Газета ЗАГРАНИЦА

Каждый человек имеет право на свободу передвижения

ГЛАВНАЯ - АРХИВ - РЕКЛАМА - События - Эмиграция - Работа - Учеба - Визы - Туризм - Аэробус - Деньги - Недвижимость - Шопинг - Технологии - Здоровье - Фотокадр
- Гид гурмана - Автотур - Странники - Зона закона - Безопасность - Интеграция - Страноведение - Культура - Просто жизнь - Иностранности - Спортивный интерес - Личный опыт

Географический указатель

Содержание номера и географический указатель: «Заграница» №51 (104)

РАБОТА


Українські нелегали в Польщі

Десятки тисяч українців, переважно з західних областей країни, щороку виїжджають до сусідньої Польщі в пошуках заробітку. Лише десята частина працює офіційно, решта – нелегали. Хто ці люди, скільки їх, і що роблять вони в Польщі – розповідає програма «Фокус» української служби радіо «Німецька хвиля».

15/12/2001

Офіційної статистики щодо загальної кількості українців, які працюють сьогодні в Польщі, немає ні в польської, ні в української сторони. За приблизними підрахунками, співвідношення тих, хто працює відкрито, і нелегалів становить один до десяти. Зокрема, за даними українських та польських офіційних установ, дозвіл на роботу в Польщі сьогодні мають від 10 до 20 тисяч громадян України. Натомість, число українців, які прибули до сусідньої держави за туристичної візою і працюють нелегально, складає майже 300 тисяч осіб. Принаймні, так стверджують західні інформаційні агентства.

Про те, хто такі українці в Польщі, й чим вони займаються, розповідає варшавський кореспондент «Німецької хвилі» Ярослав Юнко:

«Коли минулого року моя сім'я поселялася в новій квартирі, я зі здивуванням помітив, що більшість робітників, котрі будували наш будинок, розмовляють українською мовою. В місті Зомбки, що на окраїні Варшави, українську розуміють майже всі. Цей факт давно вже перестав дивувати місцевих, оскільки вони добре живуть, орендуючи українським робітникам приміщення.

Українці в Польщі працюють учителями іноземних мов, лікарями, програмістами, тренерами і спортсменами. Польські підприємці, пояснюючи, чому дають роботу «ґастарабайтерам» з України, кажуть, що поляки надто вимогливі. Робітник з України зі ставкою в один долар за годину не вимагає ні штату, ні соціального страхування. Українські громадяни будують, шиють і працюють в сільських господарствах.

На нелегальному ринку праці важливе місце посідають у Польщі українські господині та няні. Наприклад, 250 доларів на місяць отримує українка Марія – няня двох хлопців у багатому домі під Варшавою. Господарі крім зарплати дають їй кімнату і харчування. Марія варить, прибирає, пере й приводить малюків додому зі школи. Раз на два місяці вона мусить виїхати додому до Львова, щоб повернутися до Польщі з новою візою. Працедавці Марії кажуть, що іншої господині вони не хочуть – якби ж тільки економна господиня з України не гасила світла у всіх кімнатах – все було б чудово».

Як стверджують джерела у Львові, переважна більшість українських робітників у Польщі – галичани. Знання польської мови та вільний перетин кордону без значних грошових витрат – ось основні фактори, які цьому сприяють. За приблизними підрахунками, переважна більшість – 80 відсотків – українців, які працюють у Польщі, – чоловіки, оскільки основні види роботи – це будівництво та сільське господарство. Решта 20 відсотків – українські жінки, які надають сексуальні послуги в польських борделях.

Як запевнили «Німецьку хвилю» в управлінні по взаємодії з правоохоронними органами львівської обласної адміністрації, точних даних про українців у Польщі наразі немає. Водночас, уже найближчим часом чиновники сподіваються отримати актуальну інформацію про тих українців, які працюють за кордоном, у тому числі нелегально. Такі дані мають з'явитися після закінчення всеукраїнського перепису населення, що зараз триває.

Тим часом, львівським властям доводиться вирішувати іншу проблему – зникнення людей, які виїхали на роботу за кордон. Розповідає львівський кореспондент «Німецької хвилі» Галина Стадник:

«У Львові розробляють нову систему інформування про людей, які зникли. За допомогою звернень окремих громадян, громадських організацій Львівщини та правоохоронних органів, прізвища осіб, що зникли, вноситимуть до спеціальної бази даних із подальшим пошуком у різних країнах. Наскільки виправдовуватиме себе ця система пошуку людей в Польщі – поки що невідомо. Справа в тому, що більшість випадків зникнення українських заробітчан у Польщі – справа рук українських кримінальних угруповань, яких нині значно більше, ніж відповідних польських кримінальних структур. Польський же криміналітет переважно зосереджений в тих воєводствах, які межують з Німеччиною. На практиці польська поліція не втручається в справи українських заробітчан, коли ті стають жертвами українських же бандитів».

_ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГЛАВНАЯ - АРХИВ - РЕКЛАМА - События - Эмиграция - Работа - Учеба - Визы - Туризм - Аэробус - Деньги - Недвижимость - Шопинг - Технологии - Здоровье - Фотокадр
- Гид гурмана - Автотур - Странники - Зона закона - Безопасность - Интеграция - Страноведение - Культура - Просто жизнь - Иностранности - Спортивный интерес - Личный опыт

«Заграница» - газета об эмиграции, работе, учебе и отдыхе за рубежом. E-mail: info@zagranitsa.info


© «Заграница» (1999-2022)