Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №7 (112)

ЭМИГРАЦИЯ


Відповіді на деякі запитання, що стосуються імміграції в Канаду

Організувати інтерв'ю з представником посольства Канади в Україні – справа, мабуть, складніша, ніж сам імміграційний процес. Раді повідомити: здійснилося! Оголошена ще торік акція «Постав запитання канадському консулу» підійшла до свого логічного завершення.

15/2/2002

На жаль, відповідати на сторінках газети на приватні запитання наших читачів представники канадської амбасади відмовилися, – зацікавленим особам необхідно звертатися до посольства особисто. Тому нам довелося обмежитися питаннями редакційними, відповіді на які, сподіваємося, допоможуть багатьом українцям знайти шляхи вирішення своїх імміграційних проблем.

Під час підготовки цього інтерв'ю Перший секретар посольства Канади в Україні та керівник імміграційного відділу пані Шерон Хомин підкреслила: «Я хотіла б, аби ця публікація допомогла читачам вашої газети одержати відповіді на деякі запитання, що стосуються імміграції в Канаду, а не додала нових». Сподіваємося, що нам це вдалося.

– Пані Хомин, відомо, що на даний час у Канаді обговорюється проект нового імміграційного закону «Білль С-11». На якому етапі знаходиться розробка цього документу?

– У грудні минулого року новий імміграційний закон був офіційно затверджений парламентом на впровадження 28 червня 2002 року. Цей закон містить все, чого хоче досягти Канада в ході своєї імміграційної політики. У грудні 2001 року проект імміграційних правил був опублікований у пресі – для того, щоб канадська громадськість могла з ним ознайомитися і внести свої пропозиції (дивіться httр://cic.gc.са ). Таким чином, можна сказати, що проект правил на сьогодні знаходиться на етапі обговорення. Друга частина цих правил буде опублікована в пресі у лютому цього року з тією же метою – дати можливість громадськості обговорити його положення. Ми сподіваємося, що новий імміграційний закон набере чинності 28 червня 2002 року.

У посольство надходить велика кількість листів і дзвінків від громадян України в зв'язку з підготовкою нового імміграційного закону. Люди цікавляться, коли краще подавати документи – до чи після прийняття нового закону, наскільки зміняться їхні шанси іммігрувати в Канаду після прийняття «Білля С-11». Ми розуміємо їхнє хвилювання і нагадуємо ще раз, що в пресі опублікований лише проект імміграційних правил, і в нього, можливо, будуть внесені зміни.

– Як відомо, у січні посаду міністра імміграції Канади зайняв новий керівник. Чи пов'язано це якимсь чином з «Біллем С-11»?

– Прем'єр-міністр Канади має право робити кадрові зміни у своєму уряді. Ці зміни проводяться час від часу. Я хотіла б відзначити, що підготовка до прийняття «Білля С-11» планово продовжується як при Елінор Каплан, так і при її спадкоємці Дені Кодеррі.

– Які категорії потенційних іммігрантів сьогодні мають найбільші шанси на одержання канадської імміграційної візи?

– Існує декілька шляхів імміграції до Канади. Це і програма возз'єднання сім'ї, і незалежна імміграція, і біженці... Якщо говорити про найбільш поширену форму – незалежну чи, як ще говорять, професійну імміграцію, – то найкращі шанси в тих, хто дуже добре володіє однією з державних мов Канади – англійською чи французькою. Другий вирішальний фактор – наявність вищої освіти (мінімум рівень бакалавра) і професійний досвід. Якщо ж говорити про спеціальності, то відповідно до діючого законодавства перевагу мають ІТ-фахівці, інженери, перекладачі, науковці.

– Яких, на Ваш погляд, найчастіших помилок припускаються громадяни, що звертаються в посольство за імміграційною візою?

– Головна і, на жаль, дуже поширена помилка – намагання в документах представити себе у кращому світлі, приписуючи собі додатковий рівень освіти чи професійної підготовки. Ми дуже серйозно відносимося до таких речей і інколи буває шкода людини, коли в ході перевірки документів з'ясовується, що вона даремно приписувала собі якісь додаткові якості – її дійсні дані і без того цілком відповідали нашим вимогам і дали б апліканту необхідну кількість балів. Однак, встановлений факт подачі неправдивої інформації автоматично зумовлює відмову у наданні імміграційної візи.

– Читачів нашої газети цікавить питання про роль різних адвокатських і консультаційних фірм у проходженні імміграційного процесу. Яка офіційна точка зору посольства Канади в Україні щодо імміграційних посередників?

