зв’язку з раптовим захворюванням чи нещасним випадком медична допомога надається безкоштовно. Водночас, у випадку травм, гострих захворювань, необхідності надання екстренної медичної допомоги будь-який іноземець в Данії може викликати швидку медичну допомогу, яка доставить його до відповідної лікарні. Виклик швидкої допомоги є платним і складає близько $80-100. Лікування в такому випадку є безкоштовним.

ЄГИПЕТ

Відповідно до існуючої практики лише швидка медична допомога надається іноземцям безкоштовно. У випадку, коли постраждалий іноземець потребує госпіталізації чи амбулаторного обстеження, він має сплатити за надані йому медичні послуги. Подібне лікування в медичних закладах здійснюється на підставі медичного страхового сертифікату (полісу) або через сплату послуг готівкою. В країні відсутні лікувальні заклади, які передбачені лише для обслуговування іноземців. У зв’язку з вищевикладеним, посольство України в АРЄ рекомендує передбачити придбання полісу добровільного страхування медичних витрат.

ІЗРАЇЛЬ

Невідкладна медична допомога надається на платній основі, причому навіть базове медичне страхування не покриває витрат на неї. Слід врахувати, що вартість звичайної швидкої медичної допомоги для іноземців, у тому числі громадян України, в середньому дорівнює 400 шекелям (близько $95), а складна невідкладна медична допомога (реанімація тощо) коштує удвічі більше. Якщо черговим лікарем приймається рішення про клінічну госпіталізацію, то хворий звільняється від оплати послуг за надання йому невідкладної медичної допомоги.

ІНДІЯ

Законодавство Індії у сфері страхування не передбачає обов’язкову наявність для іноземців страхового полісу, що гарантує оплату вартості за надані медичні послуги. Громадянам України, які перебувають у відрядженні, може надаватися невідкладна медична допомога на безкоштовній основі в державних медичних закладах, кількість яких становить близько 25% від загальної кількості медичних закладів країни.

ІНДОНЕЗІЯ

Згідно з чинним законодавством Індонезії, медична допомога, в тому числі і невідкладна, є платною як для громадян цієї країни, так і для іноземців. З огляду на вищевикладене, громадяни України для покриття витрат на отриману медичну допомогу повинні мати відповідний страховий поліс.

ІРЛАНДІЯ

Громадянам України, які перебувають на території Ірландії, надання невідкладної медичної допомоги здійснюється на загальних умовах. Зокрема, разова оплата за звернення до медичного закладу становить орієнтовно €60, а поденна оплата вартості наданих послуг у разі госпіталізації – приблизно від €100.

ІСПАНІЯ

Відповідно до діючої системи соціального захисту в Іспанії, надання медичної допомоги можливе за наявності страхового полісу (державного або приватного). Без страхового полісу медична допомога надається на платній основі. Наявність у особи полісу добровільного страхування також є обов’язковою умовою для прийняття консульським відділом посольства Іспанії документів для оформлення візи. Безкоштовно невідкладну медичну допомогу українському громадянину, який не має джерел до існування, можуть надавати лише притулки, громадські та благодійні організації на кшталт «Карітас» та Червоного Хреста.

ІТАЛІЯ

З 1 січня 2007 року в Італії введено оплату за надання невідкладної медичної допомоги, яка до цього часу надавалася на безкоштовній основі. Відтепер за послуги, надані в пункті невідкладної медичної допомоги, видаватиметься талон на оплату вартістю від €25 (мінімально). У разі необхідності здійснення додаткового обстеження (рентгену, флюорографії, УЗІ, томограми, аналізів тощо), вартість послуг буде більшою. Крім того, розмір оплати за надання невідкладної медичної допомоги відрізнятиметься у різних регіонах Італії, місцеві органи влади самостійно встановлюватимуть її рівень. Наприклад, в області Ломбардія вона становитиме €35 лише за консультацію лікаря. А на Сицилії, яка має особливий статус, медична допомога й надалі надаватиметься безкоштовно.

