Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №16 (121)

ВИЗОВЫЙ ОТДЕЛ


Навіщо вам поїздка «в один бік»

Не зменшується кількість громадян України, що бажають виїхати за кордон «у пошуках щастя» або вдалого працевлаштування. Як пише львівський часопис «Суботня пошта», це питання і зараз залишається досить актуальним, особливо якщо йдеться про Португалію.

22/4/2002

Раніше португальським законодавством передбачалась спрощена процедура легалізації іноземних працівників, зокрема вироблення робочого контракту, його сертифікація у Генеральній інспекції з питань праці, отримання в Службі з питань іноземців та кордонів робочої візи терміном на один рік із можливістю продовження ще на п'ять. Відповідно до португальського законодавства, легалізовані іноземні працівники, що отримали дозвіл на проживання, мали право викликати до Португалії дружин (чоловіків), батьків та дітей віком до 21-го року.

Нині ж в Португалії припинено дію Закону «Про легалізацію іноземних працівників». Це означає ускладнення офіційного працевлаштування громадян СНД у вказаній країні. Зокрема, станом на 28.01.2002 року, в Португалії отримали робочі візи понад 100 тисяч іноземних громадян, серед яких перше місце займають громадяни нашої держави.

Незважаючи на закінчення процесу видачі робочих віз, про що відомо усім іммігрантам, не припиняється в'їзд до Португалії великої кількості українських громадян власне з туристичними візами. Існують регулярні автобусні маршрути з Києва, Львова, Чернігова, Тернополя, Вінниці та інших міст України, які щомісяця ввозять до країни перебування сотні наших співвітчизників (для сплати за поїздку вони часто закладають своє майно, включаючи квартири та будинки). Зараз іммігранти не мають можливості влаштуватися на роботу. І більшість, опиняючись на вулиці, звертаються до посольства з проханням допомогти у поверненні на батьківщину. Що й казати: лише у цьому році декілька наших громадян у стані розпачу покінчили життя самогубством!

Зараз в Україні існують туристичні фірми двох типів. Одні мають ліцензію на відправку туристів за кордон, а інші, окрім вищезгаданого, мають ще й право на працевлаштування своїх клієнтів. Тільки на території Львівщини, станом на 1 березня, ліцензії на посередництво у працевлаштуванні за кордоном мають 19 туристичних агенцій. Проте існує мережа певних структур, яка шляхом недобросовісного «сервісу» організовує масову відправку до Португалії українських громадян.

За наявною інформацією, туристичні фірми, через які здійснюються закордонні поїздки, беруть за отримання виїзної візи $300, коли реальна вартість так званої «шенгенської» візи становить $20-40. А «працевлаштування» коштує $300-400. Є чимала кількість випадків, коли у Португалії українські громадяни стають жертвами здирницьких угруповань.

Отож, шановні громадяни, Управління Служби безпеки України у Львівській області попереджає вас, перш ніж ви довіритеся сумнівній діяльності деяких українських туристичних фірм, добре все зважте, щоб потім ваша поїздка до Португалії чи будь-якої іншої країни не виявилася поїздкою «в один бік».

Прес-центр СБУ у Львівській області.ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2023)