Південно-африканський меридіанПівденно-Африканська Республіка належить до молодих демократій: позбувшись наприкінці 80-х років минулого сторіччя режиму апартеїду, держава відкрила перед навколишнім світом свою унікальну багатонаціональну культуру, неймовірну красу природних та історичних пам'яток. 22/11/2002 В останні роки подорож до ПАР стала можливою для українських туристів, і цьому приємному фактові треба завдячити, серед іншого, Надзвичайному і повноважному Послу Південної Африки в Україні Деларею ван Тондеру. Ось що він розповів нашому кореспонденту про свою вітчизну, про її місце на туристичній карті світу.
– Наше агентство «Південно-Африканський туризм» представляє ПАР як «цілий світ в одній країні». Мушу зазначити, що цей вислів справді досить влучно характеризує державу, яку живлять культурні джерела представників багатьох народів Сходу і Заходу, Півдня і Півночі африканського континенту. Не варто забувати і про європейську культуру, завезену переселенцями з Європи. Народна творчість і ремесла, базарчики просто неба, де можна придбачи унікальні вироби з бісеру, вишивки, дерев'яні маски і скульптури – у такому вигляді туристи бачать творчість і мистецький колорит народів, які населяють ПАР. З їхнім повсякденним життям та сторінками історії можна ознайомитись у музеях, культурно-етнографічних селах – заповідниках, на маршрутах по місцях бойової слави борців за свободу Південної Африки. А у подорожах по Південно-Африканських містах можна зустріти архітектурні стилі різних народів і різних епох; крім того, у багатьох регіонах аборигени донині будують свої житла за давніми традиціями.
А ще історію і сьогодення ПАР можна посмакувати у затишних ресторанчиках та винних підвалах. Хочу відмітити, що у регіоні Кейп збирають чи не найсмачніший у світі виноград сортів Пінотаж, Піно-Нуар і Каберне: виробництво вина у Південній Африці започаткували ще 1659 року переселенці з Франції, Німеччини і Голандії...
Взагалі, для сучасних колумбів і шукачів пригод важко знайти країну подібну ПАР – здатну запропонувати такий широкий вибір туристичних маршрутів. А українцям подорож по Південній Африці чимось – хоч і дуже віддалено – нагадає подорож по Україні: обидві наші держави – багатонаціональні, з багатими природними ресурсами і різноманітними ландшафтами та географічними зонами. Україна може стати великим туристичним центром: адже туризм – це така галузь економіки, яка бурхливо розвивається і дає прибутки досить швидко. У цій царині Південно-Африканська Республіка може поділитися з Україною своїм досвідом.
Богдана КОСТЮК.
|