Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №40 (145)

УЧЕБА


Радіоуроки іноземних мов

Знання іноземних мов останнім часом стало нагальною потребою для кожної людини, яка прагне чогось досягти у своєму житті, працювати, пізнавати та навчатися. Навчитися розуміти іноземну мову та говорити нею зараз не проблема – можна обирати навчальні заклади, різноманітні курси та посібники на власний смак.

1/10/2002

Окрім вищезгаданих засобів навчання існує ще один, досить доступний і певною мірою навіть безкоштовний. Для тих, хто може користуватися Інтернетом, пропонують свої послуги закордонні радіостанції. Тож вивчати іноземні мови та поглиблювати свої знання можна, слухаючи спеціальні радіопрограми.

Радіостанція «Німецька хвиля» (www.dwelle.de/Ukrainian) пропонує слухачам і користувачам Інтернету безкоштовні курси німецької мови. «Говоримо німецькою. Чому ні?» – це радіокурс для початківців та слухачів, що вже оволоділи базовими знаннями німецької мови. Курс складається з чотирьох серій, кожна з яких має по 26 лекцій. Урок триває 5 хвилин. Курс розраховано передусім на молодь. У ньому йдеться про студента-журналіста, який підробляє портьє в готелі «Європа». І все в нього було б гаразд, якби не одна фантастична істота... Радіокурс німецької мови підготували Інститут імені Гете та організація «Інтер Націонес». У підручниках до курсу містяться подальші роз'яснення, вправи, граматика.

Радіокурс німецької бізнес-мови «Ринкова площа» розраховано на слухачів, які вже мають добрі базові знання німецької. Він включає повсякденну лексику в галузях досліджень, планування, виробництва та торгівлі. Ця серія має пробудити інтерес до подальшого знайомства із структурами ринкової економіки, підприємницькою стратегією, а також до ділових відносин з німецькими бізнес-партнерами. Радіокурс складається з 26 лекцій по 15 хвилин. Мовний курс «Ринкова площа» показує, яким чином німецькою мовою вирішують різні життєві проблеми. Курс підготовлений «Німецькою хвилею», Спілкою торговельно-промислових палат Німеччини (DIHT) та Центром Карла Дуйсберга (CDC).

Окремі лекції курсу «Ринкова площа» можна завантажити в форматі MPEG. Для прослуховування вам буде потрібен mp3-плеєр, наприклад Winamp. Навчальні лекції пропонуються також у форматі PDF Adobe Acrobat Reader. Цю програму ви можете безплатно завантажити з Інтернету.

Канадське міжнародне радіо (www.rcinet.ca) пропонує курс розмовної англійської мови Everyday English – 40 п'ятнадцятихвилинних програм, як навчального так і розважального характеру. Кожний урок висвітлює окремий аспект життя у Канаді й надає слухачам можливість вивчити ключові слова. Всі діалоги ведуться живою мовою, так, як канадці розмовляють удома й на роботі. Кожний з 40 уроків можна слухати в будь-якому порядку, тобто вони не пов'язані за змістом. Уроки призначений як для початківців, так і для тих, хто хоче вдосконалити свої знання мови, а також поліпшити вимову.

Курс ділової мови Everyday Business складається з 40 п'ятнадцятихвилинних програм, зосереджених на бізнесовій практиці в Канаді. В уроках подані звичайні ділові ситуації, які допомагають ознайомитися з канадським бізнесом і діловою термінологією. Уроки ведуться розмовною мовою, типовою для даної ситуації. Ці уроки надають слухачам можливість вивчити ключові слова й фрази, корисні як для ділових, так і для повсякденних ситуацій у Канаді.

Міжнародне канадське радіо пропонує нову серію уроків французької мови, якою говорять в Канаді, – Francais parle (французька для всіх). Це пізнавально-розважальні програми, підготовані у вигляді радіопередач. Кожен урок тривалістю в 15 хвилин знайомить слухачів з тим чи іншим аспектом життя в Канаді. Текст діалогів звучить чітко і ясно і повністю відповідає повсякденній мові канадців. Кожен із 40 уроків являє собою окрему програму, тобто його розуміння не обумовлено іншими уроками. Вони будуть корисні як тим, хто розпочинає вивчати основи мови, так і тим, хто вже говорить і хоче поліпшити темп мовлення та промовляння.

Французька в світі бізнесу – Le monde des affaires – являє собою серію з 30 п'ятнадцятихвилинних радіопрограм, в яких основна увага приділяється практиці ділових відносин в Канаді. В кожній програмі розглядається один з епізодів в області ділових відносин і наводиться відповідна термінологія. Фразеологізми та ключові слова, що входять в діалоги, допомагають краще зрозуміти, як французька мова використовується в області комерційної діяльності в Канаді.

Українська служба BBC свою сторінку www.bbc.co.uk/ukrainian побудовала на матеріалі нещодавно переданого радіокурсу. Курс бізнес-англійської навчає мистецтву ділового спілкування за різноманітних обставин. Подані діалоги надають нагоду почути, як говорять англійською британці, американці, а також ділові люди з інших країн, головна мета яких – не стільки досягти досконалого володіння мовою чи бездоганної вимови, скільки вміти успішно порозумітися на професійному та діловому рівні. Серед тем курсу – телефонні розмови, транспорт, ділові презентації, переговори, менеджмент, маркетинг, вміння виявити власний авторитет і професійну гнучкість.

Курс англійської мови футболу за допомогою інтерактивних вправ навчить вас розуміти футбольну лексику та розмовляти нею.

Щотижня в ефірі Української служби ВВС репортаж з мови політики та поточних подій. Радіо-новинам та репортажам надається переклад англійською. Є тут і курс ділової англійської (від початкового до середнього рівня). Серед тем – переговори, відрядження, телефонні розмови, презентації та ін.

Радіостанція «Голос Америки» пропонує курс американської англійської мови для початківців (www.voa.gov/russian). Курс розрахований на два роки навчання і складається з двох частин по 52 уроки. Кожен урок являє собою діалог, в якому слухачі слідкують за головним героєм – радіожурналістом Мартіном Лернером, – супроводжуючи його в поїздках по різним містам США. Мартін готує репортажі для «Голосу Америки». Під час поїздок він зустрічається з американцями – представниками різних професій. Розмовляючи з ними, він вживає вислови із повсякденної англійської мови.

В кожному уроці ведуча запрошує радіослухачів брати участь в бесідах в різних ситуаціях , попрактикуватися в найбільш уживаних ідіоматичних висловах. Головний методичний прийом уроків – повторення фраз і висловів розмовної мови для найкращого засвоєння і практичного оволодіння американською англійською.

Огляд підготувала Ірина ШЕВЧЕНКО.ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2024)