Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №45 (150) Португалия

РАБОТА


Португалія – нова батьківщина українців

Невелика кам'яниста країна у найзахіднішій частині європейського континенту – Португалія – нічим не нагадує Україну. Але саме туди скеровані тисячні потоки українських мігрантів, повідомляє кореспондент «Радіо Свобода». Дехто з них планує повернутися, але більшість сформує найновішу українську діаспору.

8/11/2002

«Тепер всі з нашого села їдуть працювати до Португалії, – пояснює одна українка з Тернопільщини, яка нелегально працює хатньою господинею у Празі. – В Португалії зарплати такі ж, але нашим дають документи. А тут що? Піймають і відправлять назад до України».

Близько 180 тисяч нелегальних мігрантів, більшість з них з – України, отримали минулого року право на перебування в Португалії. Це була уже третя подібна акція в цій країні протягом нецілих 20 років, і багато українців сподіваються, що вона не буде останньою.

Масштаби нелегальної міграції до Португалії, особливо з України, лякають місцевих політиків. Лише протягом останніх двох років кількість іммігрантів у десятимільйонній Португалії подвоїлася й складає 400.000 осіб, приблизно 10% всієї робочої сили. Влада побоюється, що кількість іноземців у країні швидко сягне півмільйона, тобто 5% населення.

У червні уряд Португалії запропонував впорядкувати і зменшити кількість закордонних робітників з тим, щоб у майбутньому встановлювати квоти згідно з потребами ринку праці, а нелегальних мігрантів, які пропустили свій шанс легалізуватися минулого року, видворяти з країни. Компаніям, що наймають нелегальних працівників, загрожуватимуть великі штрафи. Новий закон має бути ухвалений до кінця року, але плани уряду не відлякують потенційних мігрантів.

Португалія для них – країна, що дає великі можливості. Народжуваність там – одна з найнижчих в Європі, так само, як і безробіття. Це у поєднанні з великими коштами, призначеними для розвитку, що їх країна отримує від Європейського Союзу, створює сприятливі умови для робітників з-за кордону. Причому не лише некваліфікованих.

Португальці уже усвідомили, що українець, який кладе цеглу, або українка, яка миє посуд, прибирає квартири, чи доглядає старих, інколи має кращу освіту, ніж власне португальські робітники, і це шкода не використовувати.

«Це – унікальна можливість для Португалії зробити якісний стрибок: наявність кваліфікованої робочої сили без витрат на її освіту та навчання», – говорить в інтерв'ю газеті Financial Times професор економіки Марія Іоанніс Баганья. А якщо взяти до уваги те, що продуктивність праці португальців найнижча в Європейському Союзі, то еміграція з України створює нові можливості не лише для українців, але і для їхньої нової батьківщини. Стара ж поки що виглядає незацікавленою у тому, щоб кваліфіковані українці знайшли застосування своїм вмінням в Україні.

Марія ЩУР.ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2023)