Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №28 (185) Германия

СОБЫТИЯ


Триває процес у справі української банди. МЗС Німеччини боїться за життя своїх співробітників

У Кельні вже кілька місяців триває процес у справі української банди, яка займалася переправленням нелегалів через кордон. Тим часом міністерство закордонних справ Німеччини не дозволило співробітникам посольства в Києві виступати свідками на цьому процесі. Про останній розвиток подій навколо цієї справи повідомила «Німецька хвиля».

15/7/2003

Головним підсудним на процесі в Кельні виступає 39-річний Анатолій Б. з подвійним українсько-німецьким громадянством. Математика за фахом, який останнім часом займався зовсім іншими справами, прокуратура міста Кельн звинувачує в порушенні закону про іноземців, підробці документів, заснуванні злочинного угрупування з метою нелегального переправлення людей через кордон. Слідчі стверджують, що він допоміг перебратися на Захід кільком тисячам українських та молдавських нелегалів, яких було переправлено до країн Європейського Союзу в період між початком 2001-го та травнем 2002-го року. Ці люди обманним шляхом діставали німецькі туристичні візи, за допомогою яких вони потім «легально» перетинали кордон. У країнах Шенгенського договору чоловіки нелегально працювали на будівництві, а жінки - в барах або навіть у борделях.

Схема переправлення нелегалів виглядала приблизно так. У Німеччині Анатолій Б. за допомогою створеної ним мережі діставав сфальсифіковані запрошення. Безпритульні або безробітні погоджувалися підписати їх за невелику грошову винагороду - в середньому за 50 німецьких марок. Таким чином на нього працювало близько 200 осіб. Крім того, Анатолій Б. підробляв печатки та бланки фірм, на яких начебто працювали особи, які підписували запрошення. Після терактів 11 вересня 2001 року відомства з питань іноземців у німецьких містах запровадили перевірку платоспроможності запрошуючих. Однак і тут математик з України знайшов вихід. Він скористався спеціальними страховими полісами, які за розпорядженням міністерства закордонних справ та міністерства внутрішніх справ дозволяли німецьким посольствам визнавати замість зобов’язання запрошуючого утримувати своїх гостей. Такі страхові поліси видавала баден-вюртемберзька фірма Reiseschutz AG (у справі її керівника тепер також ведеться слідство).

Згодом співробітники німецької прикордонної поліції звернули увагу на величезну кількість українських «туристів» зі схожими документами. При ретельнішій перевірці з’ясувалося, що насправді йдеться про нелегалів. Клубок почав розплутуватися. За даними газети «Кельнер Штадт-Анцайгер», під час слідства виплила інформація про можливу причетність співробітників міністерства закордонних справ Німеччини до цієї справи. Однак з’ясувати деталі та перевірити правдивість такої інформації судді Ульріху Хьоппнеру, який головує на процесі, поки що так і не вдалося.

«Суд запросив зараз трьох свідків, а саме співробітників міністерства закордонних справ Німеччини, які нині працюють у посольстві в Києві, - говорить представник суду Ханс-Георг Швітанські. - Вони зайняті там у консульському відділі. Згідно з німецьким законодавством, перш ніж давати свідчення, які стосуються безпосередньої роботи чиновників, співробітники державних служб повинні спочатку отримати дозвіл свого керівництва. В цьому випадку йдеться про керівництво, яке перебуває в міністерстві закордонних справ Німеччини в Берліні. Досі такий дозвіл співробітникам посольства надано не було».

На запит «Німецької хвилі» представник міністерства пояснив, що дозвіл не надається заради збереження безпеки свідків, оскільки на їхню адресу по телефону вже надходили погрози. Газета «Кельнер Штадт-Анцайгер» процитувала в зв’язку з цим суддю Ульріха Хьоппнера, який прямо заявив, що «міністерство закордонних справ торпедує цю справу», оскільки вона може розкрити низку зловживань, які ляжуть тінню на все відомство. Представник суду Ганс-Георг Шіпанські, щоправда, не став коментувати таку заяву судді, однак повідомив: «Головуючий суддя тепер має намір ще раз звернутися до міністерства закордонних справ з проханням все ж таки надати співробітникам посольства дозвіл. Якщо такого дозволу не буде надано, то ці свідки, зрозуміло, не зможуть давати свідчень у суді».

За даними знову ж таки «Кельнер Штадт-Анцайгер», головуючий суддя не має наміру довго чекати і готовий навіть дійти до федерального канцлера. Як довго триватиме процес, поки що ніхто прогнозувати не береться. За словами Ганса-Георга Шипанського, підсудним загрожує ув’язнення строком від шести місяців до десяти років.

Володимир Медяний.ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2023)