КАНАДА

Медична допомога надається безкоштовно особам, які мають громадянство Канади або статус постійного мешканця. Безкоштовна медична допомога не надається туристам, тимчасовим відвідувачам та особам, які здійснюють транзит.

КЕНІЯ

Надання медичних послуг іноземним громадянам в Республіці Кенія є платним.

КІПР

Громадянам України під час перебування на території Кіпру невідкладна медична допомога на безкоштовній основі не надається. Звичайна мінімальна вартість кожного відвідування пацієнтом медичного спеціаліста становить 10 кіпрських фунтів (близько $22), в той час як мінімальна вартість консультації терапевта коштує 7 фунтів (близько $15,4). Обов’язковою також є додаткова оплата проведення усіх без виключення оглядів, тестів та досліджень, в тому числі й отримання результатів лабораторних аналізів, які проводяться в медичних цілях. Мінімальна вартість стаціонарного лікування в медичних закладах Кіпру складає 35-60 кіпрських фунтів на добу, в той час як вартість надання швидкої допомоги в реанімаційному відділенні шпиталів становить 100 кіпрських фунтів (близько $220) на добу. Обов’язкова наявність страхового полісу, що гарантує оплату вартості медичної допомоги, законодавством не передбачається. Обов’язкове страхування передбачено лише для іноземних робітників, які тимчасово працюють у Республіці Кіпр. Разом з тим, положеннями кіпрського законодавства передбачена можливість приватного медичного страхування, яке надається цілою низкою кіпрських страхових компаній.

КИТАЙ

Усі медичні послуги в КНР є платними. Іноземцям та громадянам Китаю медична допомога може бути надана невідкладно з наступним відшкодуванням ними вартості послуг. Планові операції проводяться виключно за умови попереднього внесення грошової застави у розмірі близько $2 тис. У разі, якщо внесена сума не покриватиме вартості наданої медичної допомоги, пацієнт має додатково сплатити різницю.

КОРЕЯ

Громадянам України, які тимчасово або постійно перебувають на території Республіці Корея, медична допомога, у тому числі й невідкладна, надається виключно на платній основі.

КУБА

Єдиною страховою компанією в Республіці Куба, яка сприяє іноземним громадянам, що перебувають в країні, та є власниками визначених міжнародних страхових полісів, є компанія ASISTUR. Кубинські медичні заклади надають невідкладну медичну допомогу іноземцям (на платній або безкоштовній основі) в залежності від наявності у пацієнта страхового полісу та можливості покриття витрат з боку ASISTUR. ASISTUR має укладені контракти з «Коріс-Україна» та «Европ-ассістанс-Україна», які, в свою чергу, є членами міжнародних компаній CORIS та EUROP-ASSISTANCE. Також існує низка інших українських страхових компаній, які входять до складу зазначених груп. Таким чином, громадяни України, які перебувають на Кубі без наявності полісу медичного страхування, дійсного в цій країні, мають отримувати платне медичне обслуговування.

НІДЕРЛАНДИ

Іноземці, які перебувають у Нідерландах, повинні мати договір медичного страхування. Що стосується невідкладної медичної допомоги, то вона надається усім особам, незалежно від наявності полісу медичного страхування. Однак, за відсутності медичної страховки особа зобов’язана самостійно сплатити вартість наданих медичних послуг. До посольства України в Королівстві Нідерланди часто надходять прохання медичних закладів Нідерландів щодо розшуку громадян України, які не сплатили за отриману медичну допомогу і мають борг, що, відповідно, може стати причиною відмови в оформленні візи до країн Шенгенської групи.

