Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №45 (150)

СТРАННИКИ


Український мандрівник перетне океан «дорогою ураганів»

Наступного року мандрівник-веслувальник Теодор Резвой вдруге намагатиметься перетнути Атлантику із заходу на схід на одиночній байдарці. Про це повідомляє кореспондент «Громадського радіо».

8/11/2002

Більш як за 100 років історії океанського веслування тільки 19 людей, представники чотирох держав змогли перетнути океан на веслах. Минулого року перший українець – одесит Теодор Резвой – перетнув Атлантичний океан на одиночному весловому човні за 67 діб, пройшовши майже 5 тисяч кілометрів. Цим мандрівник вписав ім'я України до списку країн, представники яких сам на сам перепливли льодяну Атлантику.

Сьогодні мандрівники-веслувальники вважають, що перехід Північної Атлантики з заходу на схід є найскладнішим. Його ще називають «дорогою ураганів». Пройти його на одиночних човнах відважилися лише 6 чоловік, представники морських держав – Англії та Франції. І лише два британці в історії океанського веслування перепливли Атлантику в обох напрямках – із заходу на схід і навпаки.

Проте Теодор Резвой хоче наступного року подолати цей маршрут і довести світу, а також самому собі, що немає меж людській витривалості та винахідливості: «Напевне, сильніше я відчув гордість за прапор нашої країни, коли відходив від Ла Гомера. Я побачив погляди яхтсменів з різних країн, котрі були на той момент у бухті. Я зрозумів, що мені є чим пишатися не лише за мій поступок, але й за країну – ми в цьому виді спорту зайняли позицію, про яку багато країн і не мріють. На сьогодні Україна – п'ята країна у світі. Тобто зараз ми можемо покращити цей результат».

Новим переходом Атлантики Теодор Резвой також хоче з'ясувати, на що він здатний в екстримальних ситуаціях: «У даному переході успіх чи поразка буде залежати тільки від мене. Частково це перевірка себе на міцність. Бажання подивитися дійсно – чого я вартую. І знаєте, як то кажуть, що один раз – це випадковість, два рази – закономірність. Мені хочеться підтвердити успіх першого переходу».

До речі, урядовці також зацікавилися новим проектом українського мандрівника і обіцяли допомогти в організації проведення подорожі. «Авторитет країни складається з таких от маленьких крупинок, – підкреслює державний секретар Кабінету міністрів України Володимир Яцуба. – Ось як поступок Теодора. Тому я із своїми колегами, котрі беруться йому допомогти, все зробимо, щоб ті слова, котрі він сказав про авторитет України, підтвердилися. І ми все зробили для того, щоб рівень і позиція України була високою у світі».

Символічним є те, що саме успішний перехід Теодора Резвого через Атлантику може стати ювілейним сотим переходом в історії океанської греблі.

Владислав КАРПІНСЬКИЙ.ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2023)