Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №51 (156) Пакистан

ТУРИЗМ


Спробуйте смак сходу у Пакистані

Інтерес до Пакистану з'явився минулого року – після початку бомбардувань Афганістану літаками антитерористичної коаліції: на пакистанській території розташувалися війська коаліції, її почали активно відвідувати чиновники ООН і НАТО, журналісти і політики.

20/12/2002

Пакистан став своєрідною «родзинкою» Південної Азії – адже, перебуваючи у державі, її гості спостерігають за навколишнім життям, намагаються зрозуміти особливості повсякденного буття пересічних пакистанців. І стикаються з трагічною, схожою на сумну східну казку історією Пакистану.

Екскурс у пакистанську історію ми розпочинаємо з повідомлень про сліди давніх цивілізацій, які з'явилися близько 2.500 років до Різдва Христова на території сучасних Пакистану та Індії. Наші пращури залишили пам'ятки матеріальної культури серед руїн своїх населених пунктів. Вони вміли боротися за своє життя і за свою землю, у них був культ землі, а свого вірного товариша – коня – вони наділяли надзвичайними здібностями. У музейних колекціях Ісламабаду і Карачі можна побачити залишки кінської збруї, жіночі прикраси і речі ритуального характеру.

Півтора тисячоліття до Різдва Христова на землю сучасного Пакистану прийшли давні арії, які підштовхнули розвиток цивілізації у цьому регіоні і увійшли до народних переказів і легенд як люди, котрі принесли знання про навколишнє життя.

Після аріїв на території сучасного Пакистану побували перси, які першими принесли мусульманство і стали своєрідними «мусульманськими конкістадорами» для нашого регіону. А 327 року до Різдва Христова еллінське військо на чолі з молодим полководцем Олександром Македонським промчало пакистанською територією, подібно яскравому метеору...

Від персів і далі мусульманський вплив збільшувався, і коли 712 року араби на чолі з Мухаммедом бін Квазімом прийшли до Пакистану, країна була фактично готова прийняти мусульманство. Араби володарювали тут до XVIIІ століття, потім британці колонізували цей регіон. Те, що ми називаємо «мусульманським відродженням», розпочалося у ХХ сторіччі: варто згадати про поета і мислителя Аллама Мухамеда Ікбала, який 1930 року запропонував створити окремий мусульманський штат у Південній Азії і став духовним батьком пакистанського відродження. Його ідею втілено у 1940 році, по закінченні Другої світової війни – 14 серпня 1947 року, Пакистан з'явився на мапі світу як незалежна держава.

Надзвичайний і Повноважний Посол Пакистану в Україні Шамун Алам Хан, розповідаючи про Пакистан і пакистано-українські стосунки, зазначив: «По-перше, відзначу, що в Україні мені працювати подобається: я полюбив гостинних українських людей, мене цікавить історія і сьогодення української держави. Я люблю мальовничі Дніпровські кручі і київські вулиці. До речі, у Києві я навчився кататися на лижах, цієї зими маю намір повторити свій минулорічний досвід.

По-друге, взаємини між нашими державами розвиваються динамічно. Починалось усе, якщо пам'ятаєте, з «танкового контракту», а нині наші країни поглиблюють торговельно-економічні стосунки у багатьох галузях. Звичайно, хотілось би додати до цього і туризм – Пакистан може запропонувати українським туристам відвідини Ісламабаду і Карачі, Пешавару і Лахора, щоб «протестувати смак Сходу».

Для отримання пакистанської візи треба звернутися до посольства Пакистану у Києві (пров. Панфилівців, 7, тел. (044) 573-95-63). З собою треба мати закордонний паспорт; запрошення; дві фотокартки (паспортного зразку). Одноразова трьохмісячна туристична віза коштує $102; одноразова бізнес-віза – $153. Майте на увазі – вказані розцінки можуть змінитись у новому році.

Богдана КОСТЮК.ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2024)