Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №27 (132)

ЗОНА ЗАКОНА


Групова відповідальність перед німцями

Як вже повідомлялося раніше, правоохоронним органам Німеччини вдалося розкрити мережу злочинних організацій, які за гроші допомагали громадянам країн Східної Європи, в тому числі України, приїжджати на нелегальну роботу до Європейського Союзу. За допомогою підробних документів, – повідомляє українська служба радіо «Свобода», – злочинці вводили в оману німецькі дипломатичні представництва з метою отримання туристичних віз, приховуючи справжню мету поїздки.

19/7/2002

За повідомленням німецької газети «Більд», внаслідок махінацій з візами до ЄС в обхід закону потрапили тисячі іноземців. Представниця міністерства внутрішніх справ Німеччини Інгрід фон Штумм підтвердила такі дані: «16.026 – ця цифра відповідає дійсності. Саме така кількість громадян з України, Росії, Румунії з червня минулого по січень цього року в'їхали до ЄС за допомогою нечесно отриманих віз».

Лідери злочинних організацій створювали у себе на батьківщині (в тому числі і в Україні) туристичні бюро або торговельні агентства, а потім зверталися з проханням до німецьких дипломатичних представництв видати в'їзні візи до ФРН – начебто для туристичних груп або співробітників агентств (як з'ясувалося згодом – фіктивних). Таким чином організатори псевдотуризму зловживали більш ліберальними правилами видачі туристичних віз, які були запроваджені в німецьких дипломатичних представництвах в східноєвропейських країнах. Мається на увазі те, що ще донедавна члени туристичних груп не були зобов'язані особисто з'являтися до посольства або консульства на співбесіду.

«Клієнти», отримавши туристичні візи, відправлялися через Німеччину на заробітки до інших країн ЄС – в Іспанію, Португалію або Італію. Дехто залишався на нелегальну роботу у ФРН. Як писала раніше газета «Гандельсблатт», з посиланням на Хольгера Бернзее із Спілки службовців німецьких правоохороних органів, під час чергової перевірки на одному з будівельних майданчиків було затримано трьох українців, які мали при собі запрошення від трьох різних фірм. Як з'ясувалося, ці фірми за рік видали близько трьохсот підробних запрошень.

Торік зовнішньополітичне відомство Німеччини та правоохоронні органи країни вирішили покласти край такому зловживанню. «Заради того, щоб запобігти зловживанню туристичними візами, – говорить представниця міністерства внутрішніх справ Німеччини Інгрід фон Штумм, – в жовтні 2001 року міністерство закордонних справ Німеччини змінило порядок видачі в'їзних віз за порадою Федеральної прикордонної охорони».

Які ж заходи було вжито в німецьких дипломатичних представництвах? Відповідь на це запитання дала прес-аташе посольства ФРН у Києві Сабіне Штьор: «Кожний, хто тепер їде до Німеччини, незважаючи на те, їде він з групою чи індивідуально, повинен особисто з'явитися до консульського відділу. В ході співбесіди співробітники посольства перевіряють окремі дані, занесені до анкети».

Як розповіла Сабіне Штьор, подорожуючі до Німеччини повинні тепер представити більше різних документів, наприклад, довідку з місця роботи. Крім того, в посольстві посилено перевірку документів на їхню достовірність. «Якщо з'ясується, що в туристичній групі більше половини довідок є підробними, а таке трапляється, то всій групі відмовляється у видачі віз. Нам дуже прикро, що ми змушені вдаватися до таких заходів, – заявила Сабіне Штьор. – Адже нам доводиться відмовляти також тим, хто насправді хотів здійснити туристичну подорож до Німеччини, але тепер не можуть цього зробити, оскільки в групі було багато таких, хто мав за мету за допомогою підробних документів роздобути для себе візу».

Але і це ще не все. Як повідомили в міністерстві внутрішніх справ Німеччини, подорожуючі повинні документально підтвердити, що вони оплатили групову поїздку ще до того, як звернулися за отриманням віз.

Судячи з усього, повідомляє радіо «Свобода», такі заходи почали давати результати. За словами прес-аташе посольства ФРН у Києві Сабіне Штьор, нині видається в десять разів менше групових віз, ніж рік тому.

_







ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2024)