Британські стипендії ЧівнінґБританські стипендії Чівнінґ – престижна нагорода, яка надається іноземним студентам для навчання у Сполученому Королівстві. Стипендії фінансуються Міністерством закордонних справ Сполученого Королівства (Foreign and Commonwealth Office, FCO) і надаються у 150 країнах світу, включаючи Україну. 22/1/2002
Стипендії Чівнінґ дають можливість майбутнім лідерам, громадським та державним діячам з усього світу познайомитися із Сполученим Королівством та отримати знання та навички, які були б корисні їхнім країнам. Перевага надається кандидатам, які мають закінчену університетську освіту, а також тим, хто вже має певний професійний досвід.
На даний момент програма Чівнінґ щорічно забезпечує 2.200 стипендій для навчання у вищих учбових закладах Сполученого Королівства загальною вартістю близько 35 мільйонів фунтів. Більшість зі стипендій надаються для однорічних програм навчання для здобуття ступеня магістра (або його еквівалента). Стипендії можуть також надаватися для опанування короткотермінових курсів на рівні аспірантури тривалістю від 3 до 6 місяців.
Кандидатури на здобуття британських стипендій Чівнінґ відбираються представництвами британських дипломатичних місій за кордоном (в Україні – це Британське Посольство). Британська Рада займається адмініструванням стипендій від імені Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства.
Програма британських стипендій Чівнінґ була започаткована у 1983 році, тоді вона була відома як Foreign and Commonwealth Office Scholarships and Awards Scheme (FCOSAS). Назву програми було змінено у 1994 році за особистою вказівкою тодішнього міністра закордонних справ Даґласа Герда. Він вирішив перейменувати стипендії за назвою помістя Чівнінґ у Кенті, на півдні Англії, яке є офіційною заміською резиденцією міністра закордонних справ Сполученого Королівства.
Садиба Чівнінґ була заснована ще у ХІІ столітті, а саму резиденцію було збудовано між 1615 та 1630 роками. Резиденція нині містить чудову бібліотеку, а також видатну колекцію живопису, меблів та килимів. Все це було передано в дар нації від попередніх власників садиби Чівнінґ – родини Стенгоуп.
Більше 55 українців побували на навчанні в Сполученому Королівстві за стипендіальною програмою Чівнінґ з часу проголошення незалежності України. Нині вони займають відповідальні посади в таких галузях як державне управління, міжнародні організації, торгівля, банківська справа та фінанси, наука та освіта, неурядові організації, засоби масової інформації тощо.
Протягом нинішнього (2001-2002) навчального року українські учасники британської стипендіальної програми Чівнінґ вивчають такі курси як «Бізнес-адміністрація», «Торгівля, транспорт та фінанси», «Міжнародне право у галузі прав людини», «Реформа державного управління», «Соціальна робота та планування» тощо.
Очікується, що протягом 2002-2003 навчального року до Сполученого Королівства буде направлено до десяти нових стипендіатів.
Подробиці про британські стипендії Чівнінґ можна знайти на веб-сайті Британської Ради – www.britishcouncil.org.ua
_
|