НІМЕЧЧИНА

Медичні послуги, що не мають невідкладного характеру, надаються лише після того, як пацієнтом буде доведено спроможність їх оплатити. Разом з тим, невідкладна медична допомога надається лікарняними закладами без попереднього з’ясування, чи застрахований пацієнт, або того, чи є у нього достатньо власних коштів для оплати медичних послуг. Однак ця невідкладна медична допомога не є безкоштовною. Після її надання відповідний рахунок передається пацієнту, який зобов’язаний його сплатити. У разі, якщо пацієнт є громадянином іноземної держави та відмовляється від оплати, рахунок передається до МЗС Німеччини, яке у свою чергу намагається вирішити питання щодо його сплати, у тому числі за допомогою дипломатичних важелів.

НОРВЕГІЯ

Іноземцям, які не уклали договір медичного страхування, невідкладна медична допомога надається за умови обов’язкового відшкодування її вартості.

ОБ’ЄДНАНІ АРАБСЬКІ ЕМІРАТИ

Медична допомога іноземним громадянам на безкоштовній основі не надається, за виключенням випадків, які потребують врятувати життя. Згідно федерального закону, якщо для медичного втручання з метою збереження життя людини є менш ніж 24 години, оплата за медичні послуги, операцію та утримання не стягується до моменту стабілізації стану здоров’я хворого. Це зуумовлено особливостями чинного імміграційно-візового законодавства ОАЕ. Згідно з правилами, кожний іноземець, який приїжджає до країни, обов’язково має так званого «спонсора» (фізичну або юридичну особу), який повністю відповідає за її перебування в країні та відшкодовує матеріальні збитки на допомогу, у тому числі і медичну.

ПІВДЕННО-АФРИКАНСЬКА РЕСПУБЛІКА

Медична допомога в ПАР надається лише у випадку повної сплати вартості відповідних послуг пацієнтом або його родичами, працедавцем чи страховою компанією.

ПОЛЬЩА

Ситуація з наданням екстреної медичної допомоги громадянам України, які тимчасово перебувають на території Польщі, протягом останніх років є критичною. Особливо гостро це питання повстало після проведення наприкінці 90-х років реформи системи охорони здоров’я, у результаті якої було скасовано фінансування лікарняних установ з державного бюджету та запроваджено систему страхової медицини. З огляду на вищезазначене, а також враховуючи те, що у Польщі на даний момент діє тільки система страхової медицини, автоматично виключається можливість отримання громадянам України на її території невідкладної медичної допомоги на безкоштовній основі, якщо відсутній страховий поліс або оригінал запрошення фізичної чи юридичної особи, яка зобов’язується сплатити рахунки за лікування запрошеного нею громадянина. Слід особливо наголосити, що з 13.991 громадян, яким у минулому році було відмовлено у в‘їзді до Республіки Польща, значна частина отримала відмову саме з причини відсутності у них страхових полісів, гарантійних листів (запрошень) або необхідних сум коштів для покриття витрат на можливе лікування.

ПОРТУГАЛІЯ

За надання невідкладної медичної допомоги особа має сплатити так звану «помірну ставку» (taxa moderadoras). Сума залежить від виду наданої допомоги. Щорічно розмір «помірної ставки» переглядається Міністерством охорони здоров’я. Максимальна вартість надання невідкладної медичної допомоги складає ?60.

РОСІЯ

Швидка медична допомога іноземним громадянам надається безкоштовно і невідкладно у випадку виникнення станів, які пов’язані із загрозою життю або вимагають термінового медичного втручання (наслідки нещасних випадків, травм, отруєнь тощо). Після виходу із зазначених станів іноземним громадянам може бути надана планова медична допомога, але вже на платній основі.

СИРІЯ

На сьогодні медичне страхування є відносно новим і мало поширеним видом послуг в Сирії. З огляду на це, в’їзд до країни іноземців не передбачає обов’язкової наявності медичної страховки. Невідкладна медична допомога у обов’язковому порядку надається іноземному державному службовцю державними лікувальними закладами безкоштовно. На вибір пацієнта таку допомогу можна отримати і у приватних клініках за окрему плату.

