Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №42 (147)

РАБОТА


Як вплине на Україну введення квот на іноземну робочу силу у Росії?

Від 1 січня наступного року Росія має намір обмежити в'їзд до країни іноземним громадянам, які приїздять на заробітки. Як повідомляє «Радіо Свобода», квоти становитимуть 500-700 тисяч осіб на рік. Нині, за даними Федеральної міграційної служби Росії, на російській території працює понад шість мільйонів нелегалів, більшість яких – громадяни України, Китаю, інших держав Середнього й Далекого Сходу.

15/10/2002

Українські заробітчани, як стверджують фахівці Міжнародної організації з міграції та російської Федеральної міграційної служби, «захоплюють» у Росії сфери торгівлі та будівництва. При цьому під «торгівлею» треба розуміти не лише роботу у торгових точках на ринках російських міст, а і торгівлю людьми. Точніше, проституцію: як стверджують експерти Міжнародної організації з міграції, українські дівчата користуються великою популярністю у сусідній державі, і корупція українських та російських чиновників і правоохоронців, соціальна скрута в Україні сприяють процвітанню злочинного бізнесу.

Щодо українських будівельників, то тут ситуація дещо інша: Міністерство праці України заносить до бази даних фірми, які мають ліцензії на працевлаштування українських громадян за кордоном. До Росії найчастіше ці фірми відправляють будівельників, операторів телекомунікаційних систем, програмістів. Але – самі фахівці Мінпраці зазначають, що через їхні реєстраційні списки проходить не більше 5% українців, які виїздять до Росії на заробітки.

Отже, із дво– чи тримільйонної армії українських заробітчан, які працюють у Росії, зареєстровано кілька тисяч. Абсолютна більшість українських громадян працює у Росії нелегально, і навряд чи встановлення російською стороною квот значно зменшить їхню кількість. Нелегалів традиційно видворяють і видворятимуть за межі Росії, а вони, користуючись «прозорістю» українсько-російського державного кордону і корупцією місцевої влади і правоохоронців, повертаються й повертатимуться назад. Під квоти, переконані працівники Мінпраці, потраплять ті заробітчани, які працюють на російському ринку через організації та фірми, які мають право відправляти на заробітки за кордон українських громадян.

Не варто забувати, що сучасна історія переконливо свідчить: якщо держава не здатна забезпечити громадян працею і, відповідно, нормальною оплатою цієї праці – вони тікають абикуди у пошуках заробітку. Голова Державного комітету України у справах міграції Генадій Москаль днями зробив висновок, що тільки залізна завіса на державному кордоні, жорстка візова політика сусідніх країн укупі із соціально-економічною стабілізацією всередині України здатна загальмувати відплив робочої сили.

Експерт міжнародного інституту порівняльного аналізу Сергій Кисельов вважає, що економічний ефект уведення квот буде незначним – і для України, і для Росії: росіяни потребують дешевої робочої сили. А для українців зарплата у $200-300 на місяць виглядає цілком пристойною у порівнянні з 200-300 гривнями вдома, якщо вони взагалі є...

Тим не менше голова Федеральної міграційної служби Росії Андрій Черненко переконаний, що квоти на іноземну робочу силу – це тільки початок серйозної боротьби з нелегальною міграцією – трудовою й кримінальною. Вочевидь, також варто подбати про захист соціальних і трудових прав своїх громадян.

Богдана КОСТЮК.ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2024)