Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №49 (102)

ВИЗОВЫЙ ОТДЕЛ


Готуйте свої форинти та інші долари

На іноземців, в числі котрих і українці, чекають нові обмеження при в'їзді до Угорщини. Про це повідомляє українська редакція радіо «Свобода».

1/12/2001

Отже, з 1 січня 2002 року при в'їзді до Угорщини терміном на три дні туристу обов'язково треба буде показати на кордоні 15 тисяч форинтів (приблизно $55). Однак, щоб у нього бува не виникало зайвих ілюзій щодо подальшого перебування в цій країні, прикордонники ставитимуть гостеві в закордонному паспорті «триденну печатку». Бажаєш побути трохи довше – тоді показуй на кожен додатковий день перебування в державі по 5 тисяч форинтів (майже $20). Якщо вищезгаданих сум в іноземного гостя не виявиться, прикордонники змушені будуть відіслати його назад.

Проте і це ще не все. Тримісячне перебування в Угорщині, згідно з новими правилами, має бути гарантоване знову ж таки відповідною кількістю грошей, яка дорівнює $360 або 100.000 форинтів в угорському еквіваленті.

Одразу слід сказати, що нововведення практично не позначиться на гаманцях західних європейців. Утім, громадяни сусідніх з Угорщиною країн, зокрема, України, Румунії чи небагатих балканських республік, відчують це на собі вельми суттєво. Подейкують, що навіть широко розрекламований статус закордонного угорця, який також стане чинним наступного року, не звільнить етнічних угорців від потреби пред'являти угорську національну валюту на кордоні.

Громадяни України й надалі можуть їздити до своїх родичів на запрошення, якщо в такому листі той, хто приймає, бере на себе відповідальність перед угорською владою, що забезпечить родича житлом і продуктами харчування впродовж певного періоду.

Згідно з повідомленням прес-служби прикордонних військ Угорщини, станом на кінець жовтня цього року 29 осіб не отримало дозвіл на в'їзд до країни через відсутність грошей. Однак, з початком дії нових правил закону про перебування чужинців кількість іноземних громадян, яким відмовлять в'їхати в Угорщину, може суттєво збільшитись. Новий порядок, однак, чітко не обумовлює, який вид грошового забезпечення може бути у мандрівників.

Прикордонники братимуть до відома, скажімо, не тільки готівку, а й кредитну картку, і лише якщо контролер відповідно вмотивує своє рішення, то може попросити іноземця показати йому витяг з банківського рахунку. Навіть більше, – коли на КПП виявиться банкомат, то служивий має право примусити туриста зняти на місці обумовлену суму валюти, потрібну для перебування гостя в країні.

Навряд чи вищенаведені правила могли б сподобатися дрібним бізнесменам, які промишляють у прикордонній зоні контрабандою цигарок, алкогольних напоїв, фарбою тощо. Як і досі, вони чудово знаходитимуть обхідні шляхи. Однак, для простих українських громадян нововведення означатимуть ще одну перешкоду реалізувати своє право вільного пересування, деклароване міжнародними нормами.

Василь ПЛОСКІНА.ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2024)