Віднайдений рай. ТуристичнийТуризм – індустрія, яка розвивається постійно і динамічно, відкриваючи для своїх споживачів усе більше міст і містечок для знайомств з новими країнами і народами, для відпочинку, для поповнення знань з історії людської цивілізації або ж для ділових зустрічей. І подібно до усіх інших галузей економіки, туризм визначає своїх «най»: найкращі готелі і туристичні центри, найцікавіші екскурсійні маршрути та фестивалі, найбезпечніші місця для відпочинку та бізнес-семінарів тощо. 27/12/2002
Відомий не лише у туристичному світі часопис Traveller, провівши опитування серед читачів-туристів, оприлюднив список ста «най». Чого саме – знайдіть у наступних рядках.
Найцікавішою для подорожей туристи назвали Австралію, присудивши австралійських містам, національним паркам і резерваціям, пустелям і скелям 85 балів по десяти критеріях. До речі, туристи стверджують, що якщо до відвідин П'ятого континенту знали цю країну як місце проживання аборигенів, кенгуру і ленівців, – то після подорожі до Австралії зрозуміли, що крім перерахованих вище атрибутів на цей острів припадають екзотичні куточки природи, які уособлюють гармонію між стихіями Землі, Води і Вогню; добре оснащені комфортабельні готелі і цілі центри відпочинку; гарне сполучення з іншими куточками Землі та острівними центрами відпочинку і туристичними атракціями.
Наймальовничішими читачі часопису назвали краєвиди Швейцарії (99,87 бала), а пріоритети у галузі культурного відпочинку віддали Італії (96,68 бала), яку один з читачів Traveller назвав «місцем, яке Бог створив для розвитку культури і мистецтв».
Добрі новини
чекають і жителів США - країни, яка випередила усіх інших претендентів по кількості туристичних центрів, різноманітних атракціонів і музеїв (96,76 бала); крім того, респонденти назвали Сполучені Штати державою, де створено найкращі умови для проживання і харчування подорожуючих з різними статками. До речі, нещодавно глядачі каналу Discovery у телевізійному опитуванні віддали перевагу Америці як країні, що розвиває свої можливості в індустрії розваг та у «зеленому туризмі» (самі американці віддають в останні роки перевагу якраз «зеленому туризмові», відпочиваючи на природі від виснажливої праці, чорних новин і терористів).
Найпривабливішими з островів-курортів 93,52 бала від респондентів Traveller отримали Мальдіви: під усміхненим сонцем, під високим блакитним небом неймовірно приємно прогулятися білим піском пляжу, лягти на спину і так лежати на воді прозорого теплого океану, поміж світом земним і світом водним, а поблукавши у заростях екзотичних рослин, раптом вийти до затишного комфортабельного готелю або симпатичного ресторанчику... Ну чим не рай земний?! Мальдівам не набагато поступились такі острови, як Балі і Маврикій, а на Барбадосі та Кіпрі, на думку туристів-профі, клімат кращий, ніж на Мальдівах (завдяки цьому нараховані 95,98 бала).
Не варто забувати, що часопис Traveller видається у Великобританії, а британці відомі своїм патріотизмом і відданістю традиціям. Тому автори анкети не могли оминути і запитань щодо туристичних можливостей і принад своєї держави. Найдоброзичливішим і найгостиннішим британці назвали Единбург (84,1 бала), якому лише на 3% поступилися Ліверпуль і Без. Лондон став лідером у номінаціях «якість проживання» та «можливість правильно витратити або заощадити кошти»(відповідно, 87,16 бала і 58,33 бала), а Лідс переміг у категорії «якість сервісу» (83,53 бала): на думку респондентів, саме у Лідсі найусміхненіші продавці. А якщо ви провели вечір в котромусь з лідських пабів, то назавтра з'ясуєте, що усі, хто тоді ж там був, стали вашими щирими приятелями.
Найчистішим (найбільш доглянутим) містом Британії названо Кембридж (82,95 бала). Самі місцеві чиновники в інтерв'ю для тижневика The Mail On Sunday повідомили, що Кембридж, відомий у світі не лише як визначний університетський центр, а й у якості історико-архітектурного заповідника, «миється» двічі на день: на світанні і пізно увечері його вулиці, мальовничі провулки, оточені невеликими готичними будиночками площі вимивають спеціальними розчинами.
Шкода, що Кембридж не знаходиться на морському або океанському березі – тоді у нього був би шанс перемогти у категорії найкращого міста на узбережжі. Цю категорію вигадали читачі журналу Traveller з Австралії – і не прогадали: 90,1 бала респондентів віддали Нью-Йорку і Сіднею, які названі «великими урбаністичними центрами, що виступають складовою навколишнього водного простору і землі, на якій вони розташовані». За дещо складним формулюванням криється звичайна житейська філософія: добре жити там, де високий рівень життя, де можна знайти гарну працю і гарне помешкання, де є можливості для індивідуального розвитку, де чимало місць для відпочинку – з океанськими пляжами, солоним вітром і плескотом хвиль. «Відвоювати землю у моря складно, але ще складніше налагодити з морем партнерство», – кажуть у таких випадках мешканці Голландії.
Найкориснішим для особистого розвитку та індивідуального інтелектуального туризму читачі Traveller назвали Флоренцію (98,43 бала). Це ж місто минулого року отримало визнання УЕФА: футбольні чиновники стверджують, що флорентійці створили чудові умови для проведення футбольних змагань і проживання футболістів.
А найбезпечнішим для відвідин респонденти вважають Сінгапур (97,44 бала). Після терористичного акту 11 вересня питання міжнародної безпеки стало вельми актуальним для туризму: не секрет, що після «чорного вересня» авіакомпанії і туристичні фірми у багатьох державах мали значні збитки, оскільки люди відмовлялися від подорожей, воліючи відпочивати ближче до рідної домівки. Тільки минулої зими ситуація покращилась, і прихильники подорожей та ентузіасти туристичних поїздок знову зайнялись улюбленою справою.
Богдана КОСТЮК.
|