Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №11 (168) Россия, Украина

СОБЫТИЯ


Про закордонні паспорти та українсько-російські стосунки

Намір Росії змінити правила перетину українсько-російського кордону громадянами обох держав з липня цього року не знайшов підтримки в Україні. Нагадаю, що під «зміною правил» росіяни розуміють перетин державного кордону за наявності закордонних паспортів, що, у принципі, відповідає чинному міжнародному праву і нормам, типовим для консульських стосунків багатьох держав.

14/3/2003

У цьому зв’язку можна казати про ускладнення процедури перетину держкордону, про стратегічне партнерство між двома сусідніми державами (яке здебільшого нагадує «дідовщину» з російського боку). Але існують норми міжнародного права і співжиття держав, за якими будують свої консульські стосунки Україна і Росія. На цьому побудували черговий раунд українсько-російських переговорів з прикордонних питань держсекретар МЗС України Юрій Сергеєв і віце-міністр закордонних справ Росії В’ячеслав Трубников: учасники переговорів домовилися про створення та технічне облаштування перехідних пунктів на кордоні, передусім - автомобільних, про спільні дії для запобігання нелегальній міграції і про створення умов для нормального спілкування громадян України і Росії, які проживають у прикордонній зоні. І, що найголовніше, учасники переговорів повідомили, що «дата введення режиму поїздок по закордонних паспортах громадян України і Росії ще не визначена... Дату 1 січня 2004 року можна назвати умовною...»

І Сергеєв, і Трубников зазначили, що за будь-яких обставин перетинати українсько-російський держкордон буде нескладно - для тих, хто матиме необхідні документи, звичайно, і хто не належить до категорії порушників закону.

Не впевнена, що до України приїздить аж так багато російських гостей, які будуть незадоволені ідеєю перетинати кордон із закордонним паспортом - так само навряд чи гніватимуться й українці, яким доводиться у приватних чи ділових справах їздити до Росії. Врешті решт, відпочивати до Туреччини чи Болгарії і російські, і українські громадяни їздять із закордонними паспортами, так само як і у справах до держав Європейського Союзу тощо. Закордонний паспорт - це головний документ українського громадянина, який виїздить за межі своєї держави.

І взагалі, на думку фахівців з консульських питань, набагато складнішою виглядає ситуація, пов’язана із введенням візового режиму Польщею та Угорщиною. Тут проблем може виникнути більше, ніж у зв’язку із запровадженням нових правил перетину українсько-російського державного кордону. Адже чимало українських громадян на власному досвіді знають, що це таке - процес отримання шенгенської або чеської візи - і скільки часу і нервів він коштує. У порівнянні з цим пропозиція Росії - демонстрація «доброї консульської волі» нашого північно-східного сусідства.

Богдана КОСТЮК.ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2024)