СЛОВАЧЧИНА

Медична допомога, у тому числі необхідні ліки, санітарні транспортні засоби та невідкладна медична допомога надаються громадянам України на платній основі за рахунок обов‘язкової медичної страховки.

СПОЛУЧЕНІ ШТАТИ АМЕРИКИ

У Сполучених Штатах відсутня єдина (універсальна) система загальнообов’язкового державного медичного страхування. Таким чином, федеральні органи не гарантують надання медичного обслуговування усім громадянам, які проживають у США. Натомість, медичне страхування забезпечується працедавцями, що окремо уточнюється у трудовому договорі (контракті), або шляхом індивідуального придбання страхового полісу у приватних страхових компаній. Особи, які не мають страхового полісу, покривають витрати, пов’язані з візитами до лікаря або придбанням медикаментів, за власний рахунок. Слід зазначити, що вартість медичних послуг у США є надзвичайно високою.

Згідно з законом, будь-яка особа, незалежно від громадянства, статусу перебування у країні, відсутності чи наявності медичної страховки та платоспроможності, має право звернутися по отримання невідкладної медичної допомоги до будь-якого шпиталю, що має відділення невідкладної медичної допомоги. У свою чергу, такий шпиталь зобов’язаний прийняти пацієнта та провести медичне обстеження. У разі підтвердження важкого стану пацієнта, шпиталь має прийняти хворого на лікування до настання моменту стабілізації стану хворого, або, у разі неможливості надання адекватної невідкладної медичної допомоги, забезпечити його негайне переведення до іншого шпиталю. При цьому закон забороняє шпиталям зволікати з проведенням медичного обстеження або подальшим лікуванням для перевірки платоспроможності клієнта.

ТУНІС

Законодавством Тунісу передбачено обов’язкове медичне страхування осіб працездатного віку. Наявність страхового медичного полісу є необхідною умовою для надання шпіталями невідкладної медичної допомоги на безкоштовній основі.

ТУРЕЧЧИНА

Невідкладна медична допомога на безкоштовній основі іноземцям, зокрема, громадянам України, не надається.

УГОРЩИНА

Громадяни України мають право на одержання безкоштовної невідкладної медичної допомоги у випадках, які вимагають екстреного втручання лікаря, і коли ненадання такої допомоги загрожує життю пацієнта або може призвести до інших важких наслідків.

ФІНЛЯНДІЯ

Медичними закладами країни надаються послуги іноземцям за наявності страхового полісу або за власний рахунок іноземного громадянина чи приймаючого боку.

ФРАНЦІЯ

Система охорони здоров’я Франції не передбачає надання безкоштовної невідкладної медичної допомоги ні для власних громадян, ні для іноземців. У зв’язку з цим, відповідно до встановленого французькою стороною порядку отримання віз, громадяни України мають подавати разом з іншими документами й поліс медичного страхування, оформлений на час дії візи.

ЧЕХІЯ

Громадянам України медична допомога, в тому числі невідкладна, надається виключно на платній основі. Іноземці зобов’язані мати поліс медичного страхування, якщо це не передбачено міждержавними угодами чи договорами. У зв’язку з цим наявність медичного страхового полісу є однією з вимог для отримання українськими громадянами дозволу щодо в’їзду на територію Чеської Республіки.

ШВЕЙЦАРІЯ

Медична швейцарська система функціонує на основі страхування, що унеможливлює надання допомоги на безкоштовній основі.

ШВЕЦІЯ

Невідкладна медична допомога іноземним громадянам надається виключно на платній основі або за умови наявності полісів медичного страхування.

ЯПОНІЯ

Для незастрахованих іноземців, як і для місцевого населення, надання медичних консультацій та допомоги здійснюється на загальних засадах на платній основі.

Огляд підготовлено за матеріалами офіційного сайту МЗС України.ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2023)