Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №51 (156)

СОБЫТИЯ


ГУУАМ у туристичному аспекті

На грудневому засіданні керівників зовнішньополітичних відомств держав-учасниць ОБСЄ вперше в якості спостерігача було представлене міждержавне об'єднання ГУУАМ (Грузія, Україна, Узбекистан, чия участь у структурі досі під питанням, Азербайджан і Молдова).

20/12/2002

Як повідомив на брифінгу державний секретар Міністерства закордонних справ України Юрій Сергеєв, представники ОБСЄ зацікавилися діяльністю ГУУАМ як інституції, яка відіграє важливу роль у структурі регіональної безпеки та інформаційній сфері: завдяки активній участі країн-учасниць у міжнародних заходах, інтерес до них зі сторони зростає.

І на ГУУАМ у світі дивляться не лише як на чергове утворення кількох держав, які об'єднують спільні минуле, сучасні проблеми і спроби розв'язати їх спільними зусиллями, а і як на специфічну «родзинку», що охоплює територію між Карпатами і Кавказом, між Чорним і Каспійським морями, між християнськими церковними дзвонами і закликом муедзина до намазу...

Якщо у пересічного читача абревіатура ГУУАМ викликає асоціації з Каспійською нафтою або грузинськими винами – він (себто читач) має рацію. Оскільки співзасновники цього міждержавного об'єднання крім енергоносіїв і вдалого для транспортних коридорів географічного положення можуть похвалитися унікальними можливостями для розвитку туризму. У Києві про це регулярно чути від представників дипломатичних місій та офіційних делегацій держав-членів ГУУАМ.

«Не нафтою єдиною», як стверджують експерти, ГУУАМ може цікавити потенційних інвесторів і туристів. Комусь кортить відвідати екзотичний Ташкент, щоб відчути «смак тисячі й однієї ночі»; хтось волів би подивитися освітлений нічними вогнями, які похитуються у водах Каспію, Баку чи лабіринти старих вуличок і церковні співи у Тбілісі. Комусь до вподоби молдавські виноградники або яскраво-зелені стрункі Карпати чи київські кручі. Це вже не кажучи про сотні унікальних пам'яток історії, якими пишаються держави-учасниці ГУУАМ.

Але на сучасному етапі туризм у межах ГУУАМ у багатьох випадках тяжіє до екстремального. Не кожен турист ризикне їхати на відпочинок до готелю з сервісом сумнівної якості і завищеними цінами на проживання або труситися в машині по розбитій дорозі чи потрапити випадково у гарячу точку... А отже, туристичні можливості ГУУАМ залишатимуться тільки мріями, доки у межах міждержавного об'єднання існують так звані «безпекові ризики» – від небезпеки особистої до небезпеки інвестиційної.

Хоча в останні роки ділові кола ГУУАМ проводять моніторинги для з'ясування інвестиційної і туристичної привабливості регіону: так, вкладати кошти у розвиток туризму у державах-членах ГУУАМ висловили бажання деякі великі транснаціональні корпорації, які займаються готельним бізнесом і відпочинком. Працювати ж у межах ГУУАМ вони згодні за умов створення належних інвестиційних умов та безпеки представникам своїх корпорацій. І – за умов політичної та економічної стабільності у країнах ГГУАМ та дотримання ними міжнародного законодавства зі збереження пам'яток історії та архітектури та природних заповідників.

Богдана КОСТЮК.ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2024)