Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №13 (170) Европа

СОБЫТИЯ


Європа очікує гуманітарну катастрофу?

Пожежі над Багдадом, іракські ракети, які поцілили Кувейт, антивоєнні демонстрації у багатьох столицях світу - під такий «синхрон» проходять засідання Європарламенту і комітетів Євросоюзу. На другий план відійшли питання, пов’язані з розширенням ЄС, з новою стратегією співробітництва Євросоюзу із сусідами; натомість одним з найважливіших назване питання імовірної гуманітарної катастрофи в Європі. Мається на увазі різке збільшення кількості біженців з району ведення бойових дій, з регіону Близького Сходу і Перської затоки.

28/3/2003

«Традиційно війна призводить до своєрідного переселення народів: біженці шукають територій, де не виють сирени, де бомби не руйнують будівель, де можна жити, а не ховатися від точкових бомбових ударів чи снайперської кулі», - сумно каже моя приятелька Вєсна Нушич. Вона народилася і прожила перші 25 років життя у Сараєві. А потім була війна, і вона стала біженкою, опинилася разом з родиною у ФРН, тепер - володіючи російською, німецькою та англійською - працює у секретаріаті Європарламенту. Займається біженцями. За її словами, після початку операції проти талібів в Афганістані до Європи і Північної Африки перекочували сотні тисяч афганців, пакистанців, курдів. Що буде найближчим часом в Іраку і навколо? Вєсна відповідає: «ЄС готовий до навали біженців, для цього створюються спеціальні фонди, але ми всі розуміємо, що зростуть загрози соціальних та міжетнічних конфліктів, загрозу тероризму також ніхто не виключає». Так, Туреччина очікує, що тільки через іраксько-турецький кордон пройде до 300 тисяч біженців; до таборів біженців у Йорданії прибули перші тисячі з району бойових дій. Швейцарська преса повідомляє, що сотні багатих сімей з ОАЕ, Кувейту, Єгипту переселилися на територію цієї маленької заможної держави, унаслідок чого злетіли догори ціни на житло.

«Україна розуміє, що може незабаром стати транзитною територією для біженців, а тисячі біженців можуть залишитися в Україні: хтось буде легалізований через міжнародний Червоний Хрест та ООН, а дехто житиме нелегально. Український уряд розробляє програму спеціальних заходів на випадок гуманітарної катастрофи», - повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України. Час «ікс» настав. Яким буде час «ігрек»?

Богдана КОСТЮКЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2023)