Заграниця

Інформаційно-аналітичний дайджест для всіх, хто їде за кордон або залишається вдома

ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» №48 (101)

ЭМИГРАЦИЯ


Українським емігрантам у Канаді допоможе громадська організація

У Торонто створено першу в Канаді громадську організацію четвертої хвилі української еміграції, яка допоможе адаптуватися в суспільстві. Про це повідомляє українська служба радіо «Свобода».

1/12/2001

До створення Львівського братства колишнього віце-мера Львова, а нині бізнесмена із Торонто Олега Мандюка спонукали, насамперед, результати нещодавно проведеного українсько-канадською суспільною дослідження четвертої хвилі еміграції. Згідно з ними, найбільшою проблемою новоприбулі назвали брак спілкування і відчуженість від громадського життя канадського суспільства. Саме залучення новоприбулих до активного громадського життя Львівське братство вважає одним зі своїх завдань.

«Я думаю, що найголовніша наша мета - активізувати новоприбулих членів канадської громади, активізувати їх у громадському житті, - сказав Олег Мандюк у інтерв'ю радіо «Свобода». - На жаль, активність української громади зменшується через те, що активні члени її старіють, а молодь не дуже зацікавлена брати в цьому участь. Прагнемо, щоб усі здобутки української громади за ці всі роки еміграції не пропали, а навпаки - примножувалися і збільшувались».

Іншою, не менш важливою ціллю, яку ставить перед собою голова Львівського братства у Торонто, є бажання допомогти тим, котрі, на відміну від самого Олега Мандюка, так і не змогли знайти себе у Канаді. Дипломовані фахівці, серед яких трапляються і кандидати наук, часто-густо працюють двірниками, прибиральницями, офіціантами, чорноробочими на будові, чи доглядають за старими та дітьми. Українців, що так і не змогли знайти працю за фахом, у канадському суспільстві, на жаль, переважна більшість.

«Якщо брати сьогоднішню еміграцію, - говорить Олег Мандюк, - і львів'янина серед них, то я думаю, що це досить освічена людина, з широкими поглядами на життя і яка повинна знайти себе в цьому суспільстві, де вона вирішила жити. Це знову ж таки одне з наших завдань – дати людям можливість знайти місце в цьому житті, щоб вони не займалися тільки якоюсь чорною роботою (до речі, до якої кидаються емігранти не тільки в Канаді й не тільки українці). Щоб ці люди, які мають в собі більші можливості й здібності, могли самореалізуватися в цій державі».

Сам же голова Львівського братства, який три роки тому виїхав до Канади з посади заступника міського голови Львова, у інтерв'ю для радіо «Свобода» зізнався, що має намір у майбутньому разом з родиною повернутися в Україну. Про таке бажання говорить багато хто з представників четвертої хвилі еміграції. Наразі, якщо хтось і зважився на такий крок, то це одиниці. Тому нема сумніву в тому, що численне вже від дня свого створення товариство Львівське братство збільшуватиметься й надалі. Вже нині приєднатися до новоствореного у Торонто товариства зголосилися українці за походженням із Оттави та Монреаля. Назва «Львівське братство» - радше символічна, бо вступити в організацію може будь-хто з українських емігрантів у Канаді. Щодо вихідців саме з Львівщини, то лише в Торонто їх нині близько ста тисяч.

Канадська міністр еміграції Елінор Каплан цими днями заявила, що наступного року Канада прийме на 10 тисяч більше емігрантів, ніж нинішнього року (нагадаємо, що цьогорічна квота становить 225 тисяч осіб). Іміграційна політика Канади базована на загальному принципі - приймати щороку таку кількість новоприбулих, яка становить один відсоток від кількості населення країни.

Надія БАДЗІВ.







ЖИЗНЬ В РИТМЕ САЛЬСЫ
Как колумбийцам удалось сохранить свое знаменитое умение радоваться жизни

В ЕВРОПУ – БЕЗ ВИЗ
Что должны знать украинцы, чтобы успешно воспользоваться безвизовым режимом с ЕС

ВЫЖИТЬ В ЧУЖОЙ СТРАНЕ
Часто незнание иностранных языков и непонимание местных обычаев приводят к недоразумениям


ГОЛОВНА - АРХІВ - Новини - Аналітика - Імміграція - Візи - Робота - Освіта - Інтеграція - Туризм - Аеробус - Автотур - Гроші - Нерухомість - Шопінг - Фотокадр - Країнознавство - Культура - Гід гурмана - Мандри - Дивосвіт - Зона закону - Безпека - Просто життя - Особистий досвід - Спортивний інтерес - Здоров'я - Технології

«Заграниця» - інформаційно-аналітичний дайджест про еміграцію, роботу, навчання та відпочинок за кордоном


E-mail: info@zagranitsa.info
© «Заграниця» (1999-2024)