Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №5 (162) Словакия

СОБЫТИЯ


Нелегали на кордоні: жертви негоди чи мафії?

Взимку, незабаром після новорічних свят, словацькі прикордонники знайшли неподалік від держкордону між Україною і Словаччиною тіла трьох індусів. Нещасні замерзли. Словацька сторона переконана, що українські контрабандисти, переправивши нелегалів через кордон, кинули їх напризволяще, фактично - лишили їх замерзати у засніжених горах.

31/1/2003

Таке трапляється у бізнесі під назвою «торгівля людьми»: провідники отримують гроші від нелегалів, яким вдалося дістатися західного кордону України, і кидають їх напризволяще на кордоні, а нещасні блукають, допоки їх не підберуть прикордонники. А провідник, порахувавши прибутки, чекає на появу наступних жертв, яких направлять інші учасники злочинного ланцюжка. І нескінченне коло триває...

Щоправда, українські правоохоронці розповідають і такі історії, які називають «сміхом крізь сльози»: у Чернігові арештували десяток нелегалів, які з німецьким словником у руках штурмували місцевий УВІР з надією отримати статус біженця у... Німеччині! Нелегалів, слабко знайомих з географією, провідники, переправивши через російсько-український кордон і отримавши відповідні гроші, кинули посеред Чернігова, сказавши, що то Німеччина... А нещодавно київська міліція, зайшовши з перевіркою до однієї з квартир, знайшла там велику групу китайців-нелегалів. Як повідомили в Центрi громадських зв’язків МВС України у Києвi, 57 чоловіків i 13 жінок одночасно перебували в трикімнатній квартирі в будинку по вулиці Урицького. Власник квартири в цей час перебував в Росiї. Правоохоронці виявили у приміщенні договiр про здачу квартири в оренду громадяниновi Кита - студентові одного з київських вузів, однак на документi не було нiяких позначок i печатки держорганiв про здачу квартири.

Як встановила мiлiцiя, нелегали потрапляли до Києва з Пекiна через Москву. Вони приїжджали вночi «партіями» по 10-15 осіб. Кожному з китайців поїздка коштувала в суму вiд $7.000 до $10.000. Нелегали сподівалися пожити у Києві, знайти працю і, підзаробивши трохи грошей, частина воліла би потрапити далі на Захід, а друга частина сподівалась осісти в Україні.

Подібних випадків - безліч. Іноді доводиться чути, що на житлових масивах Києва, Дніпропетровська, Одеси цілі багатоетажки заселяють китайці, індуси, афганці. Місцева влада оминає подібні теми, оскільки нічого протизаконного у цьому немає. Так, у державах Європейського Союзу, у Сполучених Штатах справді існують «етнічні квартали», і нічого. Щоправда, хотілось би вірити, що криміногенна ситуація в латинських кварталах чи учорашніх «негритянських гетто» залишиться у кадрах бойовиків.

Нагадаю, що за останні десять років українські прикордонники і правоохоронці затримали на кордоні 87 тисяч нелегалів, це - дані Держкомкордону України. Абсолютна більшість нелегалів мала намір осісти у державах Європейського Союзу.

Богдана КОСТЮК.ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2023)