– Деякі заявники, готуючи свої документи на імміграцію до Канади, користуються послугами консультантів або адвокатів. Це виключно їхня особиста справа. Законодавство Канади не передбачає обов'язкового посередництва консультантів або адвокатів при розгляді імміграційних справ. Міністерство громадянства та імміграції Канади створило «комплект документів для самооцінки шансів», який можна отримати через Інтернет або у візовій секції посольства і який докладно роз'яснює вимоги щодо імміграції до Канади. Цей комплекс документів видається безкоштовно.

Якщо ж ви таки вирішили скористатися послугами консультанта, то робите це за свої кошти та на свій власний ризик. Ви повинні знати, що наявність консультанта не прискорить розгляд вашої справи та не гарантує позитивного рішення по справі. Консультанти не мають привілейованого доступу до візової секції, а справи їхніх клієнтів не мають переваги при розгляді. Заяви, надані консультантами, підлягають такому ж уважному розгляду та перевірці документів, як і заяви, надані безпосередньо претендентами на імміграцію.

І ще один момент. Якщо агентство або фірма підготувала документи та надала неправдиву інформацію, відповідальність за це несе заявник, а не агентство, послугами якого скористався аплікант для подачі заяви.

– Недавно посольство розпочало проводити безкоштовні семінари для всіх бажаючих виїхати до Канаду на ПМЖ. Розкажіть, будь ласка, докладніше про цю форму роботи.

– Мета наших семінарів – надати людям максимум інформації, яка надходить безпосередньо від імміграційних офіцерів. Як ви правильно помітили, посольство Канади в Україні організовує ці семінари безкоштовно. Отримавши подібну інформацію з першоджерела, громадяни мають змогу іще раз реально оцінити свої шанси перед тим, як подавати заяву на імміграцію до Канади. А після прийняття нового імміграційного закону ми плануємо давати на семінарах роз'яснення статей цього документу.

Ми задоволені кількістю людей, що відвідують наші семінари. До речі, через вашу газету нам було б цікаво довідатися про думки тих, хто відвідав цей захід. Хотілося б також зауважити, що бажаючі відвідати семінари повинні попередньо зателефонувати до посольства для визначення дати наступного семінару.

– Чи може людина одержати достовірну інформацію з питань імміграції до Канади, не приїжджаючи спеціально для цього до Києва?

– Якщо є доступ до Інтернету, проблем не існує, – всю необхідну інформацію можна отримати з офіційного сайту Міністерства імміграції та громадянства Канади за адресою: www.cic.gc.са, а також з сайту посольства Канади в Україні, який можливо вже у травні-червні з'явиться в оновленому вигляді. До речі, інформація на нашому сайті буде надаватися англійською, французькою та українською мовами.

Для тих, у кого немає можливості скористатися засобами телекомунікації, зв'язок із посольством здійснюється за допомогою пошти і факсу. Якщо в листі чітко зазначена зворотна адреса, ми висилаємо пакет необхідних документів. Очевидно, що ми не можемо відповідати на усі без виключення запити. Ми також не зможемо оцінити шанси бажаючого іммігрувати до Канади або порадити, до яких консультантів звернутись... Ми знаємо про те, що інколи доволі важко зв'язатися з посольством для отримання інформації, і тому постійно працюємо над тим, щоб поліпшити ситуацію.

– Якщо заявник не згоден з рішенням імміграційного офіцера, де і як він може оскаржити таке рішення?

– Це залежить від категорії імміграційної справи. Якщо аплікант відчуває, що в нього є нова інформація, яка зможе позитивно вплинути на хід справи, чи раніше надана інформація не була належним чином оцінена офіцером, то я б радила звертатися у такому випадку до відповідного офіцера у письмовій формі. Якщо мова йде про возз'єднання родини, то у цьому випадку весь процес апеляції покладається на спонсора (тобто родича у Канаді, що виступає гарантом в імміграційній справі заявника).

Що стосується незалежної імміграції, то у даній ситуації процедура подачі апеляції більш складна. Апеляція подається в першу чергу до Департаменту по імміграції та біженцям, який у свою чергу не може змінювати рішення, а тільки може направити справу іншому офіцеру для перегляду. Що, однак, не гарантує позитивного результату.

Хотілось б зауважити, що щорічно через цей процес проходить небагато людей, і тільки деякі з них одержують рішення на свою користь. Процес оскарження рішень може бути дорогим та тривалим, і саме тому я радила б звертатися спочатку письмово до посольства.

– Пані Хомин, щиро дякуємо за розмову. Що б Ви побажали громадянам України, нашим читачам?

– Щастя і процвітання усім українцям – незалежно від того, яку країну вони собі оберуть для проживання!

Розмову записав
Олександр ПРОВОЗІН.ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2023)