Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №46 (151)

СОБЫТИЯ


Український держкордон: форпост чи фарс?

2004 року, із вступом до Європейського Союзу низки сусідніх країн України, західна ділянка українського держкордону перетвориться на східну ділянку зовнішнього кордону ЄС – із впровадженням досить суворого візового режиму, з уважними доглядами на КПП та іншими мало приємними речами. Але нічого не поробиш, кордони України за останні десять років перетворилися на «землю обітованну» для торговців живим товаром, зброєю і наркотиками.

15/11/2002

Офіційні дані, оприлюднені Держкомкордоном 1 листопада на міжнародній конференції з облаштування кордонів у Центрально-Східній Європі, вражають: за 1991-2002 роки на українському кордоні затримано 87 тисяч нелегалів, вилучено 18 тисяч одиниць зброї і близько 300 кілограмів наркотичних речовин. За словами голови Держкомкордону Миколи Литвина, можна стверджувати, що територію України міжнародні злочинні групи використовують для транзиту нелегальних мігрантів, зброї, наркотиків, що надзвичайно небезпечно в період, який американські експерти називають «війною світового тероизму проти демократичних цінностей».

Щоправда, офіційний Київ у цьому контексті більше цікавлять фінансові і технічні цінності, які Євросоюз погодився надати для облаштування українського держкордону. Найчастіше мова йде про західну його ділянку, хоча прикордонники і правоохоронці стверджують, що найбільш небезпечними з огляду на міжнародну злочинну діяльність є східна і південна ділянки держкордону України. Які, до речі, унаслідок упертості росіян і територіальних претензій Румунії досі не оформлені у відповідності з нормами міжнародного права. Експерти ЄС стверджують, що Євросоюз готовий надати матеріальну і технічну допомогу для облаштування свого східного зовнішнього кордону, а проблеми українсько-румунських та українсько-російських прикордонних взаєминах мають вирішуватися у Києві, Бухаресті і Москві.

Тим часом пересічні українці при згадці про кордони пригадують Берлінську стіну: судячи з усього, подібний мур може постати після січня 2004 року, і відгорожуватися від скорумпованої, соціально і політично нестабільної України буде вже ЄС. Від чого постраждають і торгівля, і туризм, і дружні зв'язки поміж людьми, які мешкають у різних державах. Євросоюз сподівається, що Київ зробить усе від нього залежне, щоб цього не сталося, щоб паралельно з облаштуванням держкордону в Україні успішно впроваджувались економічні і соціальні реформи і нарешті настала політична стабільність.

Богдана КОСТЮК.ